PDA

View Full Version : مشکل در وارد کردن اطلاعات در DataGridView.

hdv212
یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 02:14 صبح
سلام
بچه ها من میخوام یه برنامه ی کوچیک حقوق و دستمزد بنویسم، یکی از کارهایی که باید انجام بشه اینه که یه فرم باز بشه و لیست کارکنان توش باشن به اضافه ی فیلدهای دیگه از جمله فیلد (حضور) که یا 1 هست یا 0 . من همیشه برای اضافه و ویرایش اطلاعات از کنترل استفاده میکردم به جای خود DataGridView ولی اینجا نمیتونم استفاده کنم چون همانطور که گفتم باید یه فرم باز بشه که کاربر بتونه براساس اون اطلاعات حضور و غیاب رو توش وارد بکنه و این کار هر رو ز انجام میشه، مشکل اینجاس که اضافه و ویرایش فقط در DataGridView صورت میگره و من میخوام مثل بقیه ی برنامه هام اونا رو در کنترل ها نمایش و ویرایش و اضافه کنم، کسی میتونه بگه چطوری اینکار رو بکنم یا ایده ای به نظرتون میرسه ؟

منظورم از اینکه در DataGridView صورت میگیره اینه که تمام لیست کارکنان جلوی طرف حاضره و کاربر فقط با تیک زدن فیلد (حضور) میتونه اطلاعات رو وارد کنه منتها اینجوری با DataGridView کار کردن خیلی سخته و کنترل مقادیر خیلی مشکل میشه. من میخوام همین راحتی رو با استفاده از کنترل به کاربر بدم(در عوض DataGridView)، نمیدونم منظورمو خوب رسوندم یا نه، به هر حال منتظرم، مرسی

hdv212
یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 15:14 عصر
کسی نبود ؟

Keramatifar
یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 15:53 عصر
میتونی توی رویداد OnIndexChanged گرید این کد رو بذاری:

TextBox1.Text = GridView2.SelectedValue.ToString();

hdv212
یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 17:07 عصر
خب، اینطوری اونوقت چی میشه ؟

PC2st
یک شنبه 09 اردیبهشت 1386, 19:42 عصر
ببینید، شما باید خانه های DataGridView رو از سطر جاری، گرفته و در TextBox هاتون بریزید.
برای گرفتن خانه های سطر جاری از DataGridView هم میتونید به شکل زیر عمل کنید:

dataGridView1.CurrentRow.Cells[ شماره خانه ]

اگر بخوایم فیلدی به شکل CheckBox در DataGridView داشته باشیم، میشه از فیلدی با نوع Boolean استفاده کرد.

برای ویرایش داده های DataGridView از طریق کد نویسی، اگر از DataSource استفاده شده، باید DataSource رو تغییر داد (مثلا داده ها رو در DataSet تغییر بدیم) اگر هم از DataSource استفاده نشده، میشه از همون گزینه های DataGridView برای ویرایش داده ها استفاده کرد.