PDA

View Full Version : upadate Null با تابع getdate

miimii
شنبه 28 بهمن 1385, 16:04 عصر
با سلام.
من در table یک فیلد دارم از نوع datetime که در اکثر مواقع null است.در شرایطی خاص باید مقدار فیلد از null به زمان جاری update شود که من از code زیر استفاده کردم.
=sqldataadapter.UpdateCommand.CommandText
"update tabel set date=getdate() where username='" & TxtUsername.Text & " ' "
اینQuery در Queru Analayzer جواب می دهد ولی در محیط vb.net بدون اینکه errory انجام دهد چیزی را update نمی کند.
بعد از این Query من dataset را هم fill کردم.
چرا تابع getdate عمل نمی کند عملیات Update انجام نمی شود؟
نه تنها با تابع getdate جواب نمی دهد بلکه وقتی زمان جاری حنی در یک متغیر می ریزم و می خواهم توسط آن متغیر Update کنم بدون هیچ error نمی تواند Update کند.
مشکل کار کجاست؟؟؟؟

miimii
دوشنبه 30 بهمن 1385, 14:14 عصر
من توانستم با کمک Sql Clmmand عملیات Update را با موفقیت انجام دهم.ولی مشکل قبلی من همچنان به قوه خود باقی است.
آیا از طریق sql dataadapter نمی توان عملیات update و یا حتی delete را انجام داد؟یعنی فقط با این کنترل می توان select کرد؟
اگر امکان update را می دهد پس کد من چه مشکلی دارد؟
و آخر از همه چرا تابع getdate که یکی از توابع SQL است در کد شناخته نمی شود .من در قسمت قبل کدم را نوشتم.لطفا اگر کسی می تواند من را رااهنمایی کند؟

behzad_gh
دوشنبه 30 بهمن 1385, 18:53 عصر
من فکر می‌کنم مشکل شما در نحوه استفاده از sqldataadapter است . sqldataadapter رابط بین DataBase و DataSet است . که اطلاعات توسط sqldataadapter از بانک اطلاعاتی گرفته می‌شود و در DataSet ریخته می‌شود . پس از تغییر اطلاعات در DataSet می‌توانید اطلاعات تغییر یافته در DataSet را توسط sqldataadapter در DataBase آپدیت کیند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه آپدیت اطلاعات توسط sqldataadapter به مقاله زیر مراجعه کنید:
Updating with the SQLDataAdapter... (http://www.dotnetjohn.com/articles.aspx?articleid=106)