PDA

View Full Version : فشرده سازی ، رمز کردن

Mohammad_Mnt
یک شنبه 18 اسفند 1381, 10:38 صبح
الگوریتم یا سورس برای فشرده سازی یا رمز کردن ( Encryp ) اطلاعات ! کی داره ؟
یا اطلاعاتی در مورد روش ها !

(امید)
چهارشنبه 21 اسفند 1381, 09:36 صبح
برای این کار (اینکریپ کردن ) سادهترین راه اینه که یه تابع بنویسی که اطلاعاتی که می خواهی تو بانک بزاری یه جوری پس و پیش کنه مثلا" mohammad=omahmmda یا mohammad=mnophiabmnmnabdeدر حالت دوم توجه کردی که حرف بدی به ترتیب حروف الفبا رو دنبال هر کاراکتر ورودی آوردیم
برا نمایش از بانک هم عکس کارای بالا رو باید انجام بدی/

البته این کار فکر کنم سرعت گزارش گیری رو خیلی کم کنه

به نقل از اینپرایز از ایران دولوپرس دات کام چند آدرس برات آوردم چیزه بدی نیست:

http://www.efg2.com/Lab/Library/Delphi/MathFunctions/Cryptography.htm

http://www.chilkatsoft.com/ChilkatSmime.asp

http://www.easyencryption.com/

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 21 اسفند 1381, 14:50 عصر
اگه فقط حروف رو جا به جا کنی یکی که چلمن هم باشه می فهمه چه برسه به بقیه :evil: یه چیزی می خوام که واقعا انکریپت کنه وگرنه خودم چند تا تابع رمز نوشتم که خوب کار می کنه ولی یه الگوریتم پیشرفته می خوام :(

(امید)
چهارشنبه 21 اسفند 1381, 15:07 عصر
آقا جان اونو که گفتم فقط برا نمونه بود.

می تونی خودت تو آدرسا که نوشتم چیزای خوبی پیدا کنی.(اگه حوصله داشته باشی).هدف من هم کمک به شما بود نه چیزه دیگه.

RezaBS
پنج شنبه 22 اسفند 1381, 00:23 صبح
سلام
از شیوه های پیشرفته کد کردن داده ها روشهای اسکرمبل است. البته اصل این شیوه نسبتا قدیمی است، اما در حال حاضر با توجه به همان اصول الگوریتمهای فوق العاده پیشرفته ای ایجاد شده اند.
جهت راهنمایی پایه های این روش بر اساس عملکرد عملگر XOR استوار است.
فرصت کافی برای توضیح بیشتر ندارم. اگر برای کار مفید بود یک فکری می کنیم.

موفق باشید ...

صبوری
پنج شنبه 22 اسفند 1381, 12:09 عصر
سلام.
من از این راه تو VB استفاده کردم و مطمنا در هر زبون دیگه ای هم جواب میده.
اما راه من :
متن مورد نطر یا هر اطلاعات دیگه ای رو که هست‌ در یک متغیر قرار میدی ، بعد هر حرف یا کاراکتر رو دونه دونه میخونی و اون رو به کد ASCII تبدیل میکنی و در یه متغیر دیگه قرار میدی... برای اینکه بتونی بعدا کدهای حروف رو از هم جدا کنی اونها رو با یه کاراکتر مثل # از هم جدا کن.
مثلا متن ali خواهد شد :
69#102#72
بعد که کلیه حروف رو به ASCII code تبدیل کردی باید از ورودی یه کلمه رمز دریافت کنی (این کلمه در کد کردن نقش اصلی رو بازی میکنه) بعد دوباره هر حرف این کلمه رو به ASCII تبدیل کن و اعداد این کلمه مثلا 5 حرفی رو با هم جمع کن و معدل بگیر.
حالا اون اعدادی که مربوط به رشته اصلی بود و میخواستی کد کنی رو دوباره دونه دونه جدا کن و هر عدد رو با میانگین جمع کن و دوباره تو یه متغیر بنویس
مثلا اگه میانگین 30 باشه همون متن میشه :
99#132#102
حالا همین اعداد میتونه متن encode شده باشه و برای decode باید کلمه رمز رو داشته باشی...حتی میتونی روی همون اعداد هم کار کنی...مثلا یه روال بنویسی که اگه ورودی بود 1 ، خروجی بشه t !
اگه کسی ضعف امنیتی تو این سیستم میبینه لطف کنه ما رو هم مطلع کنه !!

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 22 اسفند 1381, 23:22 عصر
امید جان ناراحت نشو :wink: من که منظور بدی نداشتم :? از همه ممنونم ولی من الگوریتم استاندارد می خوام ! وگرنه چند تا تابع بهتر از این نوشته ام . مرسی از همه :oops:

RezaBS
جمعه 23 اسفند 1381, 00:42 صبح
سلام
آقای منتظرالظهور گرامی،
منظورتون از الگوریتم استاندارد چیه؟ روشی که گفتم یک روش استاندارد بود که الان در تمام زمینه ها برای حفاظت اطلاعات استفاده میشه!
اصول این روش در کتب مخابرات دیجیتال پیدا میشه. چند باری هم نمونه برنامه هایی در مجلات کامپیوتر بر اساس این روش چاپ شده.
الگوریتمهای پیچیده را هم در اختیار من و شما قرار نمیدن و در سطوح نظامی استفاده میشه که البته استفاده ای برای ما نداره مگر اینکه بخواهیم همکار بن لادن بشیم! :evil: :twisted: :wink:
دنبال کلمات کلیدی که گفته بودم میگشتید چند هزارتا لینک پیدا میشد ...

موفق باشید ...

imported_admin
جمعه 23 اسفند 1381, 10:19 صبح
یه روشهایی هم برای کد کردن به روش Hash در دات نت وجود داره که خیلی هم سریع عمل میکنه و مثالهای خیلی خوبی هم در این مورد میشه پیدا کرد.
ولی خوب اینو هم باید قبول کنیم که دلفی کارها از هزار کیلومتری محصولات میکروسافت رد نمیشن :P

Inprise
جمعه 23 اسفند 1381, 15:54 عصر
الف) اون الگوریتمی که آقا رضا گفت و فرمود که در کتابهای مخابرات دیجیتال پیدا میشه سال دوم نرم افزار ترم اول به دانشجوها تدریس میشه ( در حاشیه برنامه نویسی پیشرفته ) و شکوندنش از پس همون دانشجو ها هم برمیآد ...

ب) آقا محمد ! شما الگوریتم استاندارد فشرده سازی میخواهی یا رمزنگاری ؟

ج) برای استفاده از روشهای رمزنگار استاندارد ( هر چند توصیه نمیکنم ) خوبه ابتدای کار به MD5 مراجعه کنی . روش خوبیه . این الگوریتم به عنوان روش پیشگزیده اینکریپشن تو PHP استفاده میشه و پیاده سازی های سی یا دلفی اون رو هم با یه سرچ کوچولو میتونی پیدا کنی .

موفق باشی

RezaBS
جمعه 23 اسفند 1381, 17:18 عصر
چه کنیم از دست آقای اینپرایز :lol: :wink: ،
بله اون الگوریتم در رشته های الکترونیک و کامپیوتر هم یافت میشود ولی با همون XOR که گفتم. داستان اسکرمبل کردن اینقدرها هم الکی نیست فرزند.
اشاره کرده بودم که این اساس کاره. استفاده از یکالگوریتم مشخص که در اینترنت هم باشه مطمئنا خطرش به اندازه استفاده از ایکس اور هست.
اسکرمبلینگ یکی از به روزترین شیوه هاست که هم تو هر بقالی پیدا میشه و هم نمیشه، بسته به اینکه بخواهیم باهاش چه بکنیم.
به هر حال من استفاده از روشهای معروف رو پیشنهاد نمیکنم چون برای همشون در کنار خودشون الگوریتم معکوسش وجود داره :!: .
البته از همونها باید ایده گرفت.

موفق باشید...

محمود پناه
جمعه 23 اسفند 1381, 17:20 عصر
سلام دوست عزیز
ببین اینجا بحث سلیقه است .
وگر نه شما اگه هر جور بخواهی اطلاعات را کد کنی آخرش اگه کسی بشینه پاش میتونه بازش کنه.
ولی من برای کد کردن اطلاعات از تابع زمان و تاریخ استفاده کردم
یعنی با توجه به زمان سیستم و ثانیه آن یجور دیگه کد میشه
که فکر کنم بدک نیست
با تشکر
محمود

amin_omega
شنبه 24 اسفند 1381, 22:15 عصر
یه ایده میدم بهت بقیه با خودت
از دنباله لوکا استفاده کن در ترکیب با یه سری هندسی با قدر نسبتی که فقط خودت میدونی!
حتما جواب میده،مگه اینکه بخواهی یکی پیدا شه واست سورسشو بنویسه که اونوقت باید منتظر الوصول هم بشوی!!!! :lol:

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 07 فروردین 1382, 20:15 عصر
اینپرایز جان ! من هم الگوریتم فشرده سازی می خوام هم رمز نگاری
با XOR هم تابع نوشتم ولی خودم کیف نکردم :wink:
اگه پیدا بشه خیلی خوبه یا حداقل سورس دلفی اش :wink:

Inprise
پنج شنبه 07 فروردین 1382, 20:47 عصر
با عرض معذرت

این برخوردی که الان میکنم غیر علمیه . متاسفم .

اینجا رو ببین : http://homepages.borland.com/efg2lab/Library/Delphi/MathFunctions/Cryptography.htm

موفق باشی

RezaBS
جمعه 08 فروردین 1382, 00:29 صبح
خوب حالا که بحث دوباره باز شد بد نیست با چند تا روش جالب آشنا بشیم، البته فقط اسمها. هر کدومشو که بخواهید راحت پیدا میشن:
Blow Fish, Two Fish, AES, Arcfour, 3DES, Cast128, IDEA, RC4

اگر آخرش برنامه را نوشتید یک اطلاعی بدید :wink:

Vahid_Nasiri
جمعه 08 فروردین 1382, 01:05 صبح
تمام مواردی را که گفتید و خیلی بیشتر را با توضیح و سورس کامل سی خصوصا برای لینوکس را می توانید در اینجا پیدا کنید :

http://www.ussrback.com/crypto/tree.html

RezaBS
جمعه 08 فروردین 1382, 13:59 عصر
با اینکه خودم با دادن آدرسهای مستقیم و انداختن افراد در وسط اطلاعات موافق نیستم ولی آدرس جالبی بود! چند موردش را چک کردم اما هنوز سورسها را تست نکردم.
با تشکر از شما ...

b_mohammadpoor
دوشنبه 29 آبان 1385, 19:41 عصر
این فایل را هم چک کنید .

http://www.partow.net/downloads/GeneralHashFunctions.zip