PDA

View Full Version : کار با حافظه ، Optimization و بالا بردن سرعت و کارایی ویندوز ... !!

Mahmood_M
شنبه 12 اسفند 1385, 19:15 عصر
سلام
می خواستم در مورد کار با حافظه ، Optimize کردن اون و سرعت بخشیدن به ویندوز و چیزهایی از این قبیل بدونم ...
کسی اگه مطالبی می دونه لطفا دریغ نکنه ...
منظورم اینه که چطور می شه ، این کارها را توی برنامه پیاده کرد ، مثلا نرم افزار سیستم مکانیک رو در نظر بگیرید ( واقعا قدرتمنده ! ) ، از این قبیل کارهایی که اون انجام می ده رو چه طور میشه انجام داد ، خوب مسلما یکی از راههای معمول و ساده ، پاک کردن فایلهای موقت و ... هست ( برای افزایش سرعت ویندوز و ... ) که این یکی از کارهای اون نرم افزار هست ( انجام اینها کار ساده اییه ) ، به جز اینها دیگه برای احیای ویندوز و بهینه سازی حافظه ( رم ) و ... ، چه راههایی وجود داره ... ؟ !
من در این مورد سایتهای زیادی پیدا کردم ، ولی اونها بیشتر با نرم افزارهای خود ویندوز آموزش داده بودند ( مثلا Disk Defragmenter ) ...
نتونستم یک منبع خوب براش پیدا کنم ، اگه منبعی هم معرفی کنید ممنون می شم ( چه فارسی و چه انگلیسی ، فرقی نمی کنه ) ...
منتظر راهنماییهاتون هستم ...
موفق باشید ...

Mahmood_M
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 01:48 صبح
سلام
کسی نظری در این رابطه نداره ! ؟

ghabil
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 02:34 صبح
آخه سوالی که پرسیدی خیلی سیتم عاملی زیاد به برنامه نویسی ربطی نداره، اما کلا یکی از مهمترین کارهایی که برای بهینه کردن ویندوز میشه کرد تمیز کردن Registery ویندوز هست ، حداقل میشه لینکهای غلط و expire شده رو پاک کرد از لود شدن خیلی از برنامه های اضافی جلوگیری کرد و خلاصه کلی ویندوز رو تمیز کرد ، منتهی کاری که لازمش تسلط زیاد به ویندوز هست.