PDA

View Full Version : mask edit

z_barnamenevis
پنج شنبه 03 خرداد 1386, 11:50 صبح
کدام خاصیت mask edit
است که امکان اینکه ما خودمان یک یا چند کاراکترش را مشخص کنیم و کاربر هم نتواند آنها را تغییر بدهد
مثل شماره تلفن که می خواهیم دو رقم اول حتما 09 باشد
ممنون می شم کمک کنید

Keramatifar
پنج شنبه 03 خرداد 1386, 12:20 عصر
دوست عزیز
به نظر من اگه یک UserControl یا یک CustomControl بنویسی بهتر باشه

ghafoori
پنج شنبه 03 خرداد 1386, 14:25 عصر
اگر از 2005 استفاده می کنید از کنترل masked textbox استفاده کنید این کنترل در 2003 هم است ولی شما ان را باید در اتنخاب کنترل های جعبه ابزار داخل تب com اضافه نمایید

h_sadeghynejad
پنج شنبه 03 خرداد 1386, 14:38 عصر
به نظرم اگه بخوای این کار رو بکنی باید این کد رو توی فرم لود بنویسی
"########MaskEdit1.mask="09
که شارپ ها تعداد اعدادی هستش که کاربر میتونه وارد کنه

mehdiDER_5
پنج شنبه 03 خرداد 1386, 15:48 عصر
با سلام

پیرو سوال دوستمان اگر ما یک فیلد تاریخ داشته باشیم که میخواهیم کاربر در هنگام لود فرم

masckedtextbox زا به صورت 1300/00/00 ببیند یعنی در مسکت تکس باکس به صورت همین تاریخ باشد و بهمحض کلید روی آن مسکت تکس باکس موس روی عدد دو تاصفر بعد از 13 قرار گیرد و اگر هیچ کاری به این مسکت باکس نداشته باشد 1300/00/00 در بانک ذخیره نشود انکار خالی بوده ااولاً این نوع مسکت را چطور میتوان ایجاد کرد و دوماً چطور میتوان برنامه را نوشت که وقتی کابر به مسکت تکس باکس کاری ندارد 1300/00/00 در بانک ذخیره نشود

با تشکر

saghari
شنبه 05 خرداد 1386, 15:40 عصر
با سلام
اگه سوال شما رو درست متوجه شده باشم، شما میتوانید از ایونت های کنترل استفاده کنید. مثلا وقتی کنترل فوکوس را از دست میدهد (Lost focus) کدهای مورد نظر خود را برای آن بنویسید.
در مورد ذخیره نشدن 00/00/1300 اگر متغیر تاریخ رو از نوع (nullable (of date انتخاب کنید و مقدار اون رو برابر nothing قرار دهید مشکل شما حل میشود و دیگر مقدار null تاریخ برابر 1300 نمیشود.
ضمنا در مورد توضیح جناب صادقی اگه اشتباه نکنم # جایگزین حرف یا عدد میشه و اگر شما بخواهید فقط اعداد مجاز باشند باید از عدد 9 در ماسک استفاده کنی مثلا ماسک 9999 تنها اجازه ورود اعداد تا چهار رقم را به کاربر میدهد.

ascpro
شنبه 05 خرداد 1386, 22:32 عصر
خاصیت mask این کارو که شما میخواین انجام میده.
میتوانید خاصیت ماسکو این طوری بنویسید:
axmaskedbox1.mask="09##"

h_sadeghynejad
شنبه 05 خرداد 1386, 23:25 عصر
ضمنا در مورد توضیح جناب صادقی اگه اشتباه نکنم # جایگزین حرف یا عدد میشه و اگر شما بخواهید فقط اعداد مجاز باشند باید از عدد 9 در ماسک استفاده کنی
یه خورده توی شک افتادم اما امتحان کردم با # فقط عدد و این طور که من امتحان کردم + و - و با عدد 9 بدون این دو کاراکتر و فقط عدد و در هیچ کدوم حرف رو نمیشد وارد کرد
موفق باشید

kourosh_ag
شنبه 05 خرداد 1386, 23:42 عصر
سلام
من یک User Control در همین رابطه نوشتم که شامل TextBox,ComboBox,Radio,CheckBox هست برات آپلود میکنم امیدوارم که به دردت بخوره. اگر هم سوالی در این رابطه داشتی بگو تا برات توضیح بدم