PDA

View Full Version : Crystal-vb.net

negar_programmer
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 13:26 عصر
1.چه جور می شه داخل crystal Report اعداد فارسی نشون داده بشن؟
2.چه جور می شه با زدن tab در بین چند تا textbox متن داخل هر کدام انتخاب بشه یعنی فوکوس روی متن کافی نیست می خوام متن داخلش هم انتخاب بشه اینجور واسه Delete کردن راحته؟

Payam Moradi
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 13:44 عصر
2.چه جور می شه با زدن tab در بین چند تا textbox متن داخل هر کدام انتخاب بشه یعنی فوکوس روی متن کافی نیست می خوام متن داخلش هم انتخاب بشه اینجور واسه Delete کردن راحته؟

1) برای آبجکت یک فونت فارسی انتخاب کن. (مثل Nazanin)
2) در رویداد Enter کنترل مربوطه :

TextBox1.SelectAll()

negar_programmer
پنج شنبه 26 بهمن 1385, 07:48 صبح
برای آبجکت یک فونت فارسی انتخاب کن. (مثل Nazanin)

این کارو قبلا کردم الانم دوباره کردم ولی فایده نداشت اعداد همچنان English هستن ولی تو خوده فرم ها تو Datagrid فارسی هستن!!!!

leilav_1984
پنج شنبه 26 بهمن 1385, 09:32 صبح

از fontهای IPT استفاده کن
مثل Ipt-Zar و Ipt-Nazanin و ...

shahram197070
پنج شنبه 26 بهمن 1385, 10:07 صبح

با سلام
1-برای دیدن اعداد به صورت فارسی کافیه که از فونت B Nazanin استفاده کنی من خودم استفاده می کنم مشکلی هم نداره .
2-
ابتدا خاصیت Keypreview فورمت رو true کن بعد Tabindex جعبه های متن رو هم به ترتیب مقدار بده بعد

Private Sub TextBox1_GotFocus(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles TextBox1.GotFocus, TextBox2.GotFocus
sender.selectall()
End Sub
Private Sub TextBox1_KeyDown(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.KeyEventArgs) Handles TextBox1.KeyDown, TextBox2.KeyDown
If e.KeyCode = 13 Then SendKeys.Send("{tab}")
End Sub

موفق باشی

shervin110uk
پنج شنبه 26 بهمن 1385, 13:23 عصر
از فونتهایی که اولش B است استفاده کن ، من کردم و 100 درصد جواب داده B Zar

matinn
سه شنبه 14 فروردین 1386, 01:19 صبح
شما میتونید با یک left to right کردن نتیجه بگیرید