PDA

View Full Version : بهترین لینوکس

prince-of-persia
یک شنبه 20 اسفند 1385, 11:19 صبح
بهترین لینوکس که به درد کارهایی مثل سرور , برنامه نویسی و استفاده های خانگی بخوره در حال حاظر چی هست ؟

ramin_rp
یک شنبه 20 اسفند 1385, 11:32 صبح
سلام
بهترین لینوکس وجود نداره!
این شما هستید که مشخص خواهید کرد کدام یک برای شما مناسب تر هست.

برای کارهایی که گفتید من k-ubuntu رو پیشنهاد میکنم

حامد مصافی
دوشنبه 21 اسفند 1385, 09:20 صبح
ببینید دوست عزیز
قبلاً به کررات در این باره در ایت سایت و همچنین سایر فاروم ها بحث شده.
نتایج حاصله از این تاپیک و تاپیکی با نامی مثل "از کدام لینوکس استفاده می کنید" یکسان خواهد بود.

در اینگونه موارد دوستان لینوکسی رو که استفاده می کنند نام خواهند برد. طبیعی هم هست. از نظر هر کس لینوکسی که استفاده می کنه بهترینه چون اگر غیر اینصورت بود لینوکس دیگه ای استفاده می کرد!

بهتره در مورد تجربیات دوستان در مورد نسخه های مختلف گنو/لینوکس سوال کنی و در نهایت یک نسخه خودت انتخاب کنی

برای مثال در مورد مصارف خانگی من از بین گنو/لینوکس هایی که استفاده کردم نسخه های زیر رو می پسندم
زوزه (مبتدی ها خصوصاً ویندوز کار ها)
یوبونتو (که در حال تبدیل شدن به یک لینوکس خیلی محبوبه؛ نسخه های ابتدایی رو که نصب می کردم فکر این محبوبیت رو نمی کردم)
ردهت-فدورا (برای کار های عمومی -یک لینوکس سازگار و همه کاره) عالیه

اما در کل لینوکسی که پسندیدم دبیانه. یک گنو/لینوکس قوی و پایدار که خیلی از نسخه های مختلف گنو/لینوکس (از جمله توزیع محبوب ناپیکس) بر پایه این لینوکس هستند. اما این توزیع پیچیدگی های خاص خودش رو داره. برای سرور هم عالیه.

در مجموع خودتونو محدود به یک توزیع نکنید. قطعاً هارد شما فضای کافی برای نصب آزمایشی در ماه یک توزیع جدید داره!

اینم از توزیع هایی که من استفاده کردم!!!