PDA

View Full Version : ورود به دنیای کامپیوتر

مطهر
جمعه 22 اسفند 1382, 22:43 عصر
سلام
از دوستان عزیزی که پیراهنها بیشتر از من پاره کرده اند می خواهم بپرسم آیا وارد دنیای کامپیوتر بشوم یا نه (من امسال دارم کنکور امتحان میدم . ) :?:
مرا راهنمایی کنید و از آینده ی این رشته در دانشگاههای ایران وبازار کار سخن بگویید
ممنون

h_rezaei
شنبه 23 اسفند 1382, 12:02 عصر
اولا بابا به پیر به پیغمبر اینجا بخش مهندسی نر افزار به معنی رشته مهندسی نرم افزار نیست !
دوما ورود به دنیای کامپیوتر!!!! خیلی احتیاج به رفتن به دانشگاه نداره . نظام دانشگاه یه جوریه که ذاتا نمیتونه با تکنولژی روز همخونی داشته باشه(مخصوصا تو ایران به خاطر بوروکراسی حاکم و جریان کند گردش اطلاعات و...) کشورهای دیگه هم اینطوری نیست یهنی موسسات IT ,ICT مسئول آموزش و تربیت نیروهای فراخور بازار کار هستند. این موسسات از اونجا که وابسته به خود کمپانی های تولید کننده هستند صلاحیت بیشتری دارند. ولی مباحث دانشگاهی میتونه به شما دید بده . یا اگه دنبال مفاهیم تئوری و بنیادی هستی دانشگاه محل مناسبیه در دانشگاه طریفه استفاده از یه کامپایلر رو بهت یاد نمی دند (نه اینکه ندن بلکه هدف نیست ) ولی می آموزی که چه طور یه کامپایلر بنویسی . در دانشگاه سیستم عامل خاصی رو آموزش نمی دن ولی یاد میگیری که اگه یه روز بخوای یه سیستم عامل بنویسی چه طور این کار رو انجام بدی همینطور شبکه و دیتا بیس و زبانهای برنامه سازی و......هدف تربیت نیروی تولید کننده هست در حالی که در شرایط فعلی ما توانایی تولید محصولات تراز اول ( مثلا سیستم عامل ملی :mrgreen: ) رو نداریم