PDA

View Full Version : Commandtext در 2005

Boo Ali
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 16:54 عصر
با سلام

در 2005 وقتی یک Datagrid قرار می دهیم ، آن را با استفاده از tableadapter و Bindingadapter و

Dataset برای نمایش پر میکند ، اما اگر بخواهیم همین پر کردن را کنترل نماییم و با گذاشتن

شرطی ،بخشی ازآن داده ها را انتخاب نماییم ، نمی دانم باید چه کار کرد؟

در 2003 میتوان با استفاده از خاصیت Commandtext در SelectCommand از DataAdapter‌ آن

شرطی که میخواهیم را اعمال نماییم.

rezaei manesh
دوشنبه 31 اردیبهشت 1386, 17:11 عصر
شما در 2005 می تونید جدولی که در دیتا ست ساختید رو فیلتر کند با استفاده از کد زیر

My.Forms.frmUsers.Dsetusers.TblUsers.DefaultView.R owFilter="your filter"

قابل ذکر هست که در این روش دادها در جدول موجود می باشد اما فقط خروجی فیلتر نمایش داده می شود.
موفق باشید

Boo Ali
پنج شنبه 03 خرداد 1386, 10:35 صبح
با سلام

با دستور فوق از یک Dataset ساخته شده فقط فیلتر می کنید ولی در واقع محتویات تغییری نمی

کند ، اما در 2003 و با Commandtext می توان Dataset را دوباره دستکاری کرد.

Azad_swk
جمعه 04 خرداد 1386, 16:11 عصر
در صورتی که میخواهید از TableAdapter برای پرکردن دیتاست استفاده نمایید باید Query سفارشی خود را به TableAdapter اضافه کنید. برای این کار دیتاست را در Dataset Designer باز کرده و بر روی TableAdapter مورد نظر کلیک راست کنید وAdd Query َرا انتخاب کنید. البته من هنوز در مواقعی که شرط خاصی برای پرکردن دیتاست مد نظر باشد استفاده از DataAdapter را به جهت سهولت استفاده ترجیح میدهم:

Dim cmd As New Data.SqlClient.SqlCommand
Dim cn As New SqlClient.SqlConnection
Dim da As New Data.SqlClient.SqlDataAdapter
'
cn.ConnectionString = MyConnectionString
cmd.Connection = cn
cmd.CommandText = MySelectCommand
da.SelectCommand = cmd
da.Fill(mydataset.mytable)

Boo Ali
شنبه 05 خرداد 1386, 09:26 صبح
با سلام

با تشکر از راهنمائی شما ، ولی مشکل من این است که در کد برنامه می خواهم این کار را

انجام دهم ، یعنی فرض کنید داده ای را برحسب سال انتخاب نمائیم و سال آن در کد برنامه تعیین

خواهد شد و از قبل معلوم نیست.

rezaei manesh
شنبه 05 خرداد 1386, 10:38 صبح
خوب من همین کار رو الان دارم با همان کدی که گفتم انجام می دم
مشکل چی هستش؟
اگه از دیتا ست استفاده می کنید روشی که گفتم به راحتی جواب میده