PDA

View Full Version : سریعترین (performance) محیط برنامه نویسی IDE جاوا چیه ؟

saeed_Z_F
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 23:57 عصر
سلام
می خام بدونم بالاترین کارایی رو شما تا حالا از کدوم محیط برنامه نویسی جاوا گرفتید.
ممنون میشم تو همه پرسی هم شرکت کنید

saeed_Z_F
شنبه 08 اردیبهشت 1386, 13:16 عصر
لطفا از دوستانتون هم دعوت کنید تواین نظر سنجی شرکت کنند .

emad4000
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 11:50 صبح
سریعترین IDE با کاراترین |IDE فرق می کنه
به نظر من IntelliJ IDEA بیشترین کارایی و کمترین سرعت رو داره .

saeed_Z_F
سه شنبه 11 اردیبهشت 1386, 12:27 عصر
سلام
اگه منظورتون از کارایی امکانات بهتون بگم که نه منظور من سریع اجرا شدن است .
تو یه نظر سنجی دیگه با امکانات ترین IDE رو هم مورد نظرسنجی گذاشتم این فقط در مورد سریعترین

pooyanm
جمعه 14 اردیبهشت 1386, 19:51 عصر
IDE خودم سریعترینه!

saeed_Z_F
شنبه 15 اردیبهشت 1386, 12:44 عصر
IDE خودم سریعترینه!

سلام
منظورت چیه . توضیح بده .

saeed_Z_F
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 13:53 عصر
سلام
تعداد شرکت کنندگان در این نظرسنجی هنوز به ده نفر نرسیده !!!!! یعنی اینقدر جاوا کار تواین مملکت کمه

parvin1987
جمعه 21 اردیبهشت 1386, 23:01 عصر
ببخشید منظورتون از کارا و سریع چیه؟
به نظر من امکانات jbuilder خیلی بیشتره و کاراتر از بقیه است ولی از نظر سرعت idea خیلی سریع تره(من این طور فکر می کنم)

Bahmany
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 06:27 صبح
پس چرا از IDE خود شرکت Sun حرفی نیست

saeed_Z_F
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 07:09 صبح
اونی که مد نظر شماست بر پایه Netbeans بوده و تا جایی که من می دونم از یه نسخه ای به بعد سان دیگه اونو تولید نمی کنه و تمام نیروی خودشو روی Netbeans متمرکز کرده .

pooyanm
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 10:41 صبح
سلام
منظورت چیه . توضیح بده .
خوب شما یه ادیتور برای خودت بساز و تا می تونی برای کاربرد خودت تنظیمش کن! البته من مشکل سرعت رو اصلا ندارم. ولی استقلال از ide یه چیز دیگه اس(پیروزی بر آی دی ای هم بد نیست)

ARA
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 16:37 عصر
من فقط jBuilder رو اتحان کردم ولی همون دلم رو زد رفتم سراغ #C ولی دوست دارم یکبار دیگه امتحانش کنم
خیلی هم دوست دارم بدونم کدوم سریعتره

achilles
جمعه 28 اردیبهشت 1386, 02:05 صبح
اونی که مد نظر شماست بر پایه Netbeans بوده و تا جایی که من می دونم از یه نسخه ای به بعد سان دیگه اونو تولید نمی کنه و تمام نیروی خودشو روی Netbeans متمرکز کرده .

من هم همینطور شنیدم. اگر هم اشتباه نکنم اسمش Java One Studio بوده.

achilles
جمعه 28 اردیبهشت 1386, 02:09 صبح
خوب شما یه ادیتور برای خودت بساز و تا می تونی برای کاربرد خودت تنظیمش کن! البته من مشکل سرعت رو اصلا ندارم. ولی استقلال از ide یه چیز دیگه اس(پیروزی بر آی دی ای هم بد نیست)

من خیلی تلاش کردم که اینکار رو بکنم. منتها از هر راهی که امتحان کردم، رنگی کردن کلمات کلیدی و رشته ها و اعداد و این حرفا به شدت از سرعت کار توی کد های بزرگ کم میکنه. آخرش یه کامپوننت بود که استفاده کردم! یه فایل xml به عنوان معین کننده ی Syntaxمیگیره و کد رو بر اساس اون xml رنگی میکنه، خبری از Intellisense هم توش نیست!!!

pooyanm
جمعه 28 اردیبهشت 1386, 23:00 عصر
من خیلی تلاش کردم که اینکار رو بکنم. منتها از هر راهی که امتحان کردم، رنگی کردن کلمات کلیدی و رشته ها و اعداد و این حرفا به شدت از سرعت کار توی کد های بزرگ کم میکنه. آخرش یه کامپوننت بود که استفاده کردم! یه فایل xml به عنوان معین کننده ی Syntaxمیگیره و کد رو بر اساس اون xml رنگی میکنه، خبری از Intellisense هم توش نیست!!!
تو کدوم محیط؟ چه مشکلی با رنگی شدن ممکنه پیش بیاد؟

achilles
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 13:50 عصر
تو کدوم محیط؟ چه مشکلی با رنگی شدن ممکنه پیش بیاد؟

توی ++Visual C
وقتی تعداد و طول خطهای برنامه زیاد میشه، موقع Scroll کردن، به شدت کند میشه. نهایت هنرم این بود که خطها رو بصورت خط به خط پروسس کنم...

در حقیقت الان که فکرشو می کنم، می بینم که کنترلی که استفاده کرده بودم، برای اینکار ساخته نشده! RichTextBox اصلاً برای چنین کاری و حجمی ساخته نشده...

saeed_Z_F
شنبه 29 اردیبهشت 1386, 15:23 عصر
سلام
این کار خیلی ازت وقط میگیره و تمرکزت بر روی مفاهیم دیگر رو از بین می بره مثل این می مونه که بیای چرخ رو از اول اختراع کنی .

pooyanm
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 16:40 عصر
البته منظور من این نبود که حتما خودت دست به کار بشی منظور این بود که بهتره یه ادیتور ساده دم دست داشته باشی ....

مطمئنا این یک راهکار یگانه نیست و این برای من اثبات شده چون یگانه ابزار شما در این مجموعه ها JDK و گزینه های خط فرمان اون هست و گاها یک وب سرور (مانند تامکت) یا سرور پایگاه داده در صورت نیاز.

این یعنی همه نیاز شما با یک ویراستار کد و یک دستور در command line که کتابخانه های جار و پارامترها را معرفی کنه برطرف می شه. مهمترین کار IDE در این میان افزایش سرعت توسعه با یکپارچه سازی همه ابزارهاست. به شرطی که خود این IDE با خلاصه سازی مراحل باعث ایجاد ابهام و معطلی در روند توسعه نشه.

برای نمونه محیط های ساده تری از جمله Blue J به تازه کارها زیاد پیشنهاد می شه شاید زیاد با افرادی روبرو شدید که پروژه را توی یکی از IDE ها اجرا می کنند و پس از اون دنبال یه فایل exe می گردن که بیرون از IDE هم اجرا کنن این گونه مشکلات برای این پش میاد چون IDE جزئیات موردنیاز برای اجرا را از اونها پنهان کرده.

من نمی خوام هیچکدوم از اینها را با دیگری جایگزین کنم در همه سطوح شما بازهم گاها ناچارید به خط فرمان مراجعه کنید یا تکه کدی را در ویرایشگر تست کنید و سپس در IDE به کار ببرید در هرحال شما به یک ویرایشگر در کنار IDE نیاز پیدا می کنید. در شرایط متفاوت وبسته به تجربه افراد سرعت توسعه در هر کدوم از اینها تغییر می کنه که باید گزینه مناسبتر رو انتخاب و به اون سوئیچ کرد.

چند وقت پیش یک نظرسنجی برای IDE های کاربران جاوا.نت دیدم مانند همین نظرسنجی شما که notepad هم یکی از 5-6 گزینه اون بود الان نتونستم پیداش کنم ولی یک مورد مشابه دیدم که گفتگوهای اون به نظرم جالب بود نتیجه اون هم نشون می داد که درصد کمی گفته بودن کاملا وابسته به IDE هستند چند درصدی هم گفته بودن که از IDE استفاده نمی کنن:
How dependent are you on your IDE?
http://today.java.net/pub/pq/111

حالا با این همه نظرات متفاوت راه بهتر اینه که شما چند IDE شناخته شده تر رو امتحان کنید و هر کدوم را مناسب تر دیدید انتخاب کنید.

در ضمن این ضرب المثل نمی دونم اولین بار از کجا اومده اگه تو همین سایت به دنبال "اختراع" و "چرخ" بگردی می بینی پیش از این هم به تعداد زیاد به کار بردن و پاسخهایی هم به این ضرب المثل که به نظر من زیانش بیشتر از سودشه داده شده. (بیشتر دلسرد کننده است تا راهنما، چون میگه کسی نمی تونه بهتر از این چرخ فعلی را بسازه!)

ولی "اختراع دوباره" تنها زمانی صادقه که شما از اختراع قبلی چرخ کاملا بی اطلاع باشید و گرنه اگر یک بار هم چرخ را فقط دیده باشید مطمئنا این کمک می کنه که اگر نمونه دیگه ای ساختید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشه.

saeed_Z_F
دوشنبه 07 خرداد 1386, 15:23 عصر
سلام
فقط برای بالا اومدن نظر سنجی در بین پست ها این پست رو می فرستم .
ممنون از اینکه تو این نظرسنجی شرکت می کنید

saeed_Z_F
سه شنبه 05 تیر 1386, 07:13 صبح
سلام
توی قسمت سریعترین IDE مثل اینکه eclipse خیلی طرفدار داره ولی هنوز برای تصمیم گیری زوده

saeed_Z_F
سه شنبه 12 تیر 1386, 15:39 عصر
سلام
کلا به دلیل اینکه JVM سرعت پایینی داره سرعت یک IDE خیلی مهمه.

saeed_Z_F
جمعه 29 تیر 1386, 00:28 صبح
سلام
در نظر سنجی سریعترین IDEمثل اینکه بروربچ تمایلی به رای دادن ندارند .
هنوز نمیشه با قاطعیت نتیجه رای گیری رو اعلام کرد چون تعداد شرکت کنندگان در رای گیری پایینه

saeed_Z_F
یک شنبه 28 مرداد 1386, 07:30 صبح
سلام
نتیجه نظرسنجی بعد از گذشت حدود 4 ماه جالبه :
اول اینکه فقط 19 نفر شرکت کردن که به نظر جمعیت خیلیکمی میرسه .
دوم : مثل اینکه برنامه نویسهای جاوا در برنامه نویس اصلا از Intellij Idea استفاده نمی کنند .

saeed_Z_F
سه شنبه 13 شهریور 1386, 16:39 عصر
سلام
محیطهای فوق پرطرفتار ترین محیطها در دنیا می باشند . محیط های دیگری هم وجود دارند ولی تو دنیا کم استفاده می شن چه برسه تو ایران

saeed_Z_F
چهارشنبه 11 مهر 1386, 20:24 عصر
سلام
Intellij Idea یکی از محبوبترین IDE های تجاری برای جاوا است و طرفداران زیادی داره و هم اکنون IntelliJ IDEA 7 Milestone 2 در دسترس است
http://www.jetbrains.com/idea/nextversion/

achilles
سه شنبه 24 مهر 1386, 17:50 عصر
جناب زرین فام گرامی

راستش من از این همه پشتکار شما متعجبم!! زنده باد!

عرض شود که یه نکته ی کوچک در مورد سیستم عامل میزبان هست که خیلی توی کارایی IDE مهم هست. مثلاً کار کردن NetBeans روی لینوکس، فرق اساسی داره با کارکردنش روی Windows.

سرعت روی لینوکس به مراتب بالاتره!!!

saeed_Z_F
دوشنبه 07 آبان 1386, 07:24 صبح
سلام
من فکر می کنم این تغییر سرعت بخاطر بحث های مدیریت حافظه سیستم عامل هاس .
کلا شنیده بودم که Windows در این قضیه ضعیف تره .

saeed_Z_F
چهارشنبه 23 آبان 1386, 09:38 صبح
سلام
شرکت IBM با پشتیبانی کامل از Eclipce این IDE رو بعنوان پلتفرمی برای ساخت IDE به برنامه نویسان معرفی کرده و جا انداخته از پلتفرم Eclipce می توان برای ساخت IDE برای سایر زبان های برنامه نویسی هم استفاده کرد .
در حال حاضر در میان IDE های مشهور جاوا (JBuilder و IBM tools و BEA Workshop و...) تقریبا همگی به غیر از Netbeans و JDeveloper و Intellij از پلتفرم Eclipce استفاده می کنند .

hotice
چهارشنبه 23 آبان 1386, 10:43 صبح
خود eclipse برپایه پلتفرم netbeans ساخته شده!
Next Version of Eclipse to be Based on NetBeans Platform

http://www.eclipsezone.com/eclipse/forums/t68723.html

hotice
چهارشنبه 23 آبان 1386, 11:40 صبح
سلام
کلا به دلیل اینکه JVM سرعت پایینی داره سرعت یک IDE خیلی مهمه.
بهتر از داتنت ران تایم عمل میکنه.

عرض شود که یه نکته ی کوچک در مورد سیستم عامل میزبان هست که خیلی توی کارایی IDE مهم هست. مثلاً کار کردن NetBeans روی لینوکس، فرق اساسی داره با کارکردنش روی Windows.میشه اونها رو بگید؟

saeed_Z_F
چهارشنبه 23 آبان 1386, 15:19 عصر
میشه اونها رو بگید؟
من خودم تا به حال موفق نشدم Netbeans رو برروی لینوکس بالا بیارم ولی از بعضی ها شنیدم که مثلا وقتی Netbeans رو برروی یک سیستم با RAM 512 برروی لینوکس بالا میارن سرعتش خیلی بیشتر از اجرایNetbeans برروی همون سیستم ولی با سیستم عامل ویندوز .

saeed_Z_F
چهارشنبه 23 آبان 1386, 15:24 عصر
خود eclipse برپایه پلتفرم netbeans ساخته شده!
Next Version of Eclipse to be Based on NetBeans Platform

http://www.eclipsezone.com/eclipse/forums/t68723.html
سلام
توی این خبر اومده که نام این پروژه NetClipse است و این خبر برای آوریل 2006 ولی اصلا از یه همچین پروژه ای خبری نیست .
اگه کسی خبری داره حتما بگه من که شوکه شدم نمیدونم قضیه چیه .

hotice
پنج شنبه 24 آبان 1386, 09:34 صبح
سلام
توی این خبر اومده که نام این پروژه NetClipse است و این خبر برای آوریل 2006 ولی اصلا از یه همچین پروژه ای خبری نیست .
اگه کسی خبری داره حتما بگه من که شوکه شدم نمیدونم قضیه چیه .
درسته من هم خبری جدیدی ازش نشنیدم اون خبر رو هم من همون موقع دیدم

unhandled_event
جمعه 25 آبان 1386, 17:56 عصر
سلام
NetBeans ورژن 6 خیلی سریعتر شده مخصوصا بالا اومدنش اما هنوز موقع Drag Drop کردن کامپوننتها روی صفحه یک کم کند عمل میکنه.

hotice
شنبه 26 آبان 1386, 07:32 صبح
مشخصات سیستمی (http://www.netbeans.org/community/releases/60/relnotes.html#system_requirements) برای نصب netbeans
در ضمن کاندیدای1 نتبینز (http://www.netbeans.org/community/releases/60/index.html)برای انتشار آماده شده

saeed_Z_F
سه شنبه 04 دی 1386, 07:13 صبح
سلام
NetBeans ورژن 6 خیلی سریعتر شده ...

سلام
منم قبول دارم که نسبت به نسخه قبلی خیلی سریعتر شده ولی به نظر من هنوزم جای بهبود داره .