PDA

View Full Version : به وجود آوردن CheckBox برای هر کدام از Node های Visual Treeview

keyhansina
سه شنبه 15 اسفند 1385, 20:37 عصر
سلام:
من کامپوننت Dynamic Visual TreeView را از همین بخش گرفتم به اضافه همه Example ها و سورس ها، اما در هیچکدام راجع به ساخت CheckBox یا Radio برای Nodeهای یک درخت توضیحی نداده. اینترنت رو هم زیر و رو کردم؛ اما اگر هم اندک چیزی پیدا کردم، نتونستم ازشون نتیجه بگیرم. لطفا راهنمایی بفرمایید.
متشکرم

babak869
سه شنبه 15 اسفند 1385, 21:48 عصر
در سایت زیر یه نمونه هست با کمی جستجو میتونید مثالش رو گیر بیارید

www.Delphi.About.com

موفق باشید

keyhansina
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 08:49 صبح
ممنون از شما
این چیزی که در سایت About هست TreeView است نه Dynamic Virtual TreeView.
ایندو از نظر متدها و غیره با هم تفاوت های عمده ای دارند.
در ضمن در مثال فوق برای ایجاد Check Box و Radio Button از ImageList استفاده شده است در صورتی که Dynamic Virtual TreeView خودش می تواند برای Node ها CheckBox یا Radio تولید کند (یعنی میتوان برای هر Node هم CheckBox داشت و هم Image به صورت مجزا)

لطفا اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید کمک کنید.
متشکرم

keyhansina
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 09:35 صبح
خوشبختانه مساله رو حل کردم :)

کافیست خصوصیت toCheckSupport را که زیر مجموعه MiscOptions است، True کنیم و بعد در رویداد OnInitNode خط دستور زیر را اضافه کنیم :

Node.CheckType := ctTriStateCheckBox

اگر به جای ctTriStateCheckBox از ctRadioButton استفاده کنیم، برای هر Node از Tree یک Radio خواهیم داشت.

به همین راحتی.
فوق العاده است. بی نظیره. امتحان کنید.

babak869
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 13:11 عصر
آفرین به شما
اگه همه مثل شما کمی فکر و تلاش داشته باشند دیگه سایت پر از سوالهای تکراری و بی جواب نخواهد شد.به نکته جالبی اشاره کردید.
فقط برای کاملتر شده این بحث لطفا لینک دانلود اون کامپوننت رو هم در اینجا ذکر کنید
موفق باشید

keyhansina
چهارشنبه 16 اسفند 1385, 14:33 عصر
همین جاست. در همین سایت و همین تالار
فکر کنم آقای مدیر هم گذاشته بودند و کلی تبلیغشو کردند.