PDA

View Full Version : مشکل در خواندن اطلاعات از دیتابیس و نمایش صحیح آن

babak869
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 11:15 صبح
با سلام به همه دوستان
من میخوام در سایت از دیتابیس یه سری متن و اطلاعات رو بخونم و در یه جدول با طول 70% نمایش بدم
زمانی که این کار رو میکنم متاسفانه سایز صفحه بهم میریزه و خیلی عریض میشه
از تگ <pre> هم که استفاده میکنم بازم مشکل ساز میشه

خواستم ببینم چطور میشه یه حالتی مثل تگ [code] که در همین سایت استفاده میشه درست کرد که هم متن رو از بقیه قسمتها متمایز کنه و هم بصورت مرتب نمایش بده

منظور اصلی من اینه که متن خروجی از دیتابیس دقیقا در همون محدوده فضا نوشته بشه و مثلا اگه طول جدول من 400 هست وقتی به آخر خط میرسه خط شکسته بشه و به خط بعدی بره نه پشت سر هم قطار بشه
ممنونم

ealvandi
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 16:20 عصر
با سلام

برای اینکه تعداد خطوط شما از یک حد مشخص بالاتر نره باید تعداد نمایش کاراکتر ها در یک خط رو کنترل کنی اگه مثلا بیشتر از 30 کاراکتر شد به خط بعدی بری

من یک نمونه از این کار رو واست نوشتم که میذارم واسه دانلود .

امیدوارم که به دردت بخوره و لذت ببری.

موفق باشی.

tabib_m
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 18:15 عصر
منظور اصلی من اینه که متن خروجی از دیتابیس دقیقا در همون محدوده فضا نوشته بشه و مثلا اگه طول جدول من 400 هست وقتی به آخر خط میرسه خط شکسته بشه و به خط بعدی بره نه پشت سر هم قطار بشه
ممنونم
browser در حالت پیشفرض خط رو میشکونه ، مگر این که توی خط شما هیچ فاصله (space) ای نباشه و در نتیجه مشکلی که برای مرورگر پیش میات اینه که نمیتونه (نمیخوات) از وسط کلمه متن رو بشکونه ...

اون روشی که آقا احسان گفت هم کاریه که میشه کرد ، ولی ربطی به طول جدول نداره و فقط به تعداد کاراکتر کار داره...
اونوقت در صورتی که طول کاراکتر ها با هم فرق کنه ، در نتیجه طول خطوط هم با هم فرق خواهد کرد.

موفق باشید.

babak869
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 19:25 عصر
از شما دوستان عزیز بسیار متشکرم
واقعا لطف کردید
حالا میشه یه تگ اختصاصی و شخصی تعریف کرد که در زمان ارسال مطلب به دیتابیس و خوندن اون یه کاری مثل تگ [code] در vBulletin کرد؟
بازم ممنون از راهنماییتون

babak869
جمعه 31 فروردین 1386, 14:45 عصر
من برای ذخیره متن های طولانی از فرمت longtext استفاده میکنم.آیا فرمت درسته یا باید از فرمت دیگه ای برای ذخیره متنهای طولانی استفاده کنم
ممنونم

tabib_m
جمعه 31 فروردین 1386, 18:03 عصر
تا چه حد طولانی؟
برای مثلا مطالب یک وبلاگ ، فکر کنم حتی text هم کافی باشه

babak869
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 05:52 صبح
ممنونم
نه در حد پست های مثل همین سایت برنامه نویس که شاید بیشتز ار 50 یا 60 خط نشه
پس Text هم کافیه؟
متشکرم
فقط نمیشه یه کد شخصی مثل [code] تعریف کرد که هر وقت از دیتابیس متن رو بخونه به اون برسه متن رو در یه کادر نمایش بده
موفق و پیروز باشید

tabib_m
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 20:50 عصر
خوب این کار دیگه کار طراحی html هست دیگه.
میتونی از table ، div و ... استفاده کنی...

موفق باشید.