PDA

View Full Version : اندازه دلخواه صفحه در گزارش

کم حوصله
پنج شنبه 20 فروردین 1383, 00:38 صبح
سلام
چه جوری میشه گزارش ها را طراحی کرد که پشت سر هم باشد و فاصله نیندازد

ببینید واضح تر بگم تا حالا فیش تلفن یا برق را دیدید

این فیشها به صورت گروهی چاپ می شوند خوب چه جوری این گزارشش را باید طراحی کرد که پشت سر هم بخورد
چون به حالت عادی در گزارش ها برای پایین صفحه فضای خالی می اندازد :( و ترتیب گزراش به هم می خورد چه باید کرد که این فضای خالی نیفتد :roll: :roll:

کم حوصله
شنبه 22 فروردین 1383, 00:04 صبح
یعنی تا حالا اینجا کسی گزارش گروهی نگرفته ؟؟؟

بابا ببنید باید گزارشات که فیشهای خاصی هستند به صورت گروهی برروی کاغذهای رولی135ستونی چاپ گردد حال هرصفحه میتوان شامل 3فیش گردد خوب چه کارکنم که ترتیب در صفحه بعدی به هم نخورد ؟؟
گرفتید چی میگم ؟؟؟ :?
یک حالی بدید به ما دمتون گرم :oops:

بابک زواری
شنبه 22 فروردین 1383, 09:42 صبح
حوب اندازه صفحه را کوچیک کن یا اندازه فیش رو بزرگ بگیر یعنی هر Detail رو اونقدر بزرگ
کن که سه تا از اونها به اندازه یک صفحه بشه

کم حوصله
یک شنبه 23 فروردین 1383, 02:11 صبح
ببین من میخواهم بدونم چه جور میشه کاری کرد که اندازه کاغذ به اندازه خود گزارش شود
چون گزارش من نه هدر داره نه فوتر فقط دیتایل داره می خواهم اندازه کاغذ در گزارش دقیقا به اندازه هر دیتایل بشه
:( نمیتونم قشنگ توضیح بدم

اگر اونو نگرفتید بگید چه جور می تونم margin گزارش رو بردارم یا صفر کنم :| :roll:

کم حوصله
پنج شنبه 27 فروردین 1383, 01:17 صبح
خوب حداقل بگید چگونه می تونم اندازه کاغذ را خودم تعیین کنم

ما در انتخاب نوع کاغذ یک نوع " اندازه دستی کاربر " داریم اونو چگونه مقدار بدم ؟؟؟ :?:

بابک زواری
پنج شنبه 27 فروردین 1383, 14:18 عصر
من با کریستال 7 کار میکنم و وقتی که اندازه کاغذ رو به یه اندازه تعیین
میکنم وقتی که روی ماشین دیگه که رفت اندازه همان قدر میمونه.
حالا اندازه کاغذ رو چطور تعیین میکنم ؟ به کمک چاپگر یعنی در کنترل
پنل > چاپگر > جایی که اندازه صفحات را میشه تنظیم کرد همون جا
این کار انجام میشه .
برو تست کن ببین چی میشه ؟

کم حوصله
شنبه 29 فروردین 1383, 23:50 عصر
والا راستش من اول با کریستال 8.5 کار می کردم خیلی مشکل داشتم نسخه 9.2 که امد اونو گرفتم خیلی دیگه از مشکلاتم حل شد حالا هم که ورژن 10 آمده و هنوز بهش دست نیافتم البته قرار شده بچه ها از تهران برام بگیرن و بفرستند ولی آخرش فکر کنم باید برگردیم به همون ورژن 7 :evil: :cry:

ولی در هر حال مشکل من اینه که اصلا تو سیستم خودم هم مشکل دارم یعنی زمانی که اندازه کاغذ را تعریف می کنم در طراحی مشکلی ندارم ولی زمانی که برنامه اجرا میشه اندازه کاغذ به A4 تغییر پیدا می کنه :shock: :?:

حالا موندم هیرون و ویلون با یک گزارش اساسی که رو دستم باد کرده :? :cry:

واقعا کم کم داره آبروم که هیچی اعتبارم هم به خاطر این گزارش لعنتی از بین میره :roll:

از مابین این صاحب نظران عزیز که در باره دو تا عکس این جور به هم می پرند هیچ کس هیچ راه حلی نداره تا به این بنده حقیر روزگار کمک کنه :(

صمیمانه از هرنوع همکاری و ارائه راه حل پیشاپیش تشکر می کنم :flower:

ضمنا دوست عزیز جناب کد نویس راه حل شما را هم قبلا تست کرده بودم جواب نداده بود با این حال جهت اطمینان خاطر مجداد تست کردم ولی جواب باز هم منفی بود :( خوشحال می شوم تا از تجربیات شما بیشر کمک بگیرم :oops:
با تشکر

vadood
شنبه 29 فروردین 1383, 23:54 عصر
صمیمانه از هرنوع همکاری و ارائه راه حل پیشاپیش تشکر می کنم
اینو از من نشنیده بگیر ولی گاهی وقت ها تشکر کافی نیست :wink:

A.Noor
یک شنبه 30 فروردین 1383, 11:24 صبح
کم حوصله عزیز سلام
اگر اشتباه نکنم در فرم کریستال قسمت PageHeader و PageFooter داریم که اگر می‌خواهید مابین صفحاتتان چیزی غیر از Details نباشد سایز این دوقسمت را به حداقل ممکن برسانید . برای عناوین بالا و پاپین گزارش هم از ReportHeader و ReportFooter استفاده کنید.

my_vb
دوشنبه 31 فروردین 1383, 16:58 عصر
در کریستال 9 برای تغییر اندازه کاغذ در کد برنامه:

Report.PaperSize = crPaperUser
Report.SetUserPaperSize [with],[ height]

بابک زواری
سه شنبه 01 اردیبهشت 1383, 10:38 صبح
من با کریستال 9 کار نکردم آیا به نظر شما ارزش upgrade رو داره ؟
مشکل و باگ که نداره ؟ همچنین سازگاری با فارسی چطور ؟

کم حوصله
سه شنبه 01 اردیبهشت 1383, 23:31 عصر
اینو از من نشنیده بگیر ولی گاهی وقت ها تشکر کافی نیست

:shock: :shock: :shock:

هیچ مشکلی نیست جناب آقای ودود شما شماره حساب بده از خجالتت در میایم :flower:

حالا میشه راهنمایی بفرمایید ؟؟؟ :(

کم حوصله
سه شنبه 01 اردیبهشت 1383, 23:35 عصر
من با کریستال 9 کار نکردم آیا به نظر شما ارزش upgrade رو داره ؟
مشکل و باگ که نداره ؟ همچنین سازگاریبا فارسی چطور ؟

والا دوست عزیز من تا حالا با ورژن 7 کار نکردم و نمیدونم چه مزایایی داره !!!!!!!!

ولی 9.2 را نسبت به 8.5 که قبلا استفاده می کردم خیلی می پسندم چون با فارسی مشکل نداره و باگ هاشم کمتره ولی باز هم میلنگه 10 رو هم که هنوز نتستیدم :wink:

اگر گیرت اومد و تست کردی به ما خبر بده که بگیرمش یا نه :wink: :oops:

کم حوصله
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1383, 12:30 عصر
در کریستال 9 برای تغییر اندازه کاغذ در کد برنامه:

Report.SetUserPaperSize [with],[ height]

دوست عزیز ایا تنظیمات دیگری هم نیاز است
چون این کدها خطایی را موجب نمیشوند که بگوییم اشکال دارد و در ضمن کاری هم انجام نمیدهد چون کاغذ به اندازه کاغذ تعریف شده پرینتر باقی می ماند !!!!!!!! :(

اگر برای شما مقدور است یک عدد گزارش درست کنید که اندازه کاغذ ان دستی توسط کد تغییر گردد و به عنوان نمونه در اینجا بگذارید تا هم من و هم دوستان از آن استفاده نمایند

نکته : خواهشاً نمونه ایجاد شده با وی بی 6 باشد :oops:

vadood
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1383, 22:04 عصر
Report.SetUserPaperSize l, w

با این ببین درست میشه؟ l و w بر حسب دهم میلی متر هستند.

jannati
سه شنبه 23 تیر 1383, 07:50 صبح
دوستان عزیز سلام
من هم در این زمینه یک مشکل دارم و اینه که من زمان طراحی (وقتی میخوام فیلدها رو پچینم)از منویdesignگزینه printer setupرو انتخاب میکنم و اونجا کاغذ A4را به صورت Landscapeتعریف میکنم تا صفحه جا برای تمام فیلدهام داشته باشه.وقتی فیلدها رو میچینم از کل فضای ایجاد شده استفاده میکنم.اما موقع گزارش گیری یه چیزی حدود 4-5 سانتی متر از سمت راست کاغذ خالی میمونه.به نظر شما مشکل چیه؟ :متفکر:

کم حوصله
چهارشنبه 31 تیر 1383, 17:29 عصر
خانم جنتی شما باید تنظیمات MARGIN را در نظر بگیرید آیا این کار را میکنید ؟؟؟
جهت دیدن Margin کافی است در صفحه طراحی گزارش راست کلیک کرده از گزینه Designer --> Page setup را از پاپ منو انتخاب کنید بعد تنظیمات کاغذ را انجام دهید که این مقدارها فضاهای خالی هر سمت کاغذ را مشخص میکند :wink: :mrgreen:

hmm
شنبه 03 مرداد 1383, 09:38 صبح
با سلام
ببین خواهر / برادر من اون قبض هایی که شما میبینید که با کریسال یا غیره نمینویسن میدونی چرا؟
چون بصورت گرافیکه و پدر چاپگر رو سه سوت در می آره
شما اگه میخواهید قبض برق یا تلفن چاپ کنید با بصورت متن یعنی از درون برنامه بصورت دستی مقادیر رو چاپ کنید
مثلا تو وی بی مثل این :

printer.print rst!name+ " " +rst!famil

همین طور الا آخر یا اینکه توی یک فایل بریزی و فایل رو تحت داس یا کامند داس چاپ کنی که خیلی بهتره
افتاد الان

کم حوصله
شنبه 03 مرداد 1383, 13:42 عصر
:shock: :shock:

کجاش گرافیکیه؟؟؟؟

زمینه فیش قبلا چاپ شده من فقط باید اطلاعات را در جایگاه های مخصوصش بریزم :idea:

soraya_ayati
شنبه 20 مهر 1392, 11:20 صبح
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم