PDA

View Full Version : Res File

reza_Nazem
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 10:59 صبح
من چند icon را در یک فایل res قرار دادم حالا چطوری می تونم انها را بخوانم (در حین اجرا)و در imageList قرار بدهم

__H2__
دوشنبه 17 اردیبهشت 1386, 17:02 عصر
سلام
در حالت کلی میتواتنید از دستورات زیر استفاده کنید:

Dim icon As System.Drawing.Icon
Dim resources As NewSystem.Resources.ResourceManager("ProjectName.ResourceName", System.Reflection.Assembly.GetExecutingAssembly)

icon = CType(resources.GetObject("ItemName"), System.Drawing.Icon)

reza_Nazem
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 09:53 صبح
از مطلب مفیدت ممنون توانستم کاری را که می خواهم انجام بدم در ضمن چند تا سوال دیگه هم داشتم
1 - استفاده از resFile چه مزیتی دارد من اگه icon ها رو مستقیما در برنامه خود قرار بدهم آیا مشکلی به وجود می اید ؟
2 - اگر من به برنامه خود resFile اضافه کنم ایا برای نصب ان در کامپیوتر دیگر مشکلی ندارم و نصب frameWork کافی است؟

__H2__
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 14:08 عصر
سلام
در همه موارد نصب فریم ورک کفایت میکند
اگر منظورتان Embed کردن یک فایل داخل برنامه تان میباشد، باید بگویم به نظر من بهتر هم است!
چون فایلهای resource فریم وروک همه چیز را به XML و رشته های ASCII تبدیل میکنند، اگر با notepad نگاهی به داخل آنها بیاندازید متوجه میشوید، این مسئله در مورد فایلهایی که به ذات باینری و غیر ASCII هستند، (مثل عکس و صوت و...) موجب کاهش سرعت و نیز افزایش حجم میشود.

sqlserver
پنج شنبه 20 مرداد 1390, 20:18 عصر
سلام دوستان من یه سوال بر عکس دارم ..یعنی میخام از طریق کد نویسی و دادن مسیر یک فایل اون فایلو داخل یه فایل Resx ذخیره کنم.چه کنم؟