PDA

View Full Version : Restore کردن اطلاعات یک بانک از فایل Bacup در VB

naeyrin
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 19:47 عصر
لطفا هر که در این زمینه اطلاعات دارد در این قسمت اضافه کند!

Fagat_tanhaie
پنج شنبه 20 اردیبهشت 1386, 22:37 عصر
از دستور Restore Database استفاده کنید .
برای اطلاعات بیشتر از Help Sql Server استفاده کنید

CodeMasterX
دوشنبه 24 اردیبهشت 1386, 01:38 صبح
از دستور Restore Database استفاده کنید .
برای اطلاعات بیشتر از Help Sql Server استفاده کنید

شما از کجا متوجه شدی که دوستمون با بانک SQLServer کار میکنه ؟

جواب:

دوست عزیز اگر از SQLServer استفاده میکنی یه کتابهانه هنگام نصب روی سیستمت قرار میگیره به اسم SQLDMO که با توابع و متدهاش میتونی اینکار رو انجام بدی.

naeyrin
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 12:56 عصر
جواب:

بانک من اکسس می باشد SQLرا میدانم

CodeMasterX
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 20:17 عصر
دوست عزیز اگر بانک شما اکسس هست هیچ متد و راه حل خاصی برای تهیه نسخه های پشتیبان و احیاء اونها ندارین.
شما میتونی فایل بانک رو بصورت مثلا آرشیو های ZIP ذخیره کنی و روشون پسورد بذاری و برای احیاء هم این متد رو برعکس کنی.بانک اکسس قابلیتی برای تهیه نسخه پشتیبان بصورت ایمن و ... نداره.شما خودت باید از یه روشی استفاده کنی که اینی که من گفتم برای بانک های اکسس نسبتا خوب هست.

naeyrin
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 04:51 صبح
برای ینکه برنامه VBنوشته شده ام را به صورت Instalدر بیاورم راه حلی ندارید؟ تا بتوانم در جاهای که برنامه ویژوال نسب نیست انرا اجرا کنم

SYNDROME
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 06:15 صبح
با سلام

برای ینکه برنامه VBنوشته شده ام را به صورت Instalدر بیاورم راه حلی ندارید؟ تا بتوانم در جاهای که برنامه ویژوال نسب نیست انرا اجرا کنم
می تونی از Install Shield یا از برنامه خود VB(فکر کنم اسمش Packaging و تو Statr Menu تو شاخه خود VB نیز نمایش داده می شود) استفاده می کنی.(البته Install Shield خیلی قویتر و بهتر است)
برای آموزش Install Shield می تونی در سایت جستجو کنی.

CodeMasterX
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 06:17 صبح
WiseInstallMaster رو هم من پیشنهاد می کنم.

CodeMasterX
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 07:15 صبح
یه پیشنهاد :

اگز میخواین برای تهیه نسخه پشتیبان از بانک های اکسس فایل بانک رو کپی کنید حالا چه به همون شکل چه آرشیو های ZIP و غیره توصیه می کنم فایل بانک رو رمزنگاری کنید.ابزار و مثال های زیادی تو اینترنت هستن که همچین کاری رو انجام میدن،اگر هم کسی خودش امنیت داده ها و Cryprography کار کرده خوش هم میتونه انجامش بده.من خودم اول فایل های اکسس رو با SHA512 رمز می کنم و بعد در یک آرشیو ZIP که اون هم دارای رمز 128 بیتی هست ذخیره می کنم.

naeyrin
چهارشنبه 08 مهر 1388, 16:16 عصر
ابتدا با دستور زير از ديتابيس يك كپي در محل تعيين شده مي گيريم(پشتيبان گيري از ديتابيس)

FileSystem.FileCopy "Database Name", "backup Database Name"

مثالا

FileSystem.FileCopy "forosh.mdb", "d:\forosh.mdb"

nima_8m
چهارشنبه 08 مهر 1388, 17:20 عصر
دوست عزیز ببین این به کارت میاد این همون که میخواستی