PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد یه حالت خاص چاپ با FR

Mahdi_S_T
شنبه 26 اسفند 1385, 17:10 عصر
من یه جدول کارمندان دارم و لازم است که برای این کارمندان برگه بن کارمندی چاپ بشه و اطلاعات لازم از جدول خوانده میشه. تا اینجا مشکلی ندارم . حالا لازمه که برای هر کارمند 20 برگه بن چاپ بشه :
لطفا راهنمایی نمایید چطوری وقتی اطلاعات هر رکورد خوانده شد حالا 20 برگ که از یک تا بیست شماره گذاری شده و اطلاعات کارمند هم روی هر برگ تکرار شده چاپ شود و در پایان رکورد بعدی و الی آخر
با تشکر

vcldeveloper
یک شنبه 27 اسفند 1385, 09:41 صبح
می تونید یک باند DetailData زیر MasterData اضافه کنید و خصوصیت DataSet اون رو خالی بزارید و RowCount را روی 20 تنظیم کنید. به این ترتیب هر چیزی که روی این باند قرار بدید، 20 بار برای هر رکورد باند MasterData تکرار میشه.

Mahdi_S_T
یک شنبه 27 اسفند 1385, 13:24 عصر
ممنونم مشکل تکرار حل شد اما تعداد تکرار متفاوت است به همین جهت لازم است در ابتدای ورود به قسمت چاپ قبلا RowCount را مقداردهی میکنم ولی مشکل زیر پیش می آید :

اگر RowCount در هنگام اجرا تنظیم بشه حالا کارمند اول چاپ میشه و مابقی کاغذ سفید مانده و از ابتدای کاغذ جدید کارمند دوم و باز مابقی کاغذ سفید مانده و از ابتدای کاغذ بعدی کارمند سوم و .....

اما جالبه که اگه در خود FS مقدار RowCount تنظیم بشه این مشکل وجود نداره و همه کارمندان به تعداد تکرار مشخص پشت سرهم چاپ میشه. ( منظور از این کار صرفه جویی در کاغذ است)

vcldeveloper
دوشنبه 28 اسفند 1385, 10:32 صبح
اگر RowCount در هنگام اجرا تنظیم بشه حالا کارمند اول چاپ میشه و مابقی کاغذ سفید مانده و از ابتدای کاغذ جدید کارمند دوم و باز مابقی کاغذ سفید مانده و از ابتدای کاغذ بعدی کارمند سوم و .....اگر می خواید اینطوری نشه، خاصیت KeepTogether از MasterData را False کنید و AllowSplit مربوط به DetailData را True کنید.

Mahdi_S_T
سه شنبه 29 اسفند 1385, 12:12 عصر
استاد کشاورز من این تنظیمات رو انجام دادم ولی درست نشد !؟

vcldeveloper
پنج شنبه 02 فروردین 1386, 08:46 صبح
من این تنظیمات رو انجام دادم ولی درست نشد !؟
من یک MasterData و یک DetailData روی Designer قرار دادم، MasterData را به یک DataSet وصل کردم و چک کردم که خصوصیات KeepTogether و AllowSplit آن False باشه، در برنامه دلفی مربوطه هم قبل از نمایش Report، مقدار RowCount مربوط به DetailData را بر اساس مقدار درج شده در یک Edit تنظیم کردم، و مشکلی برام پیش نیومد. اطلاعات به ترتیب و پشت سر هم، بدون فاصله اضافه چاپ شدند.
بهتره شما یکبار دیگه کارهایی که انجام دادید را چک کنید.