PDA

View Full Version : PHP 6

oxygenws
پنج شنبه 10 اسفند 1385, 23:22 عصر
ظاهرا کم کم PHP 6 می خواد منتشر بشه. به هر حال تو این تاپیک اخبار مربوطه به این قضیه رو می نویسم/نویسیم.

گویند که قراره به زودی نسخه ششم از PHP منتشر بشه که یکی از بزرگترین تغییراتش اینه که یونیکد رو پشتیبانی می کنه.

According to Zmievski, most of the basic Unicode functionality is complete. The PHP Unicode team is currently analyzing functions to check which ones will require upgrading. As of February 12, he estimates that 61%, or 1,844 of 3,047 extension functions, were ready for Unicode support. He is hoping for an alpha release by the end of the first quarter of 2007, and the final version of PHP 6 by the end of the year.

منبع:
http://www.linux.com/article.pl?sid=07/02/21/2029244

arash_hemmat
شنبه 12 اسفند 1385, 01:18 صبح
نسخه 6 هم داره منتشر میشه ولی ما هنوز نتونستیم پشتیبانی از تاریخ ایرانی رو به cvs سایت php اضافه کنیم، فکر کنم با پشتیبانی کامل از یونیکد اجازه انتشار توابع با کارکرد بومی رو هم تو نسخه های رسمی بدن و احتمالا تمامی تقویمهای معتبر دنیا پشتیبانی خواهد شد بغیر از مال ما! تو این چند سال ما یه نفر رو پیدا نکردیم که بتونه این کدها رو وارد cvs بکنه! آخرش خودم میرم قاطی معرکه میشم! (فقط مشکلش اینه که من زیاد c بلد نیستم!!!)

Milad
دوشنبه 14 اسفند 1385, 16:47 عصر
اگر این تاپیک به بیراهه نره !
به نظر شما این تاریخ شمسی به چه صورت توسعه پیدا کنه بهتره ؟
وقتی setlocale ست می شه با تایع تاریخ کار کنه یا یک تابع جدا ؟

arash_hemmat
دوشنبه 14 اسفند 1385, 23:34 عصر
به نظر شما این تاریخ شمسی به چه صورت توسعه پیدا کنه بهتره ؟
وقتی setlocale ست می شه با تایع تاریخ کار کنه یا یک تابع جدا ؟
میلاد اینکه با setlocale کار کنه پیشنهاد جالبیه تا حالا فکرش رو نکرده بودم! بنظرم باید کمی بیشتر در این مورد تحقیق کرد و از تاریخهایی که در حال حاضر پشتیبانی میشن یا از اونهایی که در PECL موجود هستند الگوبرداری بشه. بهرحال فکر کنم توابعی که اضافه خواهند شد در گروه calender functions (http://ir.php.net/manual/en/ref.calendar.php) قرار خواهند گرفت. تو این گروه توابع جالبی وجود دارند که البته من زیاد ازشون سر در نمیارم.

oxygenws
سه شنبه 15 اسفند 1385, 01:24 صبح
بسته مورد نظر رو در PECL توسعه بدید تا دیباگ بشه و ... اون موقع اگر درست نوشته باشید و حال کردند خودشون در PHP قرار می دن.
هر کاری راهی داره :)

Milad
سه شنبه 15 اسفند 1385, 09:17 صبح
امید می گم منظورت اینه که یک تابع جدا توی PECL باید توسعه داده بشه بعد اگر OK شد خودشون به یک روش مناسب می گذارنش توی pack اصلی ؟

oxygenws
سه شنبه 15 اسفند 1385, 10:19 صبح
بله :)
مگر PDO چی بود؟؟!! SDO چی؟!! و ...

arash_hemmat
سه شنبه 15 اسفند 1385, 19:26 عصر
معمولا یک زمان خاصی باید بگذره تا مطمپن بشن که یک بسته مشکلی نداره تا تو نسخه اصلی واردش کنن. اگر الان کسی این تابع رو بنویسه ممکنه یه چند سالی طول بکشه تا وارد نسخه اصلی بشه. ولی تا اونجایی که میدونم ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازست.