PDA

View Full Version : تایپ عربی در ویندوز انگلیسی

SuperElectric
چهارشنبه 23 اسفند 1385, 17:04 عصر
سلام
خیلی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم
برنامه من یک ویرایشگر عربی هست که باید تو ویندوزهای انگلیسی اجرا بشه
این برنامه در واقع از یک Character map تشکیل شده (تو برنامه گفتم هر وقت فلان کلید زده شد فلان حرف عربی چاپ بشه)
نکته ظریفی که من بهش توجه نداشتم اینه که یه فونت مثل Tahoma تو ویندوزهای فارسی و انگلیسی دقیقا یکی هستن
اما چیزی که باعث میشه اینجا فارسی تایپ بشه و اونجا انگلیسی چیه؟ احتمالا یه چیزی شبیه همون Character map من.
تنها مشکل اینه که تو برنامه من، تو ویندوز انگلیسی کاراکترهای عربی رو چاپ میکنه اما به صورت جدا از هم نه سرهم (برعکس ویندوز فارسی).
دلیلش چیه و چطور میشه با برنامه نویسی رفعش کرد.

اگه هر راه دیگه ای هم برای رفع این مشکل میدونید،سخت منتظرم.
با تشکر

ghabil
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 02:09 صبح
سلام

تنها مشکل اینه که تو برنامه من، تو ویندوز انگلیسی کاراکترهای عربی رو چاپ میکنه اما به صورت جدا از هم نه سرهم (برعکس ویندوز فارسی).
دلیلش چیه و چطور میشه با برنامه نویسی رفعش کرد.

اگه هر راه دیگه ای هم برای رفع این مشکل میدونید،سخت منتظرم.
با تشکر

زبانهایی که مثل فارسی نیاز به سرهم و جدا نویسی دارند ، اصطلاحا بهشون میگن Complex Script حالا این مسئله رو یا باید خودت هندل کنی ای بدی دست سیستم عامل که ویندوز امکانش رو داره فقط باید بری تیکش رو بزنی(در Regional Settings) فکر میکنم دوستان همینجا هم بررسی کردند که چطوری میشه با برنامه نویسی این کار رو کرد.

SuperElectric
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 08:58 صبح
یعنی هیچ راهی به جز این نیست؟
پس یه نرم افزاری مثل این چطوری کار میکنه:؟

http://www.tek271.com/free/free.html#2

Arabic Editor
حجم:280kb

Valadi
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 11:53 صبح
اگر امکان داره کد اینکه (تو برنامه گفتم هر وقت فلان کلید زده شد فلان حرف عربی چاپ بشه) اینجا قرار بدی

SuperElectric
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 12:16 عصر
اگر امکان داره کد اینکه (تو برنامه گفتم هر وقت فلان کلید زده شد فلان حرف عربی چاپ بشه) اینجا قرار بدی

procedure TForm1.Memo1KeyPress(Sender: TObject; var Key: Char);
begin

if key='b' then
begin
key:=#0;
key:='ب';
end;

end;

ghabil
جمعه 25 اسفند 1385, 12:04 عصر
زبانهایی که مثل فارسی نیاز به سرهم و جدا نویسی دارند ، اصطلاحا بهشون میگن Complex Script حالا این مسئله رو یا باید خودت هندل کنی
ای بدی دست سیستم عامل که ویندوز امکانش رو داره.
یعنی همیشه حرف قبل رو هم چک کنی و کدش رو عوض کنی... البته من تاحالا خودم این کار رو نکردم و نمیدونم چه نکاتی ممکنه داشته باشه.

Hamid_PaK
جمعه 25 اسفند 1385, 15:36 عصر
یعنی همیشه حرف قبل رو هم چک کنی و کدش رو عوض کنی... البته من تاحالا خودم این کار رو نکردم و نمیدونم چه نکاتی ممکنه داشته باشه.

البته چک کردن حرف قبل و بعد هر دو نیاز هست !!! ( تغییر حرف میانه یک کلمه ).

یا حق ...