PDA

View Full Version : بهترین ابزار کار با فرمها

moslem-visual
شنبه 04 فروردین 1386, 15:26 عصر
سلام، ممکنه یه کم سوالم ابتدایی باشه، من هیچوقت عادت به استفاده از IDE برای طراحی نداشتم، اما الان که با پروژه های حجیم تر کار میکنم میبینم کار با فرمها برام خیلی وقت گیر و سخت شده، میخواستم ببینم شما که PHP رو خیلی وقته کار میکنید برای ساخت فرمها از چی استفاده میکنید؟ مثلا من باید برای سه حالت کاربری فرمهای مختلفی رو بسازم، اگه بخوام مرتب باشه باید کلی از تیبل ها و تگهای DIV استفاده کنم، این واقعا اعصابمو خرد میکنه:اشتباه: خیلی ممنون!

I,Nobody
شنبه 04 فروردین 1386, 15:42 عصر
خوب شما اگه کار با HTML و CSS ها رو در حد مناسبی بلد باشی، میتونی فرمتو خیلی بهینه طراحی کنی.
من که خودم همیشه کدهای HTML رو می نویسم تا از وجود کدها و تگ های اضافه جلوگیری کنم.

moslem-visual
شنبه 04 فروردین 1386, 17:18 عصر
خب شما عمدتا با تیبل ها کار میکنید یا با تگهایی مثل DIV ؟ من امروز بعد از ارسال این پست یه مقاله در رابطه با فرمهای بدون تیبل خوندم که به طراحیم خیلی کمک کرد چون من کمتر از تیبل استفاده می کنم، شما یه مطالعه بکنید ببینید روش خوبیه یا نه :

http://realworldstyle.com/forms.html

I,Nobody
شنبه 04 فروردین 1386, 18:50 عصر
ببین حدود 2 یا 3 سال پیش، یه طرحی مطرح شد مبنی بر حذف تگهای table از طراحی صفحه.
ولی نمی دونم عاقبتش چی شد. البته اط همون موقع به نظر من عاقبتی نداشت.
من نمی دونم چرا بعضیا اینقدر مخالف استفاده از table هستن در صورتیکه به نظر من بدون table خیلی اط طراحی ها غیر ممکن میشن و خیلی هاشون هم وابسته به مرورگرهای خاصی میشن

moslem-visual
شنبه 04 فروردین 1386, 20:28 عصر
درسته ولی خب DIV طراحی رو خیلی آسون تر از تیبل میکنه، حجم صفحه رو کم میکنه، همه ی سخاتار صفحه رو لود میکنه و بعد میره سراغ اجزای داخلی و ... اما من هم موافقم که خیلی از طرحها رو فقط با تیبل میشه اجرا کرد، در رابطه با فرمها امروز یه خورده با این مقاله تمرین کردم، فکر میکنم برای پی اچ پی که مبناش بر کده خیلی بهتر از تیبل باشه، نظرت چیه؟

I,Nobody
شنبه 04 فروردین 1386, 23:24 عصر
با صحبت هایی که در مورد div کردی، موافقم. ولی منظورتو از اون موردی که در مورد PHP گفتی نفهمیدم. آخه در نهایت باید خروجی HTML داشته باشی( مستقل از زبان اسکریپت نویسی مثل php، asp، jsp و ...)

Mohammad Minaei
شنبه 04 فروردین 1386, 23:25 عصر
اول فکر کردم مشکلت با php هست!
ولی وقتی پاسخ ها رو خوندم فهمیدم بیشتر با html مشکل داری!
پس فکر کنم بهتر باشه تو انجمن html مطرحش کنی!

netspc
یک شنبه 05 فروردین 1386, 09:18 صبح
سلام
چرا برای طراحیهای صفحه ات از نرم افزارهایی مثل dreamweaver استفاده نمیکنی؟
هم سریع میتونی template مخصوص خودت رو بسازی و هم اینکه دیگه نیازی به کد نویسی html نداری و اینکه همزمان هم میتونی صفحات طراحی شده رو توی ادیتورهای دیگه مثل zend studio باز کنی و کد php رو هم اونجا وارد کنی اگر دستورات php رو حفظی که توی خود dreamweaver همه مشکلاتت حل میشه.

moslem-visual
یک شنبه 05 فروردین 1386, 09:48 صبح
خب شاید سوالم رو جای مناسبی مطرح نکردم ولی چون تا یه حد زیادی با کدنویسی پی اچ پی درگیره فکر کردم اینجا بهتر باشه، مثلا با ASP که میخواید کار کنید میتونید برای فرمهاتون از IDE ویژوال استدیو استفاده کنید ولی برای پی اچ پی اینجوری نیست که همه در یک جام مجتمع باشن.

I,Nobody » درسته منم بخاطر همین گفتم، مثلا شما اگه بخوای یه تیبل کار کنی باید کلی سطر و ستون براش در بیاری ولی با DIV خیلی راحت تر میتونی کار کنی، از نظر حجم کدنویسی منظورمه والا همه جا بلاخره باید HTML تحویل داده بشه اما چه بهتر که سریع تر و با کد کمتری به مقصود برسی؟

مثلا یه نمونه فرم که دیشب داشتم توی پروژه کار میکردم با استفاده از DIV ها :

<div style='margin: auto; width:350px; float: right;'><form action='main.php?command=add_student' method='post'>
<div class='items'><span class='form_caption'>گروه : </span><span class='form_field'><input type='radio' name='type' CHECKED value='new'/> جدید &nbsp; &nbsp; <input type='radio' name='type' value='last'/> رونوشت</span></div>
<div class='items'><span class='form_caption'>نام : </span><span class='form_field'><input type='text' name='name'/></span></div>
<div class='items'><span class='form_caption'>نام خانوادگی : </span><span class='form_field'><input type='text' name='family'/></span></div>
<div class='items'><span class='form_caption'>نام پدر : </span><span class='form_field'><input type='text' name='father'/></span></div>
<div class='items'><span class='form_caption'>تاریخ تولد : </span><span class='form_field'><input type='text' name='birthday'/></span></div>
<div class='items'><span class='form_caption'>شماره ی شناسنامه : </span><span class='form_field'><input type='text' name='knowcode'/></span></div>
<div class='items'><span class='form_caption'>شماره ی دانش آموزی : </span><span class='form_field'><input type='text' name='studycode'/></span></div>
<div class='items'><span class='form_caption'>تلفن : </span><span class='form_field'><input type='text' name='phone'/></span></div>
<div class='items'><span class='form_caption'>آدرس (اختیاری) : </span><span class='form_field'><input type='text' name='address'/></span></div>
<div class='items'><span class='form_caption'><input type='submit' value='ارسال'/></span></div></form></div>

cybercoder
یک شنبه 05 فروردین 1386, 15:50 عصر
Extension های زیادی برای DreamWeaver موجوده که می تونید ازشون استفاده کنید.

موفق باشید

moslem-visual
دوشنبه 06 فروردین 1386, 14:06 عصر
vahidAM » خیلی ممنون، میشه یک سایت در این رابطه معرفی کنید؟

cybercoder
سه شنبه 07 فروردین 1386, 13:34 عصر
جستجو در Google