PDA

View Full Version : متد update

seeker
یک شنبه 29 بهمن 1385, 08:15 صبح
سلام

در vb6 وقتی از adodc یا dao برای ارتیاط با جدول استفاده میکردیم در recordset متدی وجود داشت با نام update که باعث میشد تغیرات در جدول اعمال شود ولی در vb2005 که از binding source و data set و table adapter برای بر قراری اتصال استفاده میشود در binding source اکثر متد ها مثل متدهای move و add new وجود دارند ولی از متد update خبری نیست. چگونه میتوان تغیرات را در جدول اکسس اعمال کرد؟

programmermp
یک شنبه 29 بهمن 1385, 11:08 صبح
سلام
سوالات مرا پاک کردند مجبور شدم دوباره بپرسم ولی اینبار جدا جدا:افسرده:
در vb6 وقتی از adodc یا dao برای ارتیاط با جدول استفاده میکردیم در recordset متدی وجود داشت با نام update که باعث میشد تغیرات در جدول اعمال شود ولی در vb2005 که از binding source و data set و table adapter برای بر قراری اتصال استفاده میشود در binding source اکثر متد ها مثل متدهای move و add new وجود دارند ولی از متد update خبری نیست. چگونه میتوان تغیرات را در جدول اکسس اعمال کرد؟

سلام

مگر شما برای انتخاب یکسری فیلد از جداولتون و بایند کردنوش از دستور select استفاده

نمی کنید خوب واسه اعمال تغییرات به جدولتون یا همون update کردن باید مانند select

از دستور update استفاده کنید یعنی به همان روش که از دستور select استفاده می کردی

باید از این دستور استفاده کنی توی msdn بگردی پیدا می کنی

به عنوان مثال به کد زیر نگاه کن باید از این قالب استفاده کنی

UPDATE titlesSET price = price * 1.1WHERE (pub_id = '0766')title نام جدول، price و pub_id هم نام فیلد هاتون هست از دستورset هم واسه مقدار دهی به فیلد استفاده می شهموفق باشید

seeker
یک شنبه 29 بهمن 1385, 13:16 عصر
ممکنه واضحتر بگید؟
چون من از select استفاده نکردم
من اول یک کانکشن ساختم بعد bindingSource و DataSet رو ساختم tableAdapter هم خودش ساخته شد
توی پروپرتی binding-text تکست باکسم هم فیلد رو از تو لیست dataSet انتخاب کردم وداره کار میکنه
فقط رکور جدید یا تغیرات در رکورد ها رو ثبت نمیکنه