PDA

View Full Version : مشکل در ایجاد connection

mahtab_18
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 10:45 صبح
سلام
من یک connection برای ارتباط با پایگاه داده sql server که توی یک کامپیوتر دیگر هست ایجاد می کنم که خطای زیر را می دهد ممنون میشم راهنماییم کنید :

Con = new SqlConnection("Integrated Security=true;initial catalog=test;data source=192.179.0.156");

اینم از خطا :

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

Mojtaba_ss
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 10:54 صبح
دوست عزیز در مورد ConnectionString و اتصال به پایگاه داده تاپیک های زیادی وجود داره.
کاری که من انجام میدم اینه که یه یوزر تو sql تعریف می کنم و بعد دیتابیس خودمو owner یوزری که تعریف کردم قرار میدم.
و بعد تو رشته اتصال باید نام یوزر رو به همراه پسوردش بنویسی.
تو تاپیک ها بگرد اگه پیدا نکردی کدشو برات میزارم.

Vahid_moghaddam
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 10:58 صبح
به اینجا مراجعه کنید. موفق باشید.
http://www.connectionstrings.com/

mahtab_18
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 11:02 صبح
نگاه کنید من با استفاده از نسخه express ، sql server 2005 به را حتی به پایگاه داده مرتبط می شم ولی وقتی که می خواهم از طریق #c ارتباط برقرار کنم این خطا رو می ده .
در ضمن اینکه به جای ip ، localhost کامپیوتر مورد نظر را دادم هم از توی تایپیک ها بدست آوردم .
منظور شما را از اینکه گفتید owner قرار دادم نفهمیدم ، ممنون می شم اگه توضیح بدید ؟

Mojtaba_ss
یک شنبه 30 اردیبهشت 1386, 12:42 عصر
تو عکسی که گذاشتم مشخص شده.
دیتابیس Example اونر (owner) یوزر MSL هستش.