PDA

View Full Version : کنترل غیر مستطیلی

kimia1
سه شنبه 18 فروردین 1383, 09:03 صبح
سلام
می خواستم بدونم چطوری میتونم یه کنترل(دکمه - پانل - ادیت-...) غیر مستطیلی(مثلا با لبه های گرد) داشته باشم..لطف کنید و از دادن آدرس کامپوننت های آماده پرهیز کنید..ممنون

سه شنبه 18 فروردین 1383, 09:28 صبح
کیمیا خانم تازه وارد سلام و به جمع ما خوش اومدی :)
(بابا چقدر تحویل گرفتم :wink: )
ساده ترین روش اینه که بری تو فوتوشاپ یه ایمیج خوشکل درست کنی بعد توی دلفی روش یه ایونت آن کلیک تعریف کنی که درست کار همون کلیک روی دکمه رو انجام بده
روش سخت ترش اینه که میتونی با استفاده از کلاس TGraphicControl یه کامپوننت " باتن " غیر مستطیلی خودت بنویسی

kimia1
سه شنبه 18 فروردین 1383, 09:31 صبح
ببینید..من میتونم یه کنترل غیر مستطیلی بنویسم...ولی مشکل اونجاست که بصورت دوبعدی نشون داده میشه و نه سه بعدی

سه شنبه 18 فروردین 1383, 11:11 صبح
خوب یه ایمیج یه بعدی طراحی کن یا اصلا خود کامپوننت Tbutton رو دست کاری کن کاره سختی نیست

kimia1
سه شنبه 18 فروردین 1383, 11:43 صبح
خوب یه ایمیج یه بعدی طراحی کن یا اصلا خود کامپوننت Tbutton رو دست کاری کن کاره سختی نیست
متوجه نمیشم...یه بعدی دیگه چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدین :?:

سه شنبه 18 فروردین 1383, 17:01 عصر
اولا چرا از این همه کامپوننتهای خوشکل مجانی استفاده نمیکنی ؟؟؟
هرچقدر هم که خوب بنویسی کامپوننت به خوشکلی suiskin که نمیشه
اگه واقعا میخای هم خوشکل باشه هم آسون یه ایمیج سه بعدی طراحی کن برایش تو دلفی یه onclick تعریف کن که کار کلیک روی باتن رو بکنه
اگه خیلی علاقه داری که برای باتن کد بنویسی میتونی با TGraphicControl کار کنی میتونی با استفاده از canvas سایه بزنی طوری که 3بعدی نشون بده
ببین ساده تر بگم توی داس اگه بخای یه شکلی رو حجم دار نشون بدی چیکار میکنی؟؟ الان هم همینکار رو بکن
این برنامه ای که میبینی رو با suiskin engine نوشتم....

سار
سه شنبه 18 فروردین 1383, 23:35 عصر
اولا چرا از این همه کامپوننتهای خوشکل مجانی استفاده نمیکنی ؟؟؟
هرچقدر هم که خوب بنویسی کامپوننت به خوشکلی suiskin که نمیشه
اگه واقعا میخای هم خوشکل باشه هم آسون یه ایمیج سه بعدی طراحی کن برایش تو دلفی یه onclick تعریف کن که کار کلیک روی باتن رو بکنه
اگه خیلی علاقه داری که برای باتن کد بنویسی میتونی با TGraphicControl کار کنی میتونی با استفاده از canvas سایه بزنی طوری که 3بعدی نشون بده
ببین ساده تر بگم توی داس اگه بخای یه شکلی رو حجم دار نشون بدی چیکار میکنی؟؟ الان هم همینکار رو بکن
این برنامه ای که میبینی رو با suiskin engine نوشتم....دوست عزیز این رو من میدونم با چه کامپوننتی نوشتید .
من هم دارمش ولی رجیستر نشده هست.
شما رجیستر شده اون رو دارید؟
آیا سایتی هست که ورژن کاملش رو بده یا باید برم به فروشگاه برنامه نویس

kimia1
چهارشنبه 19 فروردین 1383, 07:43 صبح
با تشکر از دوستان..ببینید من فقط مشکلم با دکمه نیست..چون که کار با اون همانطور که فرمودید ساده است..من کنترلهای دیگه (مثل Edit,Memo,Panel , ...) را میگم شکل زیر رو ببینید تا بیشتر متوجه منظور من بشین:

Gladiator
چهارشنبه 19 فروردین 1383, 09:34 صبح
به جای اینکه این همه وقت بذاری و خودت اینکارها رو انجام بدی ٬ دنبال کرک اون کامپوننت بگرد .

موفق باشی .

سار
چهارشنبه 19 فروردین 1383, 11:08 صبح
این کامپوننت رو میتونی از اینجا دانلود کنی.
http://www.sunisoft.com/suipack/