PDA

View Full Version : تعدادی سوال مختلف(ذخیره تنظمات کاربر ، پشتیبان گیری از بانک اطلاعات و ...

VisualStudio
دوشنبه 14 اسفند 1385, 23:09 عصر
با سلام من برای جلوگیری از شلوغی انجمن عدم ایجاد چندین تاپیک تعدادی از سوال هایم را در ک تاپیک قرار دادم
1. من یک برنامه نوشتم که میخوام تو قسمت OPTIONS و قتی کاربر یک سری تنظیمات را انتخاب می کنه هر دفعه که کار بر برنامه را باز می کنه با همون تنظیمات باز بشه میشه یک مثال بزنید
2. من یک بانک اطلاعات اکسس دارم چطوری می تونم برای کاربرانم این امکان را ایجاد کنم که بتونن از بانک اطلاعات پشتیبان گیری کنند و در صورت نابودی بانک اطلاعات از اون استفاده کنند
3. چطوری می تونمکه هر دفعه که برنامه باز میشه یک Tree View در حالت باز باشه
4. به جزو کریستال ریپور ت در VS.NET 2005 یک ابزار دیگه ای هم برای گزارش گیری وجود داره به نام Report Viewerچطوری از این میشه استفاده کرد مثلا اطلاعات فلان تکست باکس یا فلان رکورد را توش ریخت

__H2__
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 09:55 صبح
سلام

1 - سوال اولتان کمی عجیب است (اگر از VB.Net) استفاده میکنید.
در هر پروژه VB.Net به صورت خودکار یک ماژول Settings اضافه میشود که مخصوص همین کار است. (Solution Explorer->Project->Settings) و شما میتوانید مدخلهایی با نام خاص و نوع خاص (String و Integer و Boolean و هرچیز دیگری) در آن ایجاد کنید.

2 - بهترین راه پشتیبان گیری از فایلهای موتور JET این است که کل فایل منبع را در محل دیگری کپی کنید (و پسندیده تر آن است که ZIP شوند)

3 - بعد از گذاشتن کنترلر TreeView و ازافه کردن Node ها به آن هر Node (گره) شامل یک خصوصیت به نام IsExpanded است که وضعیت باز بودن آن گره را کنترل میکند.

4 - من بلد نیستم! (یا با کریستال پرینت میگریم یا مستقیماَ با رسم) اما در کل آنطور که من قبلاَ دیده بودم چیزی شبیه کریستال رپورت است ولی خیلی ساده تر و با امکانات کمتر.

behzad_gh
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 10:21 صبح
جواب سوال ۴ -
برای ارسال اطلاعات بهReport Viewer می‌تونید از دیتاست استفاده کنید. التبه امکان ارسال پارامترها نیز با تعریف پارامترها وجود داره.
سایت زیر اطلاعات و نمونه های جامعی برای Report Viewer داره .

http://www.gotreportviewer.com/

VisualStudio
پنج شنبه 17 اسفند 1385, 00:09 صبح
من یک بانک اطلاعات اکسس دارم چطوری می تونم برای کاربرانم این امکان را ایجاد کنم که بتونن از بانک اطلاعات پشتیبان گیری کنند و در صورت نابودی بانک اطلاعات از اون استفاده کنند
جواب :

بهترین راه پشتیبان گیری از فایلهای موتور JET این است که کل فایل منبع را در محل دیگری کپی کنید (و پسندیده تر آن است که ZIP شوند)

میشه این یکی را بیشتر توضیح بدید یک نمونه میشه قرار بدید
مثلا چگونه میشه که آن را Zip کرد و برای استفاده دوباره اون را Unzip کرد

فایلهای موتور JET
این چی هست؟

saeed_rezaei
پنج شنبه 17 اسفند 1385, 01:40 صبح
سلام. من از برنامه winrar برای زیپ کردن استفاده می کنم. کد زیر فایل یا فایلهای موردنظرم رو در مقصد مشخص شده به صورت self extract فشرده می کنه

Dim sd AsString = "winrar"

Dim p AsString = " a -r -sfx " & str1 & " " & str2
Process.Start (sd, p)

رشته 1: مسیر و نام فایلی است که اطلاعات فشرده شده را شامل می شود.
رشته 2: مسیر و نام پوشه ای است که قصد فشرده سازی آن را داریم.
پیشنهاد میکنم که یه نگاهی به help برنامه winrar بندازید.
این رو هم که مطمئنن می دونید که:
1 باید برنامه wirar رو یا نصب کنید و یا کپی کنید تو شاخه ویندوز.
2 در زمان اجرای دستور فوق هم که بانک نباید مورد استفاده قرار بگیره.

__H2__
پنج شنبه 17 اسفند 1385, 09:52 صبح
سلام
در مورد فشرده سازی بهترین راه استفاده از همان روش آقای saeed_rezaei (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=30229) است.
البته Winzip هم نسخه خط فرمانی دارد. با این روش شما فایل رسمی و واقعی ZIP و یا Rar میسازید.
البته چون با دات نت کار میکنید یک ماژول داخلی نیز جهت این کار وجود دارد ولی فایل های ساخته شده با این ماژول فقط با خود همان ماژول قابل Unzip است. و خروجی اش را هیچ برنامه ای باز نمی کند. (شاید هم من اشتباه میکنم).

در مورد JET هم عزیز جان! مگر شما Provider فایلهای Mdb.* را Microsoft Jet 4.0 OLE DB نمی گذارید!!!!

در اصل نام موتور و هسته مرکزی پردازش فایلهای mdb.* موتور JET مایروسافت است و این هیچ ربطی به Access ندارد.!!! خود نرم افزار قدرتمند Access هم برای کار با فایلهای mdb.* به موتور JET وصل میشود (مثل برنامه ای که خودتان مینویسید) و در زیر ساخت ها هیچ دخالتی ندارد.

اگر شما جزو کسانی هستید که فکر میکنند کل مدیریت داخلی بانکهای mdb.* را نرم افزار Access کنترل میکند، پس چرا بدون نصب Access هم میشود به فایلهای mdb.* وصل شد؟؟؟

Sub Zero
پنج شنبه 17 اسفند 1385, 14:35 عصر
جواب سوال اولتون :
این تاپیک (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=59219)رو کامل بخونید

VisualStudio
شنبه 19 اسفند 1385, 19:05 عصر
چطوری تعداد رکورد هایی که با یک مقدار هستند جمع کرد
بهتر بگو من مثلا تعدادی رکورد دارم که مقدار های متفاوتی دارند ولی تعدادی دیگر از اونها مقدار یکسانی دارند میخوام بفهمم که چند تا از اونها مقدار یکسانی دارند
وهمچنین چطورم میشه مقدار های داخل رکورد یک فیلد را جمع زد مثلا من تعدادی فیلد دارم که مقدار های های مختلفی دارن مثلا یکیشون مقدار 2 است دیگری 6 و به همین صورت چطوری مقدارشان را جمع کنم
لطفا با استفاده از دستورات SQL بگید
---------------------------------------------------------
مرسی !

VisualStudio
شنبه 19 اسفند 1385, 19:15 عصر
. چطوری می تونمکه هر دفعه که برنامه باز میشه یک Tree View در حالت باز باشه

- بعد از گذاشتن کنترلر TreeView و ازافه کردن Node ها به آن هر Node (گره) شامل یک خصوصیت به نام IsExpanded است که وضعیت باز بودن آن گره را کنترل میکند.

همچین خاصیتی را تو VB.NET 2005 من گیر نیاوردم میشه واضح تر بگید

VisualStudio
دوشنبه 21 اسفند 1385, 17:33 عصر
با سلام اگر امکان داره به این سوالات من پاسخ دهید راستی یک سوال برایم پیش اومده میخوام این کار را انجام بدهم
If TextBox2.Text = "FGT" Then
CheckBox1.Checked = True
End If
یعنی اگر در داخل Textbox2 اون متن وجود داشت
CheckBox1.Checked = True
اما هر کاری می کنم نمیشه

aslan_ir
دوشنبه 21 اسفند 1385, 18:17 عصر
Private Sub Command1_Click()
If Text1.Text = "FGT" Then
Check1.Value = 1
End If