PDA

View Full Version : اطلاعات کلی در مورد SQL حجم جداول، حداقل سخت افزار

rezaTavak
شنبه 08 فروردین 1383, 17:35 عصر
سلام

من فاکس پرو کارم و می خوام چندتا سوال را جع به SQL بدونم:

اول: برای نصب این برنامه حداقل مشخصاتی که کامپیوتر شما داشته باشه چقدره؟

دوم: حداکثر حجم فایلی که پشتیبانی میشه چقدره؟

سوم: آیا برنامه های این زبان بر روی کامپیوتر شخصی غیر شبکه ای اجرا میشه؟

چهارم: آیا مشکل فارسی مثل فاکس پرو داره؟

با تشکر

vadood
شنبه 08 فروردین 1383, 18:10 عصر
1- 64 مگ رم و یه سیستم پنتیوم II برای راه انداختن اش کافیه. یه سیستم عمال ویندوز 2000 و اینترنت اکسپلورر 5 به بالا هم لازمه

3- بلی

4- خیر

2- زیاد (32 ترابایت)

Abbas Arizi
شنبه 08 فروردین 1383, 18:44 عصر
آیا مشکل فارسی مثل فاکس پرو داره؟
بد نیست این هم گفته بشه که SQL Server بالاترین پشتیبانی از یونیکد رو داره.

rezaTavak
شنبه 08 فروردین 1383, 18:58 عصر
سلام

ببخشید ممکن است بفرمائید چقدر به فاکس پرو شباهت داره و مثل آن قدرت داره یا نه؟

آیا بعدش یه برنامه اجرایی درست می کنه؟منظورم فایلEXE

با تشکر

vadood
شنبه 08 فروردین 1383, 19:07 عصر
آیا بعدش یه برنامه اجرایی درست می کنه؟
نه، چون فقط یه database engine هست

ببخشید ممکن است بفرمائید چقدر به فاکس پرو شباهت داره و مثل آن قدرت داره یا نه؟
شوخی نکن! مقایسه فاکس و sql مثل مقایسه فرغون و تراکتوره

کم حوصله
شنبه 22 فروردین 1383, 00:00 صبح
شوخی نکن! مقایسه فاکس و sql مثل مقایسه فرغون و تراکتوره
ودود جان فکر نمیکنی مقایسه فرغون و کامیون باشه ؟؟؟ :wink: تراکتور که خیلی کمه در حد اس کیو ال حتی کامیون هم کمه باید بگیم قطار باربری :mrgreen: :wink:

h_rezaei
شنبه 22 فروردین 1383, 07:36 صبح
شوخی نکن! مقایسه فاکس و sql مثل مقایسه فرغون و تراکتوره و کامیون و قطار برقی و فوکر ...
البته من در حدی نیستم که بخوام نصیحت بکنم . ولی این دوستمون یه سوال کردن راجع به تفاوتهای دوتا RDBMS (گر چه شاید فاکس اصلا RDBMS به حساب نیاد ) و احتمالا یه جواب علمی رو انتظار داشتن نه چند تا جمله تحقیر آمیز !
بار ها در این سایت شاهد مشاجره هایی این چنین بر سر vb,delphi یا win,linux یا microsoft, sun و... بودیم .که هیچ نتیجه ای نداشته جز کدورت و...
من از دوستانی که تو این زمینه صاحبنظرم تقاضا دارم یه لیست مقایسه ای از ویژگیهای این 2 (فاکس و SQL Server )ارائه کنن. تا هم افرادی مثل این دوستمون که این سوال رو پرسیده روشن تر بشن هم یتونن صاحبان و مشتریان خود رو با دلایل علمی متقاعد به گذار از فاکس به SQlServer کنن.
-------------------
با تشکر رضایی
:flower:

hmm
شنبه 22 فروردین 1383, 07:50 صبح
وای مهندس هنوز تو فاکس پرو کار میکنی
وای...وای

کم حوصله
یک شنبه 23 فروردین 1383, 02:04 صبح
ببینید اولین چیزی که در مورد فاکس و اس کیو ال باید مد نظر گرفت این است که فاکس به غیر از این که نقش پایگاه داده را ایفا می کند خود نیز دارای زبان برنامه نویسی است یعنی می توان با ان نرمافزار دسترسی به اطلاعات را هم ایجاد کرد ولی sql فقط و فقط یک پایگاه داده است و هیچ گونه امکانات کد نویسی جهت ارائه داده های خود ندارد

دوم اینکه در sql امکانات برگشتن اطلاعات به زمانی خاص را دارد که در فاکس ندارد

rezaTavak
دوشنبه 24 فروردین 1383, 21:35 عصر
سلام

ببخشید من منظورم اینه که:

من توی فاکس پرو کد مینویسم. حجم جداول اطلاعاتی که در فاکس هست بیش از 2 گیگا بایت نیست. خب به یه مشتری هم که نمیشه DataBase Engine داد. حالا من می خوام بدونم چطوری میشه از امکانات SQL Server در Visual foxpro استفاده کرد؟ اگه دقت کنید اول مشخصات این نرم افزار را پرسیدم. حالا اگه کسی اطلاعات یا منبع خوبی در این زمینه داره و میتونه من را راهنمایی کنه ممنون میشم.

از طرف دیگه: من خیلی از زبانها را امتحان کردم. هر زور هم نمی تونم یک زبان جدید را امتحان کنم چون حدود یک سی دی سورس برنامه فاکس پرو دارم. اگه مشکلی هم پیدا کنم با بیسیک و ویژوال سی رفعش میکنم. فاکس پرو خیلی مشکل داشت و خیلی وقت من را برای رفع مشکلاتش گرفت حالا هم که دارم به نتیجه میرسم.

ببخشید ولی همه روی اون چیزی که بلدند تعصب دارند چون براش زحمت کشیدند. اگه واقعا در SQL Server می شد برنامه نوشت و فایل اجرایی درست کرد مثل فاکس پرو حتما سراغش می رفتم. اما فهمیدم که این فقط در حد یک نرم افزار طراحی است و بس.

از تمام دوستانی که جواب دادند متشکرم. قصد من فقط استفاده از نظر است نه بحث اینکه کدام بهتر است.

یک نکته:

وای مهندس هنوز تو فاکس پرو کار میکنی

من مهندس نرم افزار نیستم. اصلا رشته من بهداشت حرفه ای است.