PDA

View Full Version : طراحی یک فرم

Mohammadi_F
یک شنبه 06 اسفند 1385, 21:18 عصر
سلام
راستش نمی دونم اصلا این سوال رو چه جوری مطرح کنم یعنی نمی دونم جاش توی این سایت و این بخش است یا نه ولی جای بهتری به ذهنم نرسید اگه خیلی پرت پرسیدم ببخشید.
من یه برنامه تقریبا قدیمی رو دارم دوباره نویسی می کنم البته با تغییرات اساسی در کدها و اینترفیس ولی توی یکی از فرمهای اصلی گیر کردم ، یعنی نمی دونم چه جوری طراحیش کنم که هم خوشگل باشه و هم کار با اون برای کاربر راحت و اما این فرم
توی این فرم من چهار تا جدول دارم که همگی به صورت تو در تو master/details هستند یعنی جدول دومی دیتیلز جدول اول و جدول سوم دیتیلز جدول دوم و جدول چهارم دیتیلز جدول سوم است و در بیشتر مواقع باری هر فیلد جدول اول چند فیلد برای جداول بعدی وارد میشه .
جداول نیز شامل چندین فیلد هستند ولی جدول دوم فقط یک فیلد اون در این فرم نمایش داده و مقدار میگیره. و تقریبا یکی از مشکلات هم اینه چون نمایش یک جدول با چند رکورد و یک فیلد که master یک جدول چند فیلدی باشه چندان خوشکل نمیشه.
می دونم که خیلی بد توضیح دادم ولی واقعا گیج شدم .
اگه هر کدام از دوستان پیشنهاد یا راه حلی سراغ دارند ممنون می شم که کمکم کنید.
باز هم از پر چونگیم معذرت می خوام
متشکر از توجهتون

darvishiali
یک شنبه 06 اسفند 1385, 21:43 عصر
سلام؛

میشه یه Snapshot از فرمت بذاری؟ اینجوری شاید راحت تر بفهمیم چی میخوای!

babak869
دوشنبه 07 اسفند 1385, 09:58 صبح
شما میتونی از 4 تا DbGrid استفاده کنی . گاهی اوقات باید زیبایی و ظرافت رو فدای دقت و صحت برنامه کرد .شما خیلی سخت نگیر .به نظر من 4 تا دی بی گرید زیر هم بچین و هرکدوم رو در یه پنل بزار
موفق باشی

Sohrab_Tapar
دوشنبه 07 اسفند 1385, 13:08 عصر
از کمپوننتهایی استفاده کن که جالت کشویی دارن و هر کدوم از گرید هاتو تو یکی از آنها قرار بذه تا اگه کاربر خواست بتونه اون رو ببنده یا باز کنه

Mahmood_M
دوشنبه 07 اسفند 1385, 20:17 عصر
سلام
آیا استفاده از PageControl مشکلی توی برنامتون ایجاد می کنه ؟
ظاهرش هم که بد نیست ، می تونی هر کدوم از جدولها رو توی یه Page بزاری ...

موفق باشی ...

mehdi_mohamadi
دوشنبه 07 اسفند 1385, 20:30 عصر
میتونی از view استفاده کنی و فقط یه جدول داشته باشی

Mohammadi_F
سه شنبه 08 اسفند 1385, 04:54 صبح
واقعا ممنونم ، اصلا انتظار این همه راهنمایی متفاوت رو نداشتم.
آقای مهدی محمدی ممکنه در مورد پیشنهادتون کمی بیشتر توضیح بدید. یعنی انیکه چه جوری میشه با یک view چهار تا جدول master/details رو پشت سرهم توی یک جدول مقدار دهی کرد در حالی که ممکنه به ازاء هر رکورد از جدول اول ، چند رکورد به جدول دوم اضافه بشه؟
در مورد SnapShotهم سعی می کنم فردا شب این کار رو بکنم ولی یکی از مهمترین دلایلی که اینکار رو نکردم واسه این بود که نمی خواستم به دوستان خط بدم و پیشنهاداتشون کاملا بکر باشه.
بازهم از توجه همگی ممنونم.

mehdi_mohamadi
سه شنبه 08 اسفند 1385, 17:43 عصر
ببنید وقتی جداول شما با هم مرتبط باشن حالا چه در sqlserver یا access فرقی نمی کنه. شما میتونید از view یا query استفاده کنید و هر بلایی دوست دارید سرشون بیارید برای ساختن ویوها می تونید از کتابهای مرجع sqlserver استفاده کنید و یا توی همین سایت طریقه ساختن ویو را در بخش sqlserver جستجو کنید

Mohammadi_F
چهارشنبه 09 اسفند 1385, 04:33 صبح
من از اکسس استفاده می کنم ولی نمی دونم چه جوری میشه یک کوری نوشت که بوسیله اون بشه چند جدول join شده رو هم زمان مقدار دهی کرد اون هم وقتی بخوایم برای یک یا چند تا از جداول details چند رکورد را وارد کنیم.
ممکنه کمی بیشتر توضیح بدید و اگه می تونید یک مثال ساده بزنید؟
متشکرم