PDA

View Full Version : چگونگی شرط گذاری دردستورات sql

reza_moridi
جمعه 21 فروردین 1383, 17:08 عصر
باسلام
من می خواهم بوسیله دستورselect رکوردهایی راکه فیلدname آنها برابرمقدار 'محمد' است رااستخراج کنم وشکل دستوربصورت زیرمیباشد
adoquery.sql.clear;
select * from tbfilm where name='محمد';
adoquery.open;
اماهمش پیغام
invalid column name 'محمد' رامی دهد لطفاکمکم کنیدکه دیگرصبرم تمام شده است

hr110
شنبه 22 فروردین 1383, 07:23 صبح
ADOQuery.SQL.Text:='Select * from tbfilm where name='+QuotedStr('محمد')'
اینطور بنویس

moradi_am
شنبه 22 فروردین 1383, 07:50 صبح
آقای مریدی
در پست قبلی عرض کردم جستجو کنید پیدا میکنید ممکن است جواب سوالهای بعدی را نیز بیابید مثلا اینجا را یک سری بزنید :
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=7942

یاسر احسانی
شنبه 29 فروردین 1383, 13:38 عصر
آیا مشکلت حل شده ؟

panahandeh
یک شنبه 20 بهمن 1387, 11:06 صبح
در sql server 2000 ک جدول دارم که حدود 100 تا رکورد داردولی هنگامی که این رکوردها را ا نام آنها select می کنم بعضی از رکوردها را نمایش نمی دهد.مشکل کجاست؟

لطفا راهنماییم کنید.متشکرم

اصغر (پآچ)
دوشنبه 21 بهمن 1387, 08:36 صبح
در sql server 2000 ک جدول دارم که حدود 100 تا رکورد داردولی هنگامی که این رکوردها را ا نام آنها select می کنم بعضی از رکوردها را نمایش نمی دهد.مشکل کجاست؟

لطفا راهنماییم کنید.متشکرم

سلام دوست من

شما وقتی دستور Select رو با نام تعدادی از فیلد ها اجرا میکنید ما بقی فیلدهایی که اسمشون در قسمت Select ذکر نشده اند نمایش داده نمیشوند. به عبارت دیگر فقط فیلدهایی عملیات مورد نظر شما برروی آنها اعمال و نمایش داده میشوند که در قسمت Select نام آنها ذکر شود

موفق و موید باشید.

bmanfy
دوشنبه 21 بهمن 1387, 08:55 صبح
سلام دوست من

شما وقتی دستور Select رو با نام تعدادی از فیلد ها اجرا میکنید ما بقی فیلدهایی که اسمشون در قسمت Select ذکر نشده اند نمایش داده نمیشوند. به عبارت دیگر فقط فیلدهایی عملیات مورد نظر شما برروی آنها اعمال و نمایش داده میشوند که در قسمت Select نام آنها ذکر شود

موفق و موید باشید.

فکر کنم منظورشون این نبود .
احتمالا منظورشون این بوده که وقتی شرطی رو مینویسن تمامخ رکوردهایی که اون شرط رو دارند برنمیگردونه .
این به خاطر مشکل در نوع فونت فارسی هست .
که اگه به kbdfa.dll رو جستجو بکنید میفهمید چرا .
اگه پیدا نکردید بگید تا براتون بگم .

امیدوارم درست متوجه سوالتون شده باشم .
موفق باشید .