PDA

View Full Version : تغییر اندازه و فونت هدر یک فرم

once4ever
سه شنبه 15 خرداد 1386, 17:19 عصر
میخوام فونت border یک فرم و همینطور اندازشو عوض کنم و اگه بشه حتی شکلشو

ghafoori
سه شنبه 15 خرداد 1386, 21:14 عصر
دوست عزیز دقیقا سوال شما را من نمی فهمم منظور شما حذف کادر دور فرم و دادن یک کادر جدید است مانند نرم افزارهایی که skin های مختلف دارند یا شما می خواهید فقط فونت text فرمتون را بزرگ یا کوچک کنید برای skin میشه کاری کرد اما برای مورد دوم نظری ندارم کمی بیشتر توضیح دهید

kiani.mehdi
سه شنبه 15 خرداد 1386, 21:34 عصر
میخوام فونت border یک فرم و همینطور اندازشو عوض کنم و اگه بشه حتی شکلشو

برای تغییر border فرم ها باید ابتدا خاصیت FormBorderStyle فرم را None تنظیم کنی و سپس خودت یه border خوشکل مثلا یه عکس بندازی backGround فرمت و بعد خوت براش دکمه های close و minimize و maximize را بسازی
همچنین اگه خواستی فرمت قابلیت حرکت داشته باشه باید تابع wndproc را برای اون override کنی یا از مقاله زیر که من نوشتم استفاده کنی
http://www.aachp.ir/post.aspx?no=81
البته در مقاله فوق درون شکل یه اشکال کوچیک به قول معروف لوپی هست که سر فرصت درستش می کنم
source کامل برنامه را هم در آدرس فوق میتونی پیدا کنید
البته راه های مختلفی هست که میتونی border فرمت را به شکل دلخواهت در بیاری
البته در همه اونا ابتدا باید خاصیت formBordeStyle را NOne کنی (البته اگه نخواهی که از گرافیک و override کردن رویداد onpaint استفاده کنی... چون با این روش هم میتونی بوردر فرم را تغییر بدی)
موفق باشیی
مهدی کیانی

once4ever
پنج شنبه 17 خرداد 1386, 12:29 عصر
دوست عزیز دقیقا سوال شما را من نمی فهمم منظور شما حذف کادر دور فرم و دادن یک کادر جدید است مانند نرم افزارهایی که skin های مختلف دارند یا شما می خواهید فقط فونت text فرمتون را بزرگ یا کوچک کنید برای skin میشه کاری کرد اما برای مورد دوم نظری ندارم کمی بیشتر توضیح دهید منظورم هردوی اینها بود!
شما هیچ کدوم از این skin maker هارو میشناسی که righttoleftlayout درست کار کنه؟

برای تغییر border فرم ها باید ابتدا خاصیت FormBorderStyle فرم را None تنظیم کنی و سپس خودت یه border خوشکل مثلا یه عکس بندازی backGround فرمت و بعد خوت براش دکمه های close و minimize و maximize را بسازی
ترجیها نمیخوام از اینکارا بکنم.
از گرافیک و overrid ها استفاده کنم اما onpaint همچین توانایی رو نداره
میخوام بدونم کدوم رویداد فرم هست که border درست میکنه, تا اون override کنم

ghafoori
پنج شنبه 17 خرداد 1386, 13:17 عصر
دوست عزیز به این پروژه اپن سورس نگاه کن با اضافه کردن ان می توانی هر skin به فرمهات بدی اما نمی دانم right to left را پشتیبانی می کند یا نه اما چون اپن سورس است حتی اگر پشتیبانی نکرد فکر کنم بشود این قابلیت را به ان افزود
http://www.codeplex.com/CustomerBorderForm