PDA

View Full Version : ارسال dataGridView به کریستال ریپورت

amirdeveloper
جمعه 25 اسفند 1385, 22:02 عصر
در این مورد جستجو کردم قبلا یکی سوال کرده بود ولی کسی جواب نداده بود ممنون میشم دوستان کمکم کنند :

من توی برنامه ام یه سری گزارش دارم که توی گرید نمایش می دم ولی میخوام همون گرید رو بتونم بفرستم به کریستال ریپورت منطقی ترین روش چیه ...
ضمنا با ویژوال استودیو 2005 کار می کنم ...
سپاسگزار همه دوستان

hdv212
شنبه 26 اسفند 1385, 01:22 صبح
منظورت از اینکه به کریستال ریپورت بفرستی چیه ؟؟ اگه منظورت اطلاعاته که توی دیتاگرید نشون میده خوب شما dataset رو به کریستال ریپورت بفرست،ولی اگه میخوای دیتاگریدت با همون ترتیب و رنگ و آب چاپ بشه،خوب میتونی از کلاسی که تو لینک زیر وجود داره استفاده کنی :
http://www.codeproject.com/csharp/datagridviewprinter.asp

amirdeveloper
شنبه 26 اسفند 1385, 09:12 صبح
دوست عزیز ممنون از پاسخی که دادی ... میشه کمکم کنی که چطور می تونم همون دیتاستی که به گرید مقید شده رو به کریستال ریپورت بفرستم ... من تا حالا این کار رو نکردم ...

reza_rad
شنبه 26 اسفند 1385, 10:45 صبح
دوست عزیز ممنون از پاسخی که دادی ... میشه کمکم کنی که چطور می تونم همون دیتاستی که به گرید مقید شده رو به کریستال ریپورت بفرستم ... من تا حالا این کار رو نکردم ...

توی بخش کریستال بگردید در مورد استفاده از دیتاست توی کریستال توضیحات زیادی داده شده.

hdv212
شنبه 26 اسفند 1385, 18:48 عصر
اینطوری :
this.EmployeesReport11.Database.Tables[0].SetDataSource((DataTable)this.ds_employees1.Emplo yee);

که EmployeesReport11 آبجکت کریستال ریپورت شماست و ds_employees1 هم نام دیتاست شما و Employee هم نام جدول شما.

maysamchegini
دوشنبه 28 اسفند 1385, 03:04 صبح
اگر می خواهی datagride را دقیقا چاپ کنی می تونی از کنترلهای Janus استفاده کنی .