PDA

View Full Version : کانکشن استرینگ اتصال به سرور اس کیو ال 2000

rezaei manesh
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 19:19 عصر
سلام
من شرمنده ام که همچین تاپیکی می زنم من چندین پروژه این شکلی انجام دادم اما این یکی نمی دونم چرا این طوری شده (البته 2005 نه 2000)
من یک کاربر برای بانک از نوع sql authentication با نام کار بر kara و پسورد 1 ساختم بعد کانکشن استرینگ زیر رو در پروژه قرار دادم اما وقتی پروژه رو از روی کلاینت اجرا می کنم به بانک متصل نمی شه انگار اصلا اس کیو ال رو پیدا نمی کنه؟!

"workstation id='hamedrez';packet size=4096;integrated security=SSPI;data source='hamedrez' ;persist security info=False;initial catalog=TaransferData;User ID='kara';Password='1';"

این هم متن خطا

the timeout period elapsed prior to completion of the opration or the server is not responding

نام کامپیوتر و اس کیو ال 2000 هم hamedrez هست
در ضمن رو سرور اس کیو ال 2005 هم نصب هست
یه نکته فرق بین workstation و data source چی هست؟

AminSobati
چهارشنبه 26 اردیبهشت 1386, 22:33 عصر
وقتی با SQL Authentication وصل میشین دیگه نباید integrated security=SSPI رو بدین

rezaei manesh
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 08:30 صبح
سلام ممنون از توجه تان
من کانکشن های مختلف رو امتهان کردم بدون اون بود اصلا همون اول اما باز نمی شه الان به این شکل در اوردم اما خطاش تغییر کرده
فکر کدم sql2005 تنظیمات رو عوض کرده ؟!
این خطا رو می ده

an error has occured while establishing a connection to the server . when connection to sql server 2005 , this failure may be caused by the fact that under the default settings sql server does not allow remote connection .(provider : named pipes provider , error 40 -could not open a connection to sql server )

این کانکش استرینگ جدید

workstation id='hamedrez';Data Source='hamedrez';Initial Catalog=TaransferData;Persist Security Info=True;User ID='kara';Password='145';

rezaei manesh
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 09:14 صبح
یه نکته بعد دیدن این پیغام من رفتم یه نگاه به Network utility انداختم اونجا هم
هر دو سرویس های named pipes و زیر اون هم TCP/IP تو لیست enable ها بودند ترتیب رو خواستم عوض کنم نشد!
نمی دونم دیگه مشکل از کجاست؟
اینم اضافه کنم که نسخه sql اینه

Microsoft SQL Server 2000 - 8.00.194 (Intel X86)
Aug 6 2000 00:57:48
Copyright (c) 1988-2000 Microsoft Corporation
Developer Edition on Windows NT 5.1 (Build 2600: Service Pack 2)

البته نسخه Developer Edition 2005 هم رو سیستم نصب هست اینم می دونم که اون رموت کانکشن رو پشتیبانی نمی کنه
این رو بگم من با نسخه 2000 بالا رموت کانکشن رو بار ها داشتم و..

rezaei manesh
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 09:49 صبح
من بانکم رو ،رو یه سیستم دیگه attach کردم که فقط sql 2000 pesonal edition نصب هست
حالا از رو سیستم خودم می خوام اونو ببیدم با کانکشن بالا که فقط اسم سرور رو تغییر دادم
اما باز همون پیغام رو میده دو سرویس رو که در پست قبلی گفتم اونجا هم فعاله
دیگه نمی دونم مشکل از کجاست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hdv212
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 09:52 صبح
به نظر من شما یه بار به sql2005 کانکت بشید، اگه مشکلی نبود، از coonectionString اون برای sql2000 استفاده کنید.

rezaei manesh
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 10:01 صبح
سلام
مشکل حل شد
اما اصلا خوشم نیومد
وقتی فایروال رو خاموش کردم مشکل حل شد؟!!!!!!!!!
حالا اگه نخوام این کار رو بکنم چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AminSobati
پنج شنبه 27 اردیبهشت 1386, 17:19 عصر
Developer Edition برای استفاده Local هستش، نباید Remote وصل بشین. اگرچه با فعال کردن TCP میشه Remote هم وصل شد اما توصیه نمیکنم.
ضمنا جایی که شما سعی در تغییر ترتیب آیتم ها داشتین احتمالا Client Network Utility بوده نه Server Network Utility

rezaei manesh
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 08:39 صبح
من در network configuration utility رفتم و امتهان کردم که بالاش هم نوشته بود sql server network utility
ممنون از راهنمایی تون