PDA

View Full Version : امنیت برنامه !!! ( کمی تا قسمتی فوری )

Barbodben
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 03:41 صبح
سلام

از شما دوستان کسی برنامه ای رو سراغ داره که بشه باهاش از DLL ها محافظت کرد ؟

یعنی اینکه مثلا من تو برنامم از یک dll استفاده کردم، و وقتی که میخوام برناممو تحویل بدم باید اون dll همراه برنامه باشه، حالا من نمی خوام که کسی بفهمه که من از چه dll ی استفاده کردم ( برای مثال از dll های گران قیمت و کمیاب استفاده کردم ). چطوری میتونم اون رو قفل کنم که وقتی کسی خواست اونو با راست کلیک روی Toolbar و انتخاب گزینه Choose Item انتخاب کرد تا dll رو به پروژش اضافه کنه موفق نشه و حتی اونو به لیست dll ها نیز نتونه اضافه کنه تا اسمش معلوم نشه، در عین حال ولی برنامه خودم وقتی اجرا میشه بتونه از اون استفاده کنه.

با تشکر

farzadvb
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 06:06 صبح
با سلام
نیازی به قفل کردت نیست دوست عزیز ,شما باید زمانی که فایل نصب رو میسازید در برنامه ساخت نصب مشخص کنید که فایل dllشما در مسیر Windows\system32کپی شود به این طریق کاربر قادر به فهمیدن اینکه برنامه شما از چه dllاستفاده میکند نیست به همین راحتی در ضمن تمام زبانها مسیر بالا را پشتیبانی میکنند.این ساده ترین راه بود اگر مشکلی بود بگو تا راه حرفه ای که نوشتن dllهمراه با پارامتر است را بگم.

sh
یک شنبه 23 اردیبهشت 1386, 15:27 عصر
پیدا کردن اینکه فایل اجرائی از چه اسمبلی هائی استفاده میکنه چند ثانیه بیشتر زمان نمیخواد

از XenoCode یا DotNet Reactor استفاده کنید

Barbodben
دوشنبه 24 اردیبهشت 1386, 10:08 صبح
سلام جناب farzadvb اگر ممکنه بی زحمت اون راه حرفه ای تون رو بفرمایید، چونکه بقول آقای sh :پیدا کردن اینکه فایل اجرائی از چه اسمبلی هائی استفاده میکنه چند ثانیه بیشتر زمان نمیخواد، مثلا با برنامه OLLYDBG (در ضمن dll ها رو من خودم ننوشتم که سورسشونو بتونم داشته باشم) بی زحمت یک سوالم از جناب sh داشتم:برای کد کردن dll در XenoCode من بعد از Add کردن برنامه یا dll بدون تغییر هیچ گزینه ای دکمه Xenocode Assemblies رو میزنم، آیا همین کار برای کد شدف کافیست ؟