PDA

View Full Version : مشکل با DirectX

Abbas Arizi
شنبه 03 خرداد 1382, 20:15 عصر
من در ویندوز XP هنگام اجرای برنامه های مربوط به DirectX و تغییر وضوح صفحه در آن برنامه ها با این اشکال مواجه هستم که صفحه نمایش دچار لرزشهایی میشه (شبیه وقتی که مونیتور روشن میشه. نمیدونم به این اتفاق چی میگن) و در برنامه هایی که چند بار رزولوشن صفحه تغییر میکنه (مثل FIFA) و این اتفاق چند بار تکرار میشه ویندوز Hang میکنه و مجبور میشم دستی Restart کنم.
آیا این مشکل راه حلی داره و مربوط به سخت افزاره یا ویندوز؟ چون آقای نصیری در جایی گفته بودن که DirectX در ویندوز NT لنگ میزنه.
VGA منم RIVA TNT2 هست.
به هر حال اگه میشه درستش کرد خواهش میکنم دریغ نکنید. چون واقعا منو بیچاره کرده.

Anti_Evil
یک شنبه 04 خرداد 1382, 20:21 عصر
من در ویندوز XP هنگام اجرای برنامه های مربوط به DirectX و تغییر وضوح صفحه در آن برنامه ها با این اشکال مواجه هستم که صفحه نمایش دچار لرزشهایی میشه (شبیه وقتی که مونیتور روشن میشه. نمیدونم به این اتفاق چی میگن) و در برنامه هایی که چند بار رزولوشن صفحه تغییر میکنه (مثل FIFA) و این اتفاق چند بار تکرار میشه ویندوز Hang میکنه و مجبور میشم دستی Restart کنم.
آیا این مشکل راه حلی داره و مربوط به سخت افزاره یا ویندوز؟ چون آقای نصیری در جایی گفته بودن که DirectX در ویندوز NT لنگ میزنه.
VGA منم RIVA TNT2 هست.
به هر حال اگه میشه درستش کرد خواهش میکنم دریغ نکنید. چون واقعا منو بیچاره کرده.

با سلام.

من چندبار با اینجور مشکلات برخورد کردم ... این مشکل هیچ ربطی به graphic card یا directx نداره. در حقیقت این مشکل monitor refresh rate هستش.
بیشتر سعی کنید screen refresh rate خودتونو رو 75 Hertz تنظیم کنید.

Properties -> Settings -> Advanced -> Monitor -> Screen refresh rate

حالت های پیش فرض windows خود باعث مشکل میشوند.

البته من فرض میکنم که شما آخرین driver کارت گرافیکی خودتونو نصب کردید :wink:

در مورد قضیه جنگجالی winxp , directx باید بگم که directx ابدا هیچ مشکلی رو هیچ کدوم از سیستم عامل های NT نداره. :wink:

خیالت تخت تخت ! یه لحظه هم شک نکن !
من خودم تمام برنامه هامو اتفاقا رو winxp اجرا میکنم.

خلاصه دوباره تکرار میکنم سیستم عامل های NT برای directx بسیار مناسب هستند :)
بهتر اجرا شدن برنامه های نوشته شده با directx رو win98 خیلی طبیعیه.
پیچیدگی های موجود در سطوح سیستم عامل های NT غیر قابل مقایسه با win95 , win98 هستش.

به نظرم برای هر برنامه نویسی safe نوشتن و safe اجرا کردن بیشتر اهمیت داشته باشه و این دقیقا میشه WIN XP !!!!!

قربون هرچی مرده با مرامه !

AntiEvil مدیر تبلیغات WinXP در داخل ایران !!! 8) :oops:

Abbas Arizi
پنج شنبه 08 خرداد 1382, 02:04 صبح
با تشکر از شما که محبت کردید و به سوال من جواب دادید، ولی تغییر Refresh rate رو من قبلا هم چند بار امتحان کردم و متاسفانه جواب نداد. حتی سعی کردم با تغییر مقدار Override در DirectX این مشکل رو حل کنم ولی باز هم موفق نشدم.
در مورد ویندوز XP هم باید بگم که منم کاملا با شما موافقم که هیچ سیستم عاملی رو دستش نیست و قصدم از طرح این سوال به هیچ وجه انتقاد از Windows XP نبود.

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 08 خرداد 1382, 18:43 عصر
من هم ویندوزم اکس پی است ولی هیچ مشکلی در فیفا یا بقیه بازی ها ندارم ! کارت گرافیک هم GeForce 2 است

sayana
یک شنبه 11 خرداد 1382, 01:25 صبح
:arrow:

sayana
یک شنبه 11 خرداد 1382, 01:26 صبح
نه همیشه ایراد ها مربوط به نرم افزارنیست . بعضی بازی ها بدجوری از سخت افزار سیستم کار میکشن :? نمونش رو خودم دیدم . رو سیستمی Pentium III 1000 هم بدجوری اذیت میکرد در حالی که تو Requirments نوشته بود یک Pentium Pro کافیست با 64 مگا بایت RAM تازه RAM بنده خدا 256 بود :shock: صوت و گرافیک سیستم رو به کلی از کار مینداخت و فقط 5 دقیقه از بازی نگذشته سیستم hang میکرد و ... حتی من رو سیستم خودم هم که Pentium IV 1600 با 256 مگابیت RAM و DIRECT X 8 بود امتحان کردم رو 98 نتیجه خیلی دلخواهی نداشت هر چند که دیگه هنگ نمیکرد ولی رو XP که افتضاح بود (تازه بازی مال کمپانی مایکروسافت بود :shock: )

در هر صورت دوست عزیز گاهی ارتقای سخت افزاری چاره همچین مسائلیه
حالا از این بگذریم که گاهی به قطعه کوچیک مثل فن کارت گرافیکی باعث بروز مشکل میشه

sayana
یک شنبه 11 خرداد 1382, 01:35 صبح
بهتر اجرا شدن برنامه های نوشته شده با directx رو win98 خیلی طبیعیه.
پیچیدگی های موجود در سطوح سیستم عامل های NT غیر قابل مقایسه با win95 , win98 هستش.

من هم اینو دربست قبول دارم

Vahid_Nasiri
یک شنبه 11 خرداد 1382, 01:44 صبح
با کارت گرافیکی سایانا خانم نباید هم مشکلی وجود داشته باشد :wink:
عباس آقا چاره ای نداری! باید دست به جیب بشی و یک دونه G-Force بخری .... :lol:

sayana
یک شنبه 11 خرداد 1382, 02:06 صبح
8)

mehdi_zn
شنبه 15 فروردین 1388, 13:50 عصر
با سلام
وقتی من بازی igi رو اجرا میکنم این ارور رو میده:

.No D3D drivers with hardware acceleration found

کارت گرافیکم RADEON 9200 هست و DirectX 9.0c هم نصبه
لطفا راهنماییم کنید.
مرسی

hamid108
پنج شنبه 10 اردیبهشت 1388, 12:05 عصر
سلام من هم با anti evil موافقم.
سلام مهدی جان اگه میتونی یک بار دیگه درایورتو نصب کنی بعد از directx10 استفاده کن. چون من هیچ مشکلی با اجرای این بازی نداشتم. بعد اگه میتونی microsoft.NET Framework 2 رو نصب کن. چون من IGI رو روی گرافیک 64 هم بازی کردم.