PDA

View Full Version : از چه کنترلی برای نمایش اطلاعات به صورت جدول می توان استفاده کرد؟

fabdolkarimi
شنبه 25 فروردین 1386, 14:18 عصر
من می خواهم یک win apllication حسابداری بنویسم منتها نمی دونم از چی برای نمایش اطلاعات توی فرم ها استفاده کنم , ضمنا باید داخل سلول های جدول مطالبی رو نوشت و این مطالب داخل Data base ذخیره شوند. Grid View برای این کار مناسبه؟
لطفا اگر کسی تو این زمینه اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه.

مهدی رحیم زاده
شنبه 25 فروردین 1386, 14:54 عصر
اگه می خوای اطلاعات رو به صورت جدولی نشون بدی grid view کنرل مناسبیه به نظر من ....
هر سئوال دیگه ای داشتی بپرس ... بتونم جواب می دم ....

fabdolkarimi
شنبه 25 فروردین 1386, 15:15 عصر
ممنون از راهنمایی تون
من خودم از dataGridView استفاده کردم اگر میشه راهنمایی کنید چطور خاصیت هاشو ست کنم تا بهترین کارآیی رو برای یه برنامه حسابداری داشته باشه.

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 26 فروردین 1386, 06:25 صبح
می شه واضح تر بگید که چی رو بگم ....

hdv212
یک شنبه 26 فروردین 1386, 08:31 صبح
بسته به نوع کارتون داره که چطور میخواهید استفاده کنید، مثلا در حالت کلی فقط باید DataSource رو به دیتاست، بایند کنید، لطفا در مورد خواسته تون بیشتر توضیح بدید

fabdolkarimi
یک شنبه 26 فروردین 1386, 09:43 صبح
من از grid view تو web application استفاده کردم تونستم update ,delete,edit رو توش پیاده سازی کنم اما برای اون کارها از asp.net و java script هم استفاده کردم حالاهمون کارها رو می خوام انجام بدم منتها برای یه win application . برای مثال این یه تصویر از تنظیم فاکتور فروش الان می خوام تو ستون جمع مقدار دو ستون قیمت هر واحد ضرب در تعداد رو خود سیستم محاسبه کنه و نمایش بده یا مثلا کاربر سطر های دیگه ای رو اضافه کنه و ....

__H2__
یک شنبه 26 فروردین 1386, 09:58 صبح
ممنون از راهنمایی تون
من خودم از dataGridView استفاده کردم اگر میشه راهنمایی کنید چطور خاصیت هاشو ست کنم تا بهترین کارآیی رو برای یه برنامه حسابداری داشته باشه.

سلام
راحت است.
برای لود داده ها از یک DataAdapter و دستور Fill استفاده میکنید.
داده ها نمایش داده شده قابلیت ویرایش و اضافه کردن اطلاعات هم دارند و کار خاصی لازم نیست.
در مورد نمایش هم که چندین نوع فیلد در اختیار دارید،
معمولی
کامبو باکس
چک باکس

و البته با روش های پیشرفته و وراثتی میتوانید به این نوع ها چیز جدیدی اضافه کرد که شما نیازی ندارید.

در آخر هم با همان DataAdapter ولی این بار با دستور یا تابع Update داده ها را ذخیره میکنید.

برای جزییات بیشتر خودتان با Property هایش کمی کلنجار بروید متوجه میشوید.
میتوانید رنگ هر ستون و فونت و.. را مشخص کنیدو نیز سطرهای زوج و فرد را به طور جداگانه و تایین متن عنوان و...

سار
یک شنبه 26 فروردین 1386, 10:09 صبح
من از grid view تو web application استفاده کردم تونستم update ,delete,edit رو توش پیاده سازی کنم اما برای اون کارها از asp.net و java script هم استفاده کردم حالاهمون کارها رو می خوام انجام بدم منتها برای یه win application . برای مثال این یه تصویر از تنظیم فاکتور فروش الان می خوام تو ستون جمع مقدار دو ستون قیمت هر واحد ضرب در تعداد رو خود سیستم محاسبه کنه و نمایش بده یا مثلا کاربر سطر های دیگه ای رو اضافه کنه و ....
به روش زیر به همه ی سطر و ستونهای Grid دسترسی داری.

ObjectdataGridView[ColId or ColName,RowId].Value = YourValue;

مهدی رحیم زاده
سه شنبه 28 فروردین 1386, 06:33 صبح
سلام دوست عزیز :
سار عزیز که جواب رو داد ...
اما شما یه راه دیگه هم دارید ، همه اطلاعات مورد نیاز رو تو یک Datatable بریزید و بعد Gridview رو با داده های این Datatable پر کنید ...

fabdolkarimi
سه شنبه 28 فروردین 1386, 09:56 صبح
همه اطلاعات مورد نیاز رو تو یک Datatable بریزید و بعد Gridview رو با داده های این Datatable پر کنید
ببخشید ممکنه که بیشتر راهنمایی کنید ، اگر ممکنه کدشو برام بذارید یا بیشتر توضیح بدین

__H2__
سه شنبه 28 فروردین 1386, 11:55 صبح
سلام
آقا یکی بیاد در این تاپیک ایثار بکنه و بگه بالاخره بحث سر GridView است یا DataGridView ?????

چون کاربر fabdolkarimi در عنوان تاپیک گفتند WinApplication ولی ....

iman_s52
سه شنبه 28 فروردین 1386, 12:06 عصر
فکر کنم منظورشون ویندوزی باشه چون قبلا گفتن که وبی طراحی کردن حالا میخوان ویندوزی کار کنن.

iman_s52
سه شنبه 28 فروردین 1386, 12:18 عصر
این عکس یه نمونه فاکتور فروش برنامه ماست

hdv212
سه شنبه 28 فروردین 1386, 13:13 عصر
برای نمایش اطلاعات DataGridView بهترینه ولی برای اضافه و ویرایش به نظر من اگه بتونی مقادیر رو در کنترلهای جداگانه مثل textBox نمایش بدی بهتره، یکی از دلایلش اینه که کنترل بیشتری روی اطلاعات ورودی کاربر و .. داره.
دلیل دیگه اینکه مدیریت بهتری میتونی روی استثناها داشته باشی.

iman_s52
سه شنبه 28 فروردین 1386, 13:46 عصر
منم واسه ویرایش داده از گرید استفاده نکردم که واسه اینکار یه Panel باز میشه و رکورد انتخابی کاربر رو بهش نشون میده بعد هر تغییری داست تویه اون میده

ar.shirazi
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 20:26 عصر
متاسفم برای دوستانی که در وب از دیتا ست و data adapter استفاده میکنند . البته اگر به سرعت و بازدهی و ... اعتقاد نداشته باشیم استفاده از آنها مشکلی ندارد