PDA

View Full Version : ارتباط نرم افزار Dreamweaver با بانک SQL Server

hamidyha
سه شنبه 18 اردیبهشت 1386, 16:45 عصر
سلام
من می‌خواهم یک فرم نظر سنجی درستم کنم که به بانک Sql Server 2000 از درون Dreamweaver متصل بشه و بتونم دیتا رو در بانک اطلاعاتی ذخیره کنم از راهنمای Dreamweaver استفاده کردم ولی در ایجاد ارتباط خطا تولید می‌کنم (نحوه Login به SQL) اگر ممکنه دوستان راهنمایی کنند یا یک نمونه پروژه رو در تاپیک قرار بدن. متشکرم

reza_rad
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 06:55 صبح
از داخل چه برنامه ای می خواهید به SQL Server وصل بشین؟ خود DreamWeaver که محیط توسعه است. می خواهید PHP کد بزنید ASP یا ... ؟ بسته به زبان مورد استفاده از توابع و کلاسهای همون زبان باید برای برقراری ارتباط استفاده کنید. DreamWeaver به شما امکان بیشتری توی اون زبان نمیده بلکه فقط محیط توسعه است.
بیشتر توضیح بدید...

hamidyha
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 08:41 صبح
ASP - اگر ممکنه توضیح بیشتری بدهید. من حتی یک سی دی آموزشی طراحی و ساخت حرفه‌ای وب سایت متعلق به شرکت پارسیان افزار رو تهیه کردم . در یکی از فصلها نحوه کار با منبع داده و ساخت برنامه کاربردی وب رو توضیح داده (ارتباط با اکسس) ولی معادل دستورات مربوط به Sql رو که اجرا می‌کنم در ایجاد Connection مشکل داره . در ضمن با بانک اکسس ارتباط برقرار می‌شه ولی خروجی نداره. (من تصاویر کلیه وقایع رو به ترتیب ضمیمه می‌کنم) . متشکرم

hamidyha
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 08:46 صبح
تصاویر ضمیمه

hamidyha
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 08:48 صبح
آخرین تصویر

reza_rad
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 09:13 صبح
این لینک کار با ASP رو از داخل DreamWeaver آموزش داده :
http://www.webthang.co.uk/tuts/tuts_dmx04/aspnet1/aspnet_1.asp

ولی در کل پیشنهاد می کنم از Visual Studio برای اینکار استفاده کنی چون خیلی راحتتر نسبت به DreamWeaver با ASP کار می کنه .

hamidyha
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 10:44 صبح
متشکرم از لطف شما -
1- منظورتون اینه که من صفحاتی که نیاز به ارتباط با بانک اطلاعاتی است را با مثلاً VB.Net کار کنم؟
2- مشکلی در بقیه صفحات و لینک‌های مربوط به دریم ویور پیش نمی‌آید؟

reza_rad
چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386, 10:51 صبح
متشکرم از لطف شما -
1- منظورتون اینه که من صفحاتی که نیاز به ارتباط با بانک اطلاعاتی است را با مثلاً VB.Net کار کنم؟
2- مشکلی در بقیه صفحات و لینک‌های مربوط به دریم ویور پیش نمی‌آید؟
این هم میشه و مشکلی قاعدتا پیش نخواهد آمد.

منظور من این بود که کل پروژه رو ببرید توی Visual Studio و از اونجا باهاش کار کنید. ولی این هم شدنیه که صفحاتی که با دیتا کار دارند رو از توی Visual Studio ادیت کنید.