PDA

View Full Version : Unit Or Class

Future
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 12:11 عصر
سلام دوستان، من در دلفی یک یونیت داشتم که تمتم چیزهای عمومی که در طول برنامهمی خواستم از آن استفاده کنم را قرار می دادم مثلا تمام خواص مربوط به بعضی آبجکتهام و یا تایتلهای فرمهام از این یونیت فراخوانی میشد.حالا نمی دانم برای سی شارپ چه کنم.ممنون میشم اگه راهنمایی کامل کنید.

omid_Ahmadi
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 12:39 عصر
دوست عزیز،
مدل برنامه نویسی در C# با دلفی تفاوت داره، همنطور که توی پستهای دیگه هم بهت گفتم در C# باید این موارد رو در یک کلاس قرار بدی و بعد استفاده کنی. حالا بسته به این که چه کاری می خواهی انجام بدی، طراحی کلاست فرق می کنه.
اگر مواردی که در بالا گفتی، جزئی از تنظیمات برنامه تو محسوب می شن، می تونی اونها رو در قسمت Settings وارد کنی و بعد در قسمتهای مختلف برنامه از اونها استفاده کنی، مثل ConnectionString.

سار
پنج شنبه 24 اسفند 1385, 13:55 عصر
دوست عزیز در یونیت هایی که می نوشتی آیا از TObject استفاده می کردی؟
اگر می کردی نباید مشکلی داشته باشی چون به اون در #C میگن Class.
اگر در دلفی با ابزاری مثل Model Maker آشنا باشی و از اون استفاده کرده باشی (که فکر نمیکنم) در اینجا می تونی از ClassDiagram استفاده کنید(البته به نظر من 5% قابلیت اون رو هم نداره).
و در آخر اگر شما به ++C آشنا باشید (که باز هم فکر نمیکنم) با #C هیچ مشکل نباید داشته باشید و فراموش نکنید یک برنامه نویس با تغییر یک کامپایلر نباید اینقدر گیج بشه.