PDA

View Full Version : سوال در باره عماگر '<'

Smart User
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 15:00 عصر
سلام.

چون تو خود man امکان جستجو برای یک عبارت رو نداشت تصمیم گرفتم با استفاده از دستور زیر اطلاعات man مربوط به iptable رو در یک فایل ذخیره کنم و بعد با emacs اون رو باز کنم.

man iptables > h.txt

وقتی فایل رو با cat باز می کنم درست نشون می ده ولی وقتی تو emacs بازش می کنم حروف همه به هم ریخته مثل حالتی که یونیکد رو پشتیبانی نمی کنه :(

لطفا راهنمایی کنید که مشکلم کجاست؟

Inprise
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 15:22 عصر
man خوندن در کل راحت نیست . با man2html مسئله راحت تر حل میشه . html بساز و بخون .

rezaTavak
چهارشنبه 08 فروردین 1386, 19:54 عصر
برای جستجو از / استفاده کن بعد متن را بنویس مثلا برای time باید time/ بنویسید.

برای ادامه جستجو فقط / بزن و اینتر.

این برایinfo , vi هم درست است.

Smart User
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 18:24 عصر
ممنون از راهنمایی دوستان.

راستش من که زیاد از محیط vi و info و man خوشم نمیاد . چند دفعه هم سعی کردم دستورات vi رو یاد بگیرم ولی خیلی گیج کننده بود :D . ولی گویا اگه بخوایم تو محیط تکست کار کنم چاره دیگه ای ندارم.

whitehat
پنج شنبه 09 فروردین 1386, 19:18 عصر
چون تو خود man امکان جستجو برای یک عبارت رو نداشت تصمیم گرفتم با استفاده از دستور زیر اطلاعات man مربوط به iptable رو در یک فایل ذخیره کنم و بعد با emacs اون رو باز کنم.شما می توانید برای جستجو خروجی دستور man را به grep (http://en.wikipedia.org/wiki/Grep) بفرستید و سپس جستجو کنید

man ls | grep yourSearchKey

hosseinzadeh
دوشنبه 13 فروردین 1386, 19:36 عصر
راستش من که زیاد از محیط vi و info و man خوشم نمیاد . چند دفعه هم سعی کردم دستورات vi رو یاد بگیرم ولی خیلی گیج کننده بود :D . ولی گویا اگه بخوایم تو محیط تکست کار کنم چاره دیگه ای ندارم.
از پیکو یا نانو استفاده کن.

oxygenws
دوشنبه 13 فروردین 1386, 20:38 عصر
برای خوندن man به صورت گرافیکی می تونی از گوگل هم استفاده کنی :>
عبارت man iptables رو جستجو کن.
ضمن اینکه manual به صورت html توی خیلی از دیسترو ها وجود داره. (مثل اوبونتو، که توی قسمت System Duocumentation در قسمت Help قرار داره.)