PDA

View Full Version : روشن شدن خودکار کامپیوتر!

mahani
چهارشنبه 09 خرداد 1386, 11:04 صبح
اگر قابلیت روشن شدن خودکار در کامپیوتر وجود داشته باشد, آیا API یا کلاسی(#C) وجود دارد که بتوان کامپیوتر را روشن(Turn On) و یا از Hibernate و Standby بیدار کرد(Wake Up)؟

omid_Ahmadi
چهارشنبه 09 خرداد 1386, 11:27 صبح
تا جایی که من می دونم، روشن شدن خودکار یک کامپیوتر به بایوس اون بستگی داره و اون هم معمولاً در اثر یک رویداد خارجی اتفاق می افته، مثلا WakeUpOnRing یا ...

mahani
چهارشنبه 09 خرداد 1386, 12:06 عصر
پس چطور مثلا یک لپ تاپ در یک زمان تعیین شده روشن میشود و دیفرگ میکند و بعد خودش خاموش میشود؟

aref_saee
چهارشنبه 09 خرداد 1386, 14:00 عصر
دوست عزیز.
البته باید اول بحث مشخص مینمودید که منظورتون از کامپوتر پی سی هست یا نوت بووک
در این مورد باید عرض کنم معماری و هدف این دو وسیله با هم فرق میکنه . یعنی شرکت سازنده ، یک سری برنامه روی بایوس نوت بوک ها پیاده سازی میکنه که میتونه عملیات WakeUpOnRing رو بطور سخت افزاری انجام بده.

aref_saee
چهارشنبه 09 خرداد 1386, 14:02 عصر
البته باید عرض کنم در مورد پی سی ها غیر ممکن که بتونی بطور نرم افزاری اونا رو روشن کنی.
و اگه بتونی تو بایوس دست ببری حتما میتونی اون رو با ساعت سی موس تنظیم کنی که روشن بشه

mahani
چهارشنبه 09 خرداد 1386, 18:29 عصر
خب اگه کامپیوتر مورد نظر لپ تاپ و بایاس آن دارای شرایط ذکر شده باشد, آیا میتوان این کار توسط کلاسهای net framework. یا APIها انجام داد؟

leilav_1984
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 21:09 عصر
من فکر نمی کنم همچین کاری رو بشه با .net کرد چون اصولا برنامه .net رو سیستم عامل اجرا می کنه
در مورد API هم که گفتن نداره چون جزئی از Windows هستش
ولی با Assembly شاید بشه

Pioneers
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 21:20 عصر
باید بایوس رو پروگرام کنی که با اسمبلی و پروگرامر میشه اینکار رو انجام داد. از فکر .Net هم بیا بیرون!

mehrzad007
پنج شنبه 10 خرداد 1386, 21:26 عصر
باید بایوس رو پروگرام کنی که با اسمبلی میشه اینکار رو انجام داد. از فکر .Net هم بیا بیرون!
این ربطی نداره ...
باید بشه تنظیمات بایوس رو از توی ویندوز عوض کرد . حداقل ساعت و تاریخ که یکی از پارامتر های بایوسه که . در صورتی که بتونی این کار رو انجام بدی و مادربوردت و به تبع اون بایوست از این امکانی که بالا گفتی پشتیبانی کنه مشکلی نداری...

mahani
جمعه 11 خرداد 1386, 11:02 صبح
باید بشه تنظیمات بایوس رو از توی ویندوز عوض کرد . حداقل ساعت و تاریخ که یکی از پارامتر های بایوسه
از همه ممنون منم نظرم همینه, دنباله جوابی عملی برای این موضوع هستم اگه پیدا شد حتما اینجا میذارم

sobhan1990
یک شنبه 26 دی 1389, 13:04 عصر
البته باید عرض کنم در مورد پی سی ها غیر ممکن که بتونی بطور نرم افزاری اونا رو روشن کنی.
و اگه بتونی تو بایوس دست ببری حتما میتونی اون رو با ساعت سی موس تنظیم کنی که روشن بشه
غیر ممکن فقط غیر ممکنه!!
اینجا (http://www.p30world.com/archives/001569.php)رو ببین یه نرم افزار معرفی کرده برای همین کار. اونم توی ویندوز!

shuriken
یک شنبه 26 دی 1389, 14:35 عصر
دوست عزیز این کار کاملا شدنیه البته همونطور که گفتین باید خود سیستم این امکانرو داشته باشه زیادم ربطی به
pc یا لپ بودنش نداره .
قبلا یه پروژه دیده بودم که اینکارو کرده بود ولی متاسفانه در حال حاضر تو ذهنم نیست .
ولی در اولین فرصت برات میذارمش اینجا

hadi-z
جمعه 15 مهر 1390, 20:46 عصر
چرا دیگه کسی این مطلب رو دنبال نمیکنه
منم میخوام یه همچین کاری رو تو برنامم انجام بدم

mehrdad1991h
جمعه 15 مهر 1390, 22:42 عصر
سلام
در مورد پی سی این کار عملی نیست مگر این که سیستم در حالت استند بای یا Hibrent قرار گرفته باشه
در غیر اینصورت به هیچ عنوان این کار شدنی نیست(البته تا اونجایی که من میدونم)
سپاس

complexcoding
یک شنبه 17 مهر 1390, 06:17 صبح
اما دوستان یک سوال : وقتی کامپیوتر خاموشه هیچ نرم افزاری عمل نمی کنه. ولی وقتی اینطوری باشه زمانی که کامپیوتر روشن می شه باید به مدت زمانی که کامپیوتر خاموش بوده ساعت ویندوز هم خواب بیوفته ولی اینطوری نمی شه و با روشن شدن کامپیوتر ساعت ویندوز هم دقیقه ... این یعنی اینکه یه سری نرم افزارها در هنگام خاموشی نیز بر اساس سخت افزار عمل می کنند؟؟ نظر شما چیه؟

sg.programmer
یک شنبه 17 مهر 1390, 10:18 صبح
من قبلا یه مقاله خونده بودم که باید Power هم این خاصیت (***) را داشته باشه

محمد متاله
یک شنبه 17 مهر 1390, 15:30 عصر
برای خاموش کردن سیستم از این کد استفاده می کنم

System.Diagnostics.Process.Start("shutdown.exe", "-s -t 00");

و برای ری استارت کردن هم از این کد استفاده می کنم

System.Diagnostics.Process.Start("shutdown.exe", "-r -t 00");

برای اینکه سیستمی را روشن کنید برنامه آن کمی پیچیده هست
برنامه اش را به همراه سورس آن در اینجا قرار می دهم
نویسنده برنامه ادعا کرده که PC ها را در تاریخ و زمان مشخص شده روشن می کند اما بنده بر روی لپ تاپم امتحانش کردم کار نکرد به PC دسترسی ندارم ببینم آیا روی PC کار می کند یا خیر

Collector
دوشنبه 01 اسفند 1390, 11:34 صبح
سلام
برنامه بالا در صورتی کار میدهد که کاربر بعد از ست کردن ساعت Suspend را کلیک کند.
من میخوام حتی اگر کامپیوتر کاملا خاموش شد کامپیوتر را در ساعت مشخص روشن کند.
کسی راهی در این مورد پیدا کرده است؟

محمد متاله
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 20:30 عصر
سلام
برنامه بالا در صورتی کار میدهد که کاربر بعد از ست کردن ساعت Suspend را کلیک کند.
من میخوام حتی اگر کامپیوتر کاملا خاموش شد کامپیوتر را در ساعت مشخص روشن کند.
کسی راهی در این مورد پیدا کرده است؟

با سلام
دوست خوب
به نظر بنده چنین عملی که مد نظرتان هست، منطقا غیر ممکن می باشد.
مثل اینکه بفرمایید کسی که مرده است، می خواهم زنده شود!!!!!
خب مسلما این خواسته کاملا غیر منطقی می باشد.

اما اگر بگویید می خواهم فلان شخص در حین خواب در ساعت ... بیدار شود.
خب این عمل کاملا منطقی هست.
شخص می تواند قبل از خواب به خود تلقین کند که در ساعت ... از خواب بیدار خواهد شد (البته این عمل حداقل برای خودم اثبات شده که عملی می باشد) و یا اینکه ساعت آلارم دار برای خودش تنظیم کند.

مثالی که آوردم از دنیای طبیعت می باشد
همین مثال برای اشیا هم صادق هست یعنی ممکن هست بتوانید تحقیق کنید ببینید آیا هنگامی که کامپیوتر در حالت sleep و یا hibernate هست می توان فرمان روشن شدن را در تاریخ و زمان مشخصی به آن داد یا خیر

موفق باشید

Collector
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 17:57 عصر
با سلام
دوست خوب
به نظر بنده چنین عملی که مد نظرتان هست، منطقا غیر ممکن می باشد.
مثل اینکه بفرمایید کسی که مرده است، می خواهم زنده شود!!!!!
خب مسلما این خواسته کاملا غیر منطقی می باشد.

اما اگر بگویید می خواهم فلان شخص در حین خواب در ساعت ... بیدار شود.
خب این عمل کاملا منطقی هست.
شخص می تواند قبل از خواب به خود تلقین کند که در ساعت ... از خواب بیدار خواهد شد (البته این عمل حداقل برای خودم اثبات شده که عملی می باشد) و یا اینکه ساعت آلارم دار برای خودش تنظیم کند.

مثالی که آوردم از دنیای طبیعت می باشد
همین مثال برای اشیا هم صادق هست یعنی ممکن هست بتوانید تحقیق کنید ببینید آیا هنگامی که کامپیوتر در حالت sleep و یا hibernate هست می توان فرمان روشن شدن را در تاریخ و زمان مشخصی به آن داد یا خیر

موفق باشید

پس چطوری با تنظیم بایوس زمان خاصی کامپیوتر به قول شما مرده اما روشن میشه؟
من میخوام به بایوش دسترسی داشته باشم.

majid2230
جمعه 19 اسفند 1390, 17:40 عصر
سلام
من خودم برای یه موضوعی لازم داشتم خیلی در موردش تحقیق کردم نصفه و نیمه هم شد .
1 : برای روشن کردن کامپیوتر از حالت Hibernate و Sleep که کار خیلی ساده است کافیه یه Task تویTask Scheduler بسازید اونجا یه تنظیم هست که می تونید بهش بگید می خواید اگه کامپیوتر خاموش بود برای انجام این کار روشن بشه ، این کار رو هم خیلی راحت میشه از طریق کد و cmd انجام داد قطعا از طریق دات نت هم میشه .

2: برای روشن کردن کامیوتر وقتی که سیستم خاموشه (Shutdown) یه راه پیدا کردم اونم از طریق اینترنت و مودم هست که البته باید مادربوردتون این امکان رو ساپورت کنه ، روش کار هم به این صورت هست که یه سری دیتای خاص (یه سری بایت خاص که همون تکرار MAَC آدرس سیستم مورد نظر هست ) رو برای اون سیستم می فرستیم ، یه سری مقاله هم در همین مورد هست که متاسفانه الان آدرسش رو ندارم ولی اگه تو stackoverflow سرچ کنین هست اگه اشتباه نکنم یه آقای موسوی نامی هم در این زمینه کار کرده بود البته من نتونستم از این روش دومی به خاطر ماهیت شبکه هدف استفاده کنم.

امیدوارم مفید بوده باشه

shahryari
شنبه 18 خرداد 1392, 16:54 عصر
با سلام خدمت دوستان
در واقع با اینکه این تاپیک جواب درست درمونی داده نشده و برای اینکه حقیر تاپیک مشابه ایجا نکنم ، این تاپیک را بالا آوردم
دوستان اگر در این مورد راه حلی دارید بفرمایید

shahryari
شنبه 18 خرداد 1392, 21:01 عصر
دوستان لطفا کمک کنید کسی راه حلی نداره؟

shahryari
یک شنبه 19 خرداد 1392, 09:16 صبح
یکی از دوستان میگفت میشه با زبان ماشین و اسملی برنامه نوشت که این کارو بکنه (در تنظیمات بایوس)
آیا بعد از نوشتن این برنامه با زبان اسمبلی و ماشین ، میشود آنرا در برنامه های دات نت سی شارپ یا وی بی استفاده کرد؟
لطفا راهنمایی بفرمایید