PDA

View Full Version : سفارشی سازی کامل یک فایل setup

morteza57
یک شنبه 16 اردیبهشت 1386, 09:24 صبح
سلام ، من قبلا از برنامه install shield برای ساخت یک setup ساده در زبان سی شارپ استفاده کردم. یه مسئله جالبی (البته از نظر خودم) که این روز ها با اون برخورد کردم اینه که: چند روز پیش چند عدد CD بازی و نرم افزار دستم اومد که موقع نصب کردن اونها دیدم که کل فایل setup سفارشی سازی شده.
مثلا موقع نصب بازی most wanted می دیدم که نام شرکت ایرانی و لوگوی آنها در سراسر فایل setup مشاهده می شه. خوب طبیعتا این افراد سورس برنامه رو که در دسترس ندارند، پس چطور این کار رو انجام دادند. آیا نرم افزار خاصی در این مورد وجود داره که همچین کاری رو انجام می ده یا ؟؟؟
در صورتی که هست آیا کسی می تونه یکی از این نرم افزار ها رو معرفی کنه.
متشکرم

Bahram0110
یک شنبه 16 اردیبهشت 1386, 09:37 صبح
سلام دوست عزیز
زیاد خودتو درگیر نکن
کار خاصی نکردن!
اول باید بازی رو نصب کنی بعد خودت واسش ستاپ بسازی
به همین سادگی :لبخند:

morteza57
یک شنبه 16 اردیبهشت 1386, 09:41 صبح
پس تنظیماتی که توی Registry هست چی می شه. یعنی تمام اونها باید از Registry خونده بشه و در Setup جدید قرار داده بشه؟

ghafoori
یک شنبه 16 اردیبهشت 1386, 12:46 عصر
با برنامه های هک کردن فایل مثل resorce hacker هم می شود داخل برنامه ها دست برد
با خود ویژوال اسدیو هم میشه بعضی از فایل هایه exe را ویرایش کرد

morteza57
یک شنبه 16 اردیبهشت 1386, 12:55 عصر
آیا نرم افزاری رو سراغ دارید که بتونه کاملا فایل setup رو سفارشی سازی کنه؟

morteza57
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 09:13 صبح
یعنی هیچ کس تو این زمینه تجربه ای نداره!! پس این افراد که این setup ها رو می سازند چه کاره هستند؟!

ghafoori
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 12:51 عصر
نام نرم افزارها را که گفتم یکی resource hacker ودیگری resource tuner که به نام pe explorer هم مشهوره و برنامه های حرفه ای دیگر مثل ollydbg

morteza57
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 13:40 عصر
دوست عزیز این نرم افزار ها برای تغییر دادن فایل های معمولی کارایی داره ولی برای یک فایل setup درست عمل نمی کنه.
به هر حال از شما به خاطر زحمتی که کشیدید متشکرم.

malit
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 14:19 عصر
نام نرم افزارها را که گفتم یکی resource hacker ودیگری resource tuner که به نام pe explorer هم مشهوره و برنامه های حرفه ای دیگر مثل ollydbg

لطفا فایلهای نامبرده را درصورت امکان در تاپیک قرار دهید با تشکر

Bahram0110
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 15:39 عصر
resource tuner که به نام pe explorer هم مشهوره و برنامه های حرفه ای دیگر مثل ollydbg

Resource Tuner هیچ ربطی به PE Expolrer نداره و دو نرم افزار جدا از هم هستند
در ضمن با OllyDbg نمی شه چنین کاری انجام داد

تنظیماتی که توی Registry هست چی می شه
با همون برنامه ای که ستاپ می سازی می تونی مقادیر رجیستری رو وارد کنی

moradidn
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 16:30 عصر
تا اونجاییکه یادم هست در نرم افزار Wise Install Master شما می تونید یک نوع پروژه به نام Setup Capture ایجاد کنید و فولدرها و قسمتهای از رجیستری که نیاز دارید کنترل شوند را مشخص کنید بعد از start کردن پروژه ، مراحل نصب بازی را انجام میدهید.wise Install تمام جاهائی را که شما مشخص کرده بودید کنترل کرده و یک پروژه setup دقیقا برابر با کارهائی که در هنگام نصب بازی انجام شده است برایتان میسازد.حالا میتوانید هر تغییری که میخواهید در آن اعمال نموده و Setup خودتان را build نمائید.

ghafoori
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 21:09 عصر
با تشکر از دوستان عزیز که منت گذاشتند و تذکراتی دادند
در مورد گفته اقای morteza57 که گفتند

دوست عزیز این نرم افزار ها برای تغییر دادن فایل های معمولی کارایی داره ولی برای یک فایل setup درست عمل نمی کن
برنامه resource hacker تنها قادر به ویرایش فایل های exe است و قادر به ویرایش msi نیست

در مورد گفته اقای Bahram0110 که گفتند

Resource Tuner هیچ ربطی به PE Expolrer نداره و دو نرم افزار جدا از هم هستن[/
QUOTE]
شرمنده من این مطلب را داخل کتاب crack انتشارات ناقوس دیدم فکر کردم این دو یکی است که فکر کنم اشتباه چاپی در ان صورت گرفته

[QUOTE]در ضمن با OllyDbg نمی شه چنین کاری انجام داد
بستگی دارد شما مسئله را از چه زاویه ای ببنید این برنامه که یک debugger است اغلب مورد استفاده قفل شکن هاست که با ان قفل نرم افزار ها را می شکنند و باید این مطلب را هم در نظر داشت هکرها و قفل شکن ها از طیف وسیعی از نرم افزارها برای رسیدن به مقصود استفاده می کنند با برنامه resource hacker پنجره را تغییر می دهدند با OllyDbg قسمت سریال را از کار می اندازند و جلوی باز شدن بعضی از پنجره ها را می گیرند و ....

Bahram0110
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 14:35 عصر
olly dbg یک debugger است اغلب مورد استفاده قفل شکن هاست که با ان قفل نرم افزار ها را می شکنند

درسته ولی فکر نمی کنم سوال دوستمون ربطی به این برنامه داشته باشه
موفق باشید :چشمک: :لبخندساده: