PDA

View Full Version : چند سئوال کوچک

m_abasi2004
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 07:15 صبح
سلام چند تا سئوال دارم. اگه می شه راهنماییم کنید:
1-من توی برنامه ام از sql server استفاده کردم آیا روی سیستم کارفرما باید نسخه client نصب شود؟
2-برای گزارش گیری از کریستال ریپورت استفاده کردم روی سیستم خودم درسته و روی سیستم دیگه خطا میده (من روی سیستم کارفرما .net frameworkوsql server نصب کردم در ضمن با 2005 کار کردم) میشه بگید مشکل کجاست؟
3-برای ساخت setup می خوام از installshield استفاده کنم آیا این امکان هست که تمام نرم افزارهای لازم رو مثل sql و فونتهای که نیاز دارم با این نرم افزار نصب کرد؟
4-آگر برنامه ای یا کدی دارید که کار backup و restore را انجام می ده لطف کنید بذارید .

omid_Ahmadi
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 07:24 صبح
1-من توی برنامه ام از sql server استفاده کردم آیا روی سیستم کارفرما باید نسخه client نصب شود؟

برنامه وقتی توی سیستم مقصد نصب بشه، باید به نحوی به سرور SQL که دیتابیس در اون قرار داره دسترسی داشته باشه، این سرور می تونه روی همون کامپیوتر باشه (local)، می تونه هم روی یه کامپیوتر دیگه باشه.

برای گزارش گیری از کریستال ریپورت استفاده کردم روی سیستم خودم درسته و روی سیستم دیگه خطا میده (من روی سیستم کارفرما .net frameworkوsql server نصب کردم در ضمن با 2005 کار کردم) میشه بگید مشکل کجاست؟

لطفا اگر خواستید به سوالتون به صورت کامل جواب داده بشه، سوالتون رو کامل بپرسید. چه نوع خطایی نمایش داده میشه؟ در ضمن حدس می زنم راه حل خطایی که با اون مواجه میشید رو می تونید در قسمت ابزارهای گزارش سازی پیدا کنید، پس اول جستجو کنید.

در دو مورد آخر هم در همین تالار به مراتب بحث شده، فکر کنم با جستجو بتونید جوابتون رو پیدا کنید.

موفق باشید

Vahid_moghaddam
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 08:46 صبح
روی کامپیوتر مقصد (کامپیوتری که قراره برنامه روش نصب بشه)، اگه این کامپیوتر در شبکه قرار داره، لازم نیست sql نصب باشه. استفاده از کانکشن صحیح، ارتباط رو برقرار می کنه. فقط دقت کنید کامپیوتر client و server در یک دامین باشن. اگه کامپیوتر در شبکه نیست، شما نیاز به نصب server دارید.
با installShield فایلهای لازم برای کریستال ریپورت منتقل می شه. framework رو هم نصب می کنه و فونتها و هر چیزی رو که شما بخواین در هر فولدری، کپی می کنه.
برای کانکشن به لینک زیر مراجعه کنید.
http://www.connectionstrings.com

برای استفاده از installshield مقاله آقای احدی رو بخونید. (آموزش installshield رو جستجو کنید).
موفق باشید.

mazlooman_iran
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 08:54 صبح
در مورد سوال اول : به نظر من اگر از sql server نسخه development باید استقاده کنید و روی سیستم فرد مشتری هم یک نسخه کلاینت نصب بشه البته باید نام و مسیر کامپیوتر سرور اونجا ست بشه!در مورد سوال دوم کریستال ریپورت شما از کدام نسخه اون استفاده میشه ؟؟در مورد سوال سوم من ندیدم که تنظیمات sql رو با installshield انجام بدن

m_abasi2004
دوشنبه 07 خرداد 1386, 06:20 صبح
از تمام دوستان ممنونم

choobin84
دوشنبه 07 خرداد 1386, 06:37 صبح
2-برای گزارش گیری از کریستال ریپورت استفاده کردم روی سیستم خودم درسته و روی سیستم دیگه خطا میده

وقتی شما برنامه تان را روی کامپیوتر دیگری قرار می دهید ،حال چه آن را نصب کنید و چه exe شده برنامه تان را روی کامپیوتر مقصد کپی می کنید، لازم است همراه آن کامپیوننت ها و ماژول های کریستال ریپورت را هم ببرید وگرنه کامپیوتر مقصد خطای کریستال ریپورت به شما می دهد.نصب کریستال ریپورت به صورت جداگانه برای شما کافی نیست و مشکل را حل نمی کند.
اگر برای برنامه تان setup می سازید ، باید ماژول های کریستال ریپورت را هم به آن اضافه کنید.
اسم این ماژول ها عبارتند از:
Crystal_Database_Access2003.msm
Crystal_Database_Access2003_enu.msm
Crystal_Managed2003.msm
Crystal_regwiz2003.msm
برای اضافه کردن ماژول های بالا به پروژه setup برنامه تان در تایپک های قبلی با عنوان setup بحث شده است.
در مسیر زیر در help ویژوال استودیو نسخه 2003 ، نحوه اضافه کردن ماژول های بالا را پیدا می کنید.
ms-help://MS.MSDNQTR.2003APR.1033/vsintro7/html/vbtskcreatingoraddingmergemodule.htm