PDA

View Full Version : سوال session

bigcowboy
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 16:15 عصر
وقتی کاربر login میکنه کدوم درسته ?
$_SESSION["$username"]="$username";
یا$_SESSION["SES_USER"]="$username";
منظورم اینه که کدوم باید متغیر باشه
اون که تو کروشه است یانه
-----------------------------------------
من اینطور فکر میکنم
اگه کد اینطور باشه
$_SESSION["SES_USER"]="john2000";
فقط یه نفر میتونه لاگین کنه

ealvandi
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 16:33 عصر
این درسته

$HTTP_SESSION_VARS['login'] = $username;

login متغیر سشن شما

username نام متغیر شما

oxygenws
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 18:21 عصر
از HTTP_SESSION_VARS استفاده نکنید. از _SESSION استفاده کنید.

ealvandi
چهارشنبه 29 فروردین 1386, 21:09 عصر
از HTTP_SESSION_VARS استفاده نکنید. از _SESSION استفاده کنید.

میشه توضیح بیشتر بدید لطفا

moohssenn
پنج شنبه 30 فروردین 1386, 23:11 عصر
SESSION_ روی تنطیمات register_global چه on باشه و چه off جواب میده

peyman1987
جمعه 31 فروردین 1386, 08:22 صبح
SESSION_ روی تنطیمات register_global چه on باشه و چه off جواب میده

مشکل این نیست هر دوی این خطوط بدن فعال بودن Register_globals کار میکنن منتهی $_SESSION در PHP5 پشتیبانی و شناخته میشه ولی $HTTP_VARS_SESSION در PHP4 پشتیبانی میشه پس بهتره بروز باشیم تا با سرورها مشکلی پیدا نکنیم.

oxygenws
شنبه 01 اردیبهشت 1386, 10:43 صبح
_SESSION در نسخه 4 اومده و در نسخه 6 هم همین خواهد بود...
_HTTP_VARS_SESSION تا جایی که می دونم در نسخه 3 اومده و در نسخه 5 به طور پیش فرض نیست و در نسخه 6 دیگه پشتیبانی نمی شه (پس دیگه برنامه هاتون جواب نمی ده!!)

imankho
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 15:17 عصر
سلام
ببخشید پا برهنه پریدم وسط گفتگو تون
میشه منو راهنمایی کنید که چطوری میتونم راهنمای فارسی در مورد کار و استفاده از سیشن ها پیدا کنم
بازم ببخشید

imankho
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 20:06 عصر
سلام
من یه مشکل با سشن ها دارم چطوری حل میشه؟
وقتی برنامه رو اجرا می کنم این ارور رو میده میدونم که سشن ها باید خالی بشن اما چطوری ؟
آیا تاپیکی در این مورد هست؟

Warning: session_start() [function.session-start (http://barnamenevis.org/forum/function.session-start)]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at C:\wamp\www\index.php:1) in C:\wamp\www\index.php on line 3

kavehmb
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 22:01 عصر
میشه منو راهنمایی کنید که چطوری میتونم راهنمای فارسی در مورد کار و استفاده از سیشن ها پیدا کنم
بازم ببخشید

www.iranphp.net

وقتی برنامه رو اجرا می کنم این ارور رو میده میدونم که سشن ها باید خالی بشن اما چطوری ؟
آیا تاپیکی در این مورد هست؟

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at C:\wamp\www\index.php:1) in C:\wamp\www\index.php on line 3

برای استفاده از session ها، اولین خط کد شما باید session_start(); باشه!
بعضی مواقع هم اگر encoding فایل شما utf-8 باشه به این مشکل بر میخورید که برای حل اون باید با یک editor خوب (تمام کاراکترها از جمله کاراکترهای مخفی را نشان بده) مثلا notepad++ چند کاراکتر اول فایل را پاک کنین تا header به صورت صحیح ارسال بشهز

imankho
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 05:19 صبح
ممنون از لطفتون اما وقتی "لاک این " می کنم این پیغام رو میده

Warning: session_register() [function.session-register (http://barnamenevis.org/forum/function.session-register)]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at C:\wamp\www\config.php:1) in C:\wamp\www\index.php on line 19

Warning: session_register() [function.session-register (http://barnamenevis.org/forum/function.session-register)]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at C:\wamp\www\config.php:1) in C:\wamp\www\index.php on line 19

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at C:\wamp\www\config.php:1) in C:\wamp\www\index.php on line 20

Warning: Unknown: Your script possibly relies on a session side-effect which existed until PHP 4.2.3. Please be advised that the session extension does not consider global variables as a source of data, unless register_globals is enabled. You can disable this functionality and this warning by setting session.bug_compat_42 or session.bug_compat_warn to off, respectively. in Unknown on line 0

oxygenws
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 08:27 صبح
imankho قبل از پرسش جستجو کن.