PDA

View Full Version : ایجاد برنامه های تحت وب

mehdi_mohamadi
سه شنبه 04 اردیبهشت 1386, 16:13 عصر
سلام
من چه طوری می تونم برنامه هایی که با بانکهای اطلاعاتی sql server و Access نوشتم را تحت وب در بیارم؟

ghabil
سه شنبه 04 اردیبهشت 1386, 23:43 عصر
طبیعتا اول باید اصول برنامه نویسی در وب رو یاد بگیری ، بعد اگذ میخوای با دلفی این کار رو بکنی میتونی از Asp.Net توی ورژنهای دات نت دلفی یا Intraweb توی هر ورژنی از دلفی استفاده کنی.

Hamid_PaK
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 05:07 صبح
میتونی از Asp.Net توی ورژنهای دات نت دلفی یا Intraweb توی هر ورژنی از دلفی
یعنی خروجی یک زبان تحت وب (کدهای ASP.NET) را می دهد ؟؟؟

یا حق ...

mehdi_mohamadi
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 07:16 صبح
اگه ممکنه یه نمونه از Intraweb رو اینجا آپلود کنید.

Hamid_PaK
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 08:09 صبح
داخل پوشه DEMO دلفی 7 هست...

یا حق ...

ghabil
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 10:40 صبح
یعنی خروجی یک زبان تحت وب (کدهای ASP.NET) را می دهد ؟؟؟

یا حق ...

این جمله ای که نوشتی معنیش رو نمیفهمم لطفا بیشتر توضیح بده!

Hamid_PaK
چهارشنبه 05 اردیبهشت 1386, 18:49 عصر
مثالهای دلفی رو دیدم جالب توجه بود ولی متوجه نشدم که آیا این برنامه ها بصورت جداگانه هم قابل اجرا هست ، یعنی در فایل ذخیره شود و بر روی هاست قرار بگیرد ؟؟؟

یا حق ...

ghabil
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 01:24 صبح
من منظورت رو از برنامه ها نمیفهمم ولی هم ASP.NET و هم اینتراوب قابل هاست شدن بر روی سرورهای استاندارد ویندوزی هستند.

ب- تات
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 07:44 صبح
فایلهای DLL رو چطور میشه Host کرد؟

ب- تات
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 07:46 صبح
یک سوال :
آیا اینتراوب رو روی هر سروری گذاشتیم باید به Admin اون سرور بگیم فایل EXE رو یک بار اجرا کنه ؟ یا راه منطقی تر دیگه ای هم هست؟

ب- تات
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 07:47 صبح
یک سوال :
آیا اینتراوب رو روی هر سروری گذاشتیم باید به Admin اون سرور بگیم فایل EXE رو یک بار اجرا کنه ؟ یا راه منطقی تر دیگه ای هم هست؟

ghabil
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 10:43 صبح
فایلهای DLL که بهشون ISAPI گفته میشه رو در IIS به راحتی میتونید Host کنید، یک Virtual Directory بسازید بهش دسترسی Execute هم بدین و یراینش توش.
سایتهای که ازشون هساتینگ میگیرید خودشون یک فلدر cgi-bin دارند که فقط کافیه فایل dll رو بزارید توش.
فایل Exe رو معمولا جایی هسا نمیکنند مگر اینکه مثلا توی یک سازمان مثلا یک کامپیوتر سرور داشته باشند سرویسهای داخلیشون رو ازش بگیرند اما معمولا توی اینترنت از همون ISAPI استفاده میشه.

ب- تات
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 20:12 عصر
من این کار رو در iis کردم اما موفق نشدم میشه در این مورد کمکم کنید.

ب- تات
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 21:33 عصر
راستی با چه تگی میتونم کد پیج صفحه رو برای اینکه در هنگام ورود فارسی باشه یعنی Arabic 1256 ‌ست کنم.

ghabil
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 02:06 صبح
من این کار رو در iis کردم اما موفق نشدم میشه در این مورد کمکم کنید (همش دارم از شما تقاضا میکنم . شرمندم)

یعنی چی موفق نشدی ؟؟ یعنی چی شد؟

میتونی توی Server Controler توی ExteraHeaders با تگ Content هر کانتنتی که میخوای به صفحت بدی.

Inprise
جمعه 07 اردیبهشت 1386, 03:50 صبح
فقط کافیه فایل dll رو بزارید توش

البته اگر از یک Shared Hosting استفاده میکنید که مشخصا" ISAPI رو حمایت نمیکنه و ابزار Unloading برای DLL ها نداره با اولین بار اجرای ISAPI Application اون برنامه وارد حافظه میشه و تا زمانیکه IIS دوباره Restart نشه از حافظه خارج نمیشه و نمیتوانید در صورت نیاز برنامه را با نسخه های جدیدتر جایگزین کنید ؛ بنابراین قبل از انتشار یک برنامه ISAPI حتما و لزوما با مدیر سرور مشورت کنید

ب- تات
دوشنبه 07 خرداد 1386, 22:26 عصر
سایتهای که ازشون هساتینگ میگیرید خودشون یک فلدر cgi-bin دارند که فقط کافیه فایل dll رو بزارید توش

اگر در برنامه فایلهای تصویر وجود داشته باشه که مرجع و مسیر آن در شاخه ای دیگر باشد اونوقت در سرور هاست باید چکاری انجام بشه و این مدل فایلهای DLL چطوری هاست میشوند؟