PDA

View Full Version : مشکل در فیلتر کردن گزارش

بستام به نیا
چهارشنبه 25 بهمن 1385, 15:07 عصر
با سلام
من یه گزارش با کریستال 9 ساختم می خواهم جملات sql رو در سورس برنامه واسش تعریف کنم اگه امکان داره منو راهنمایی کنین . (بانک اکسس)

reza_rad
شنبه 28 بهمن 1385, 08:38 صبح
می خواهم جملات sql رو در سورس برنامه واسش تعریف کنم

این یعنی چی؟

بیشتر توضیح بدین

بستام به نیا
یک شنبه 29 بهمن 1385, 13:27 عصر
ممنون از توجهتون
یعنی زمانی که با کزیستال گزارش می سازین یه دیتا بیس رو بهش معرفی می کنین که گاهی ای دیتا بیس رو میشه بوسیله جملات SELECT انتخاب کرد و کانکشنی که در دیتا بیس ایجاد میشه به نام command بوجود میاد من میخوام همون جمله رو توی کریستال درست نکنم توی بیسیک بوسیله کد نویسی این کاررو انجام بدم

reza_rad
یک شنبه 29 بهمن 1385, 13:37 عصر
ببین شما می تونی قسمت WhereClause رو توی کوئری ای که داری ازش دیتا می خونی تغییر بدی
که اینکار با پارامتر فیلد ها قابل انجام هست. یعنی شما می تونی توی کریستال پارامتر تعریف کنی و از داخل کد برنامه مقدارشون رو ست کنی.

اما اگه منظورت اینه که می خوای هر دفعه کوئری فیلد های خاصی رو برگردونه( یعنی یکبار field1,field2 و بار دیگه field3 ,... ) این نمیشه . چون باید توی فایل report مشخص کنی کدوم فیلدها کجا و چطور نمایش داده بشن.

البته من فکر می کنم منظور شما همون حالت اول بود.

بستام به نیا
یک شنبه 29 بهمن 1385, 14:06 عصر
با تشکر
منظورم اینه که :
به عنوان مثال یک گزارش داری که میخوای در حالات مختلف ازش استفاده کنی مثلا چند تا دانش آموز داری میخوای یه بار فقط پسرها رو نمیش بده یا فقط دخترها یا دانش آموزانی که تاریخ ثبت نامشون کمتر از 7 مهرماه هست یا چیزهای دیگه
دیگه نیای برای هرکدوم یه گزارش طراحی کنی یک گزارش درست کنی و تمام این موارد رو بتونی به دلخواه استخراج کنی

reza_rad
یک شنبه 29 بهمن 1385, 14:24 عصر
این همون مورد اولی شد که من گفتم دیگه...
یعنی شما فیلدهای خروجی ثابتی داری مثل نام - نام خانوادگی-تاریخ ثبت نام-جنسیت و ...

حالا هر بار شرایط کوئری عوض میشه و هر بار رکوردهای خاصی برمیگرده ولی فیلدها از همون نوع هست.درسته؟

اگه همینه باید از همون parameter fields استفاده کنی.
توی همین تالار بگردی مطالب زیادی درباره اش وجود داره.

بستام به نیا
یک شنبه 29 بهمن 1385, 14:41 عصر
میشه یه مثال قرار بدین ممنون میشم

reza_rad
یک شنبه 29 بهمن 1385, 14:57 عصر
این یه نمونه:

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=255293&postcount=2

ولی نمونه های زیاد دیگه ای هم هست که می تونید اینجوری پیداشون کنید:

جستجوی سایت

کلمه کلیدی: پارامتر

تالار جستجو: کریستال ریپورت