PDA

View Full Version : انتشارات ناقوس

نغمه
سه شنبه 04 فروردین 1383, 12:25 عصر
کسی کتاب sqlserver2000 از انتشارات ناقوس ترجمه مانی قاسم نیا و نوشته rebeca M.riordanرا خونده لطفا سریع پاسخ دهید

sh
سه شنبه 04 فروردین 1383, 13:01 عصر
بهترین کتابهای SQL Server 2000 از انتشارات نص هست در این مورد روی ناقوس حساب نکن!
سه کتاب رو بخونی تقریبا در حد خوبی راه میوفتی

آموزش SQL Server 2000 در 21 روز
آموزش Transact Sql
آموزش SQl شامل تمامی دستوارت

نغمه
سه شنبه 04 فروردین 1383, 13:43 عصر
من فعلا نمیخوام در سطح شبکه کارکنم این کتابها همه در سطح شبکه اموزش میده؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

sh
سه شنبه 04 فروردین 1383, 14:41 عصر
نه عزیز
ربطی نداره به شبکه یا غیر شبکه شما کار با محیطش رو یاد میگیری بعد حالا یا توی شبکه یا روی لوکال هاست استفاده میکنی
مثل این میمونه شما برنامه نویسی با یه زبانی یاد بگیری بعد دوست داری برای شبکه برنامه مینویسی دوست نداری برای چیز دیگه مینویسی

اولی محیطش رو آموزش میده با امکاناتش
وسطی شامل برنامه نویسی در SQL Server هست
سومی هم خوب معلومه تمامی دستوارت SQL رو بهت یاد میده

نغمه
چهارشنبه 05 فروردین 1383, 09:44 صبح
من سی دیsql server 2000 که روی جلدش نوشته personal edition@ enterprice editionنصب کردم ولی اول نصب پیغام error داد که کامپوننت های microsoft sql server 2000enter price edition serverروی سیستم عامل 2000 ساپورت نمیشه (سیستم عاملم win2000حرفه ایست )وبعد ازنصب سمت چپ صفحه enter price managerدر شاخه sql server groupنوشته no itemوبنابراین هیچی توش نیست این کتاب هم همه درسهاش با این itemها ارتباط داره
حالا باید چی کارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :cry: :cry: :cry:

sh
چهارشنبه 05 فروردین 1383, 16:14 عصر
دوست عزیز نسخه اینترپرایز بصورت کامل فقط بر روی یک سرور واقعی در محیط شبکه نصب میشود برای لوکال هاست باید نسخه پرسونال ادیشن رو نصب کنید

نغمه
پنج شنبه 06 فروردین 1383, 11:36 صبح
دوست عزیز نسخه اینترپرایز بصورت کامل فقط بر روی یک سرور واقعی در محیط شبکه نصب میشود برای لوکال هاست باید نسخه پرسونال ادیشن رو نصب کنید
خوب روی سی دی من نوشته enterprice edition &personal editionیعنی باید هردوش را ساپورت کنه

sh
پنج شنبه 06 فروردین 1383, 14:48 عصر
ببین خانوم خب حتما توی Autorun اون سی دی باید بگردی و نسخه پرسنال رو نصب کنی تا قسمتهای جانبی کلاینت و سرور SQL Server که صرفا در این نسخه بر روی لوکال هاست (یعنی سیستمی خارج از محیط شبکه ) نصب میشود را نصب کنی آنوقت میتونی از تمامی مثالهای کتاب بهره ببری

با تشکر

شیطونک
یک شنبه 20 اردیبهشت 1383, 15:04 عصر
اوووووووووووووووووووووووو وه
به اون پیغام خطا توجه نکن نصب رو ادامه بده در یه قسمت یه گزینه بهت میده اگه اشتباه نکنم
اینه :
Inistall Client Tools Only
با این گزینه SQLServer امکانات نسخه ی پرسونال رو براتون فراهم میکنه

کم حوصله
دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 01:06 صبح
Inistall Client Tools Only
با این گزینه SQLServer امکانات نسخه ی پرسونال رو براتون فراهم میکنه

:shock: :shock:

کی اینو گفته ؟؟؟؟

این گزینه فقط امکانات یک کلاینت را می دهد نه امکانات کامل

مابین نسخه کلاینت با نسخه پرسنال خیلی فرقه :roll:

کم حوصله
دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 01:12 صبح
ببین خانوم خب حتما توی Autorun اون سی دی باید بگردی و نسخه پرسنال رو نصب کنی تا قسمتهای جانبی کلاینت و سرور SQL Server که صرفا در این نسخه بر روی لوکال هاست (یعنی سیستمی خارج از محیط شبکه ) نصب میشود را نصب کنی آنوقت میتونی از تمامی مثالهای کتاب بهره ببری

با تشکر

نسخه ای وجود ندارد که هم پرسنال را ساپورت کند هم اینترپرایر را هر کدام نسخه ای جدا هستند امکان دارد که روی یک سی دی هر دو نسخه باشد :wink: ولی نمی شود که یک نسخه باشد ولی هر دو را ساپورت کند :wink:

بابک زواری
دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 10:37 صبح
مشکل ایشون رو هم منم دارم فکر کنم مشکل از نسخه sql باشه ؟ به هر صورت
نمیتونم ازش استفاده بکنم .
نصب میشه ولی بقول خانم نغمه عبارت no item رو داره .
حسابی کلافم کرده

شیطونک
دوشنبه 21 اردیبهشت 1383, 16:35 عصر
کی اینو گفته ؟؟؟؟

مابین نسخه کلاینت با نسخه پرسنال خیلی فرقه

امتحانش مجانیه!!
من هم در این مواقع نسخه ی پرسونال رو پیشنهاد میکنم و چیزی که گفتم صرفا برای آگاهی ایشون بود
اگر خوب دقت کنید نوشته
Inistall Client Tools Only این یعنی چی؟
یعنی اینکه امکانات یک کلاینت رو بهتون میده و برای بهره برداری کامل باید MSDE رو هم نصب کنین که البته در این صورت احتمالش کمه ولی ممکنه تو برنامه های ASP.Net دچار مشکل بشید که راه حل اونم اینه که تغیراتی رو در فایل Web.Config بدین تا به راحتی قابل استفاده بشه
تغیرات فایل Web.Config :

<add key="connectionString" value="server=localhost;Trusted_Connection=true;database= AspNetForums" />

مثلا به این

<add key="connectionString" value="server=Mania;Trusted_Connection=true;database=AspN etForums" />

اینجا مانیا اسم کامپیوتر منه و تنها به جای LocalHost عبارت Mania رو قرار دادم همین!
البته بازم میگم اگر میخواید با این جور مشکلات احتمالی روبرو نشین همون بهتره و منطقی تره که از نسخه ی پرسونال استفاده کنین :)

maryam.ili
چهارشنبه 15 تیر 1384, 00:53 صبح
بهترین کتاب اس کیو ال سرور را انتشارات نص دارد !!! :kaf:

maryam.ili
چهارشنبه 15 تیر 1384, 00:56 صبح
نشر ناقوس کتابهای مفیدش انگشت شمار هستند :kaf:

vcldeveloper
چهارشنبه 15 تیر 1384, 02:40 صبح
نقل قول:

کی اینو گفته ؟؟؟؟

مابین نسخه کلاینت با نسخه پرسنال خیلی فرقه

امتحانش مجانیه!!
ببین دوست عزیز، Client Tools در واقع همون MDAC هست، که تقریبا در همه ویندوزها بصورت پیش فرض نصب هست.
برای اطلاعات بیشتر درباره MDAC می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:
http://msdn.microsoft.com/data/mdac/techinfo/default.aspx
Personal Editon یک نسخه از SQL Server 2000 هست که امکانات کمتری نسبت به Enterprise Edition و امکانات بیشتری نسبت به Developer Edition داره، تعداد کلاینت هایی که می تونند بطور همزمان به Personal Edition وصل بشند، محدود شده (فکر کنم حداکثر 5 کلاینت همزمان)، در صورتی که کلاینت هایی بیشتری به سرور وصل بشند، کارایی به شدت کاهش پیدا میکنه.

موفق باشید

کمال
جمعه 29 تیر 1386, 16:17 عصر
سلام من کمال هستم - کتاب sqlserver2000 از انتشارات ناقوس ترجمه مانی قاسم نیا را خواندم - واقعا به زبان ساده SQL Server را یاد میده .

کمال
جمعه 29 تیر 1386, 16:19 عصر
پاسخ به نغمه خانم :

کمال
جمعه 29 تیر 1386, 16:20 عصر
سلام - من کتاب sqlserver2000 از انتشارات ناقوس ترجمه مانی قاسم نیا رو خواندم .

majjjj
شنبه 06 مهر 1387, 06:25 صبح
جناب کشاورز عزیز
من یکجا خوندم که Developer Edition تقریبا امکاناتش شبیه به Enterprise Edition هست و Personal Edition در مورد حجم بانک بالای 2 گیگ مشکل داره و کپی برداری تراکنشی رو هم انجام نمیده