PDA

View Full Version : جستجوی نام خانوادگی

hamidehsadat
شنبه 25 فروردین 1386, 17:48 عصر
من میخواهم یک جستجو بر اساس نام خانوادکی انجام بدهم و اطلاعات هم در یک دبیگرید نمایش داده شود از دستورات زیر استفاده کردم ولی جواب نمی دهد.و بانکم پارادکس است

if (table1.Locate('st-family',edit2.Text,[])=true)and (table1.Fields[2].Value=edit2.Text) then begin
edit3.Text:=table1.FieldByName('st-name').AsString ;
edit3.Visible:=true;
end;

ghabil
شنبه 25 فروردین 1386, 18:14 عصر
چه جوابی باید بدهد که نمیدهد؟ خطا میگیره ؟ اگر میگیره چی؟

hr110
شنبه 25 فروردین 1386, 20:04 عصر
if Table1.Locate('st-family',Edit2.Text,[]) and (Table1.Fields[2].AsString=Edit2.Text) then
begin
Edit3.Text:=Table1.FieldByName('st-name').AsString ;
Edit3.Show;
end;

hamidehsadat
شنبه 25 فروردین 1386, 22:12 عصر
چه جوابی باید بدهد که نمیدهد؟ خطا میگیره ؟ اگر میگیره چی؟ اروری نمی دهدولی در ادیت ها که داده ای وارد می کنم مثلا نام دانشجو را که می خواهم نمی ایدو کد را trace هم که میکنم دستورات اجرا می شوند ولی در ادیت ها هیچی نمی اید

ghabil
یک شنبه 26 فروردین 1386, 13:21 عصر
کدی که Hr110 گذاشته بود رو هم تست کردی؟ Trace کن ببین وارد If میشه یا نه؟ باید کدت رو اونطوری بنویسی یک else هم براش بزاری و پیغام بدی مثلا "هیچ رکوردی یافت نشد"

hamidehsadat
یک شنبه 26 فروردین 1386, 22:03 عصر
کدی که Hr110 گذاشته بود رو هم تست کردی؟ Trace کن ببین وارد If میشه یا نه؟ باید کدت رو اونطوری بنویسی یک else هم براش بزاری و پیغام بدی مثلا "هیچ رکوردی یافت نشد"وارد if نمیشودوهر دادهای که وارد می کنم پیغام رکورد یافت نشد را می دهد

ghabil
دوشنبه 27 فروردین 1386, 11:14 صبح
خب پس داری چیزی رو جستجو میکنی که تو جدول نیست دیگه ، یعنی شرایط جستجوت چیزی بر نمیگردونه ، حالا BreakPoint بزار ببین چرا .
اون قیت دوم هم اصلا زیادیه دیگه (and (Table1.Fields[2].AsString=Edit2.Text)) برش دار

hamidehsadat
دوشنبه 27 فروردین 1386, 14:19 عصر
breakpoint چه کار می کنه