PDA

View Full Version : چند سئوال در خصوص شبکه در ویندوز سرور 2003

sh
سه شنبه 12 اسفند 1382, 16:58 عصر
سلام

چند سئوال دارم اگر جاب بدین ممنون میشم

1- وقتی شبکه با ویندوز 2000 داشتم توی خونه وقتی همه چیز رو روی اون نصب میکردم (منظورم افزودنیهای خود ویندوز) به صورت خودکار سرور و کلاینت هر کدوم یه آی پی داشتن و همدیگر رو میشناختن و من یوزر تعریف میکردم و همه چیز خوب بود ولی وقتی 2003 رو نصب کردم انگار یه جوری هست مثلا حتی وقتی اختصاص آی پی رو اوتوماتیک هست بازم همدیگر رو نمیشناسن بعد من اومدم به هر کدوم یه آی پی اختصاص دادم

به سرور 192.168.0.5
ساب نت مسک سرور 255.255.255.0

و توی قسمت دی ان اس هم خالی گذاشتم

و به ویندوز اکس پی که کلاینته هم آی پی 192.168.0.6 رو دادم با همون ساب نت مسک بالا

با وجود اینکه آیکن شبکه در سیستم ترای ظاهر میشه ولی هر چی از توی این سیستمها به هم Ping میکنم جواب نمیدن نمیدونم چیکار کنم چند ساعت وقت منو گرفته

یه توضیحی بدین که آیا اختصاص آی پی همینطوری صحیحه یا نه من روش دقیق محاسبه انو بلد نیستم اگر امکان داره توضح بدین

سئوال دوم اینه نمیدونم چرا نمیشه توی اکتیو دایرکتوی یوزر درست کرد همه کار رو میکنی تا میخوای دکمه فینیش رو بزنی به پسوردش گیر میده دیگه کلافه شدم

شدیدا منتظر راهنمائی دوستان هستم

با تشکر

چهارشنبه 13 اسفند 1382, 16:05 عصر
با سلام
در مورد سوال اول یک بار همین بلا سر من آمد. بعد از کلی وقت صرف کردن متوجه شدم اشتباه تایپی بوده و ip را اشتباه وارد کرده بودم :mrgreen:
در مورد سوال دوم:
این قضیه مربوط میشه به پالیسی سیستم.
قضیه از این قراره که پالیسی پیش فرض 2003 اینطوریه که باید پسورد ترکیبی از حرف و عدد و حرف بزرگ یا ترکیبی از حرف و عدد و علامت مثل ! باشد. :shock:
البته می توانید این پالیسی را تغییر دهید.
:mrgreen:

sh
پنج شنبه 14 اسفند 1382, 20:35 عصر
آقا در مورد سئوال دوم کسی میتونه راهنمائی کنه

کابل شبکه از نوع کراس هست تعداد کامپیوتر هم دوتا وقتی سیستمها روشن میشن آیکن شبکه بدون خط خوردگی در سیستم ترای هست وقتی خودشونو با آی پی که بهشون دادم پینگ میکنم درسته ولی وقتی به هم پینگ میکنم جواب نمیدن چطوری میشه بفهمم مشکل از کجاست

ali643
پنج شنبه 14 اسفند 1382, 21:10 عصر
آیا آنتی ویروسی روی سیستم ها نصب کردید
مثلا مکآفی

sh
پنج شنبه 14 اسفند 1382, 23:15 عصر
روی کلاینت که اکس پی باشه نورتون 2004 نصب شده :?:

ali643
جمعه 15 اسفند 1382, 01:12 صبح
ما هم یه همچین مشکلی رو داشتیم فقط روی کلاینت هامون مک آفی نصب کرده بودیم و نمی شد از اینترنت شرینگ استفاده کرد که مجبور شدیم disable کنیم وقتی که از کار افتاد همه چی درست شد :mrgreen:
در مورد سوال دوم فکر کنم پسورد های بالای 16 کراکتر رو قبول می کنه

sh
جمعه 15 اسفند 1382, 14:15 عصر
سلام

آق این آنتی ویروس رو هم دیسیبل کردم ولی بازم نشد

یه سئوال دارم از دوستان اگر جواب بدین ممنون میشم

آیا اگر آیکن شبکه در دو کامپیوتر فعال باشه و هر کدوم به خودشون هم آی پی گرفته باشن ولی نتونن همدیگر رو ببینن مشکل فقط مربوط به اتصالات هست یا اینکه در ویندوز 2003 برای اینکار باید تنظیمات خاصی انجام داد

چون من با همین کابل در 2000 مشکلی نداشتم نمیدونم چیکار کنم چند روزه مشغولم

پریسا نامدار
یک شنبه 19 مهر 1383, 02:17 صبح
در مورد ویندوز 2003 اطلاعی نداردم.
اما در مورد کابل ها باید بگم که نشان دادن آیکون وصل شدن در SysTray دلیل بر درست بودن send و recive نیست.

kh-hamid
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 11:53 صبح
سلام
منظور شما از اینکه همدیگر را پیدا نمی کنند چیه ؟ یعنی در کامپیوتر مثلا سرور آی پی کلاینت رو در مای کامپیوتر می زندید و فایل شرینگ اونو باز نمی کنه ؟ اگر باز نمی کنه بر می گرده به تنظیمات شیرینگ سرورتون و تنظیمات workgroup سیستم ها .
شما حتی اگر تنها سرورتون به هاب سوئیچ متصل باشه علامت برقراری شبکه که در تسمکبار هست نمایش داده می شه . پس دو مشکل وجود داره . یا دامنه آی پی ها به هم نمی خوره که می گویید درسته و ایراد دوم در تنظیمات سرورتون هست که شما باید در دو بخش سطح دسترسی ها رو فعال کنید یکی در پالیسی ها و دیگری در ترمینال سرویس کانفیگوریشن

فرزام امیرصالحی
پنج شنبه 29 بهمن 1388, 16:06 عصر
اگه از کابل و نصب درست کارت شبکه مطمئنی فایر وال رو هم چک کن . اگه آی پی ها تو یه رنج باشن نباید مشکلی تو ارتباط باشه

persiankeo
جمعه 30 بهمن 1388, 18:21 عصر
سلام دوست عزیز .
نمیدونم مشکلتون با مورد اول حل شده یا نه !؟ (اگر حل نشده امر بفرمایید درخدمتیم .)

و اما در مورد سوال دوم : چیزی که من متوجه شدم شما تنها با انتخاب رمز عبور مشکل دارید ؟
بله همون طور که دوستان نیز اشاره کردن .شما باید از یک پسورد قوی (Complex) برای یوزر هاتون استفاده کنید .
باید هر چهار نوع کارکت یعنی حروف کوچک , بزرگ , اعداد و کاراکتر در رمزتون استفاده کنید .
برای آشنایی بیشتر با Complex Password به این آدرس مراجعه کنید :
http://www.oit.umass.edu/policies/password.html

و حالا اگر استفاده از این نوع رمز براتون مشکل و یا نیاز نبوده باشه میتوانید این مورد رو غیر فعال کنید . که میتوانید از این طریق اقدام فرمایید :
وارد Group Policy شوید و این آدرس رو پی بگیرید :
computer configuration\windows settings\security settings\account policy\password policy"
و این مورد رو غیر فعال کنید :
"password must meet complexity requirements"

برای اطلاعات تکمیلی میتونید به این آدرس مراجعه کنید :
http://www.tacktech.com/display.cfm?ttid=354

موفق باشید .

persiankeo
جمعه 30 بهمن 1388, 18:25 عصر
:قهقهه:
یه چیزی رو تازه فهمیدم !!!
تاریخ پست این سوال :
سه شنبه 12 اسفند 1382, 17:28
(برای این پاکش نکردم شاید کسه دیگه ای هم با این مورد برخورد کرده باشه !)

pfarokhy
شنبه 01 اسفند 1388, 13:34 عصر
با سلام در مورد سوال اولتون علاوه بر راههايي که دوستان گفتند در هر دو کامپيوتر فايلي رو Share کن دوباره امتحان کن در مورد سوال دوم ميتونه مربوط به تعداد کاراکترها و کاراکترهاي مجاز باشه

javadkazemzadeh
سه شنبه 01 تیر 1389, 18:50 عصر
سلام لطفا راهنمایی کنید توی ویندوز سرور 2003 کجا دنبال سیستم ریستور بگردم؟متشکرم

javadkazemzadeh
سه شنبه 01 تیر 1389, 18:54 عصر
کارم گیره کسی نیست کمک کنه.