PDA

View Full Version : دلفی و COM+

مهدی فهمیده غلامی
جمعه 29 اسفند 1382, 12:19 عصر
میشه در مورد تکنولوِِژی COM+ و تاثیر ان بر نرم افزار توضیح دهید
و چند مثال ساده قابل بررسی با دلفی در مورد کار ان ارایه نمایید!

Inprise
جمعه 29 اسفند 1382, 22:53 عصر
سلام؛

+COM مدل جدید Distributed COM است که با Microsoft Transaction Service ( یا MTS ) و Microsoft Message Queue ( یا MSMQ ) مخلوط شده است و قابلیتهای خاصی مانند Object Pooling و Role-Based Security به آن اضافه شده است . +COM پاسخ مایکروسافت به نیاز نرم افزارهای بزرگ و سازمان مقیاس است برای توسعه کاربردهای محاسباتی توزیع شده مبتنی بر شبکه ( Distributed Network Computing ) .

+COM سرور انباره ای از اشیاء COM است که تراکنشهای نرم افزارهای Client آن توسط MTS و فشار درخواستها توسط MSMQ کنترل میشود .
+COM در سناریوی نرم افزاری مایکروسافت همان نقشی را ایفا میکند که Enterprise Java Bean ( یا EJB ) ها در سناریوی نرم افزاری J2EE ایفا میکنند . مایکروسافت برای سناریوی دات نت هنوز هیچ راه حلی برای پاسخگوئی به نیاز فوق الذکر ارائه نکرده است و حمایت و به هنگام سازی +COM همچنان ادامه دارد .
( +COM و تکنیکهائی مانند آن مثل CORBA هر چند در مفهوم مشابه سرویسهای وب هستند اما چون سرویسهای وب بخاطر ذات "مبتنی بر وب سرور" شان نمیتوانند تعامل دو طرفه ( dual side intraction ) با نرم افزار Client داشته باشند ، هیچگاه نخواهند توانست جایگاه تکنیکهائی مثل CORBA یا +COM یا EJB را در معماری های Huge-Scale تصاحب کنند . یکی از بزرگترین نرم افزارهای Internet-Based امروزی ، MIS شرکت بوئینگ است که با CORBA کار میکند )

دلفی به عنوان برترین ابزار تولید کاربردهای Win32 بطور کامل از COM و +COM حمایت میکند . کلیه قابلیتهای افزوده شده مانند پراپرتی های MTS و قواعد امنیتی توسط اجزاء دلفی محصور ( Wrap ) شده اند و تمامی نیازهای مبتنی بر +COM در محیط دلفی قابل پیاده سازی ست .

برای مطالعه بیشتر در مورد +COM و دلفی اینجا (http://www.agnisoft.com/white_papers/complus/complus.asp) را ببین . خواندن این مقاله (http://consulting.dthomas.co.uk/ooad_articles_resources/MTS_COM_Delphi.pdf) را هم توصیه میکنم .

خوش و موفق باشی

Inprise , Excellence endures

Delphi-Clinic
شنبه 01 فروردین 1383, 01:29 صبح
رفیق اینپرایز الحق که عصای دست سایت برنامه نویس هستید.

جامع و کامل توضیح دادید.

بسیار متشکرم. :)

Inprise
شنبه 01 فروردین 1383, 02:10 صبح
:flower:

مهدی فهمیده غلامی
پنج شنبه 20 فروردین 1383, 20:25 عصر
با تشکر از اقای مدیر سایت من خواهش میکنم بخشی را در ارتباط با تکنولوژی com + و نحوه بکار گیری ان در زبان های مختلف را به فهرست مطالب سایت اضافه کنید
من هم اماده همکاری هستم

نغمه
یک شنبه 08 خرداد 1384, 19:19 عصر
در دیتا بیس های توزیع شده بهتر است از کدام یک از این تکنولوژی ها استفاده کرد؟