PDA

View Full Version : پارس پندار

Mohammad_Mnt
سه شنبه 13 خرداد 1382, 10:25 صبح
کسی تا حالا از این برنامه استفاده کرده ؟ ( برای فارسی کردن ویژوال فاکس پرو است )

kia1349
شنبه 17 خرداد 1382, 17:55 عصر
بله بد برنامه هائی هم نیستند ولی یه مشکل داره
قفل سخت افزاری و قیمت بالا
با وجود ویژوال فاکس 8 و ویندوز 2000 یا xp دیگه به اون نیازی نیست

Mohammad_Mnt
شنبه 17 خرداد 1382, 23:48 عصر
کیا جون ! من می خوام برنامه ام را توزیع کنم ، بنابراین احتیاج شدید دارم به یه فارسی ساز عالی

kia1349
یک شنبه 18 خرداد 1382, 17:16 عصر
محمد جان گفتم که قفل سخت افزاری داره که قفل من برای یک دستگاه کار میکنه و برای نسخه قابل توزیع آن باید مبلغ زیادی بدی میتونی به سایت پارس پندار سری بزنی
چیز دیگه ای برای فارسی سازی ویژوال سراغ ندارم

Afshinpour
یک شنبه 18 خرداد 1382, 19:09 عصر
بچه ها بدون فارسی ساز چطوری میشه توی ویزوال فاکس پرو فارسی توشت ؟ (با همون 2000 با ایکس پی) چون من الان صفحه کلید رو هم فارسی کردم ولب با این حال باز هم فارسی نمیشه نوشت!! باید کلکی چیزی سرش سوار کرد ؟

habdolah
یک شنبه 18 خرداد 1382, 23:53 عصر
من دارم این کار را در win2000 انجام میدهم و ظاهرا مدتهاست که مشکلی نداشته ام.
ایا شما علاوه بر فارسی کردن صفحه کلید در regional option انتخاب Set Defult را انجام داده اید.و هیچ کلکی هم نمیخواهدسر هم نمائیم.

Mohammad_Mnt
دوشنبه 19 خرداد 1382, 15:19 عصر
توی اکس پی که باید این کار رو بکنی :
ControlPanel/Regional and Language Option توی قسمت Languages باید چک باکس Install file for complex script and righToLeft language رو علامت بزنی تا فایل های مربوط به فارسی رو نصب کنه
بعد توی همون قسمت دکمه Details رو می زنی و زبان فارس رو اضافه می کنی
بعد توی قسمت Regional Option زبان فارسی رو انتخاب می کنی
در انتها هم برای ایجاد کد پیج فارسی توی قسمت Advance برای برنامه های غیر یونیکد ، زبان فارسی رو انتخاب می کنی

توی Win2000 را یادم نیست . فقط یادمه که باید Dll زبان فارسی رو ( که فکر کنم kybFA.dll ) بود رو نصب کنی
8)

Mohammad_Mnt
دوشنبه 19 خرداد 1382, 15:27 عصر
برای نسخه قابل توزیع آن باید مبلغ زیادی بدی
مبلغش نود هزار تومنه :shock:

kia1349
یک شنبه 01 تیر 1382, 17:06 عصر
declare integer ActivateKeyboardLayout in win32api integer,integer
ActivateKeyboardLayout(1025,8) &&for farsi like alt+shiftright
ActivateKeyboardLayout(1033,0) &&for latin like alt+shiftleft
دستور اول برای لود کردن api مربوط به فارسی سازی
دستور دوم برای فعال کردن فانکشن فارسی سازی یا راست به چپ نویسی
معمولا این دستور را با یک علامت مساوی قبل از آن در واقعه gotfocus یک تکس باکس میذارند
دستور دوم برای لاتین کردن یا چپ به راست نویسی است میتوانید پس از اتمام کار در تکس باکس فارسی شده و برای اینکه کیبورد مجددا به حالت لاتین برگرده این فانکشن را در واقعه lostfocus همان تکس باکس قراردهید
البته فونت تکس باکس شما چیزی باشد که فارسی را ساپورت کند

kia1349
یک شنبه 01 تیر 1382, 17:07 عصر
معمولا این دستور را با یک علامت مساوی قبل از آن در واقعه gotfocus یک تکس باکس میذارند
دستور دوم برای لاتین کردن یا چپ به راست نویسی است میتوانید پس از اتمام کار در تکس باکس فارسی شده و برای اینکه کیبورد مجددا به حالت لاتین برگرده این فانکشن را در واقعه lostfocus همان تکس باکس قراردهید

kia1349
یک شنبه 01 تیر 1382, 17:09 عصر
اینطوری: :o :lol: :wink:

Afshinpour
چهارشنبه 04 تیر 1382, 04:08 صبح
من به جان شما اینقدر فارسی نوشتم با فاکسپرو که کامپیوترم سوخت !!

آقا به جای اینکه بیاین و توی سرور ما داون لود کنین و جیم شین برین . یه کمکی کنین که ما 4 تا کلمه فارسی بنویسیم که دلمون نسوزه که فارسی هم بلدیم بنویسیم :roll:

kia1349
چهارشنبه 04 تیر 1382, 06:46 صبح
بگو برات چیکار کنم تا راضی بشی

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 04 تیر 1382, 23:46 عصر
من میام تو هاب بهت می گم 8)

علی کلاهدوزان
چهارشنبه 20 مهر 1384, 10:45 صبح
آقا من دارم میرم پارش پندار رو بخرم باید 1200000 پول بدم خوبه خداییش

binyaz2003
چهارشنبه 20 مهر 1384, 16:41 عصر
به نظر من پارس پندار به درد برنامه های کوچیکی می خوره که کاربر کاری رو انجام نده و اگر نه برای برنامه های بزرگ مخصوصا با ویندوز ایکس پی دیگه احتیاجی به این ندارید اگر موضوع دیگه ای غیراز اعلام خریدتون هست بفرمایید

علی کلاهدوزان
چهارشنبه 20 مهر 1384, 19:18 عصر
یعنی نخرم دیگه

jirjirakk
شنبه 23 مهر 1384, 09:23 صبح
بهترین راه استفاده از همین استاندارد های ویندوزه [خرید همچین برنامه هایی زیاد عقلانی دیگه به نظر نمی رسه]

علی کلاهدوزان - اصفهان
یک شنبه 24 مهر 1384, 13:39 عصر
خوب یعنی من دیونم دیگه

yellow_m
پنج شنبه 02 شهریور 1385, 21:39 عصر
سلام میخواستم ببینم در vfp میتونم از فایل های صوتی و همچنین تصویر یاستفاده کنم ممنون میشم اگه جواب بدین
***** babak *****

mehran_337
جمعه 03 شهریور 1385, 00:26 صبح
بهترین راه برای استفاده از مالتی مدیا در فاکس اکتیوایکسی با نام microsoft multimedia
روش استفاده از اون هم توی sample فاکس هست اما اکتیوایکس های دیگری هم هستند که کارهای دیگری انجام میدن مثل کنترل صدا - کپچرگیری و حتی اکولایزر و ویزوالیشن (رقص نور)

پدرخوانده
جمعه 03 شهریور 1385, 11:15 صبح
اما اکتیوایکس های دیگری هم هستند که کارهای دیگری انجام میدن مثل کنترل صدا - کپچرگیری و حتی اکولایزر و ویزوالیشن (رقص نور)

ممنون میشم چند مورد از این اکتیوایکس ها را معرفی کنید (مخصوصا اگر با مثال یا بصورت ک.ر.ا.ک باشد که چه بهتر)

binyaz2003
جمعه 03 شهریور 1385, 16:31 عصر
منم موافقم

mehran_337
شنبه 04 شهریور 1385, 12:35 عصر
این یک ocx برای پخش mp3 به همراه یک ویژوالیشن که همراه با صدا به حرکت در میاد . البته چند تا از آبجکتاش توی فاکس کار نمی کنه اما با توجه به مثالی که در وی بی زده می تونین کاراییشو بدست بیارید من هم یک فرم درست کردم که در فاکس بدونین چطور باید ازش استفاده کرد . به هر حال چون ماهیتش مال فاکس نیست شاید اذیتتون کنه

mehran_337
شنبه 04 شهریور 1385, 12:47 عصر
این هم یک کنترل کننده صدا اما دردسرهای خاص خودشو داره. یه زمانی تحت ویندوز 98 به اینها خوب کار می کردم .نا گفته نماند یه بار فکر نکنید هر چی دارم خرابه هدفم اینه که بگم این ابزار ها هستند و در موقع نیاز میشه پیداشون کرد

mehran_337
شنبه 04 شهریور 1385, 14:06 عصر
و اما بهترین راه پیشنهادی خودم :
در یک برنامه ای قرار بود با فاکس یک سی دی آموزشی کاملا مالتی مدیا درست کنم . برا اینکار در برنامه ام ابتدا realplayer نصب می کردم بعد توی فرم از ocx مربوطه استفاده کردم . در این حالت میشه صدا - زمان کل - زمان فعلی رو تنظیم کرد . میشه هر نوع فایل صوتی و تصویری رو پخش کرد فیلم و عقب جلو کرد به هر حال هر قابلیتی که اون نرم افزار مثلا realplayer داره می شه توی نرم افزار اعمال کرد.
البته من نرم افزارهای پخش کننده زیادی رو امتحان کرده بودم تا ببینم راحت ترین و بهترین نرم افزاری که موقع نصب ocx بده بیرون چیه و با فاکس هم راحت کار کنه .
البته خود realplayer در فرم مخفی می کردم بعد خودم اشیا تنظیم صدا و دکمه های دیگه رو می ساختم.
mediaplayer هم خیلی عالیه برای اینکار هم اینکه الان دیگه توی تمام ویندوز های هستش.

rezaTavak
یک شنبه 05 شهریور 1385, 10:24 صبح
به نظر شما بهتر نبود این بحثها جای دیگر باشد؟

mehran_337
یک شنبه 05 شهریور 1385, 10:56 صبح
بعد از فرستادن این مطلب مطمئن بودم شما این و می گید.
اما پیش اومد . بعدا متوجه شدم که باید یه تاپیک براش می زدم به هر حال از توصیه شما ممنونم

hmd_mahmu
یک شنبه 30 آبان 1389, 21:55 عصر
بچه ها بدون فارسی ساز چطوری میشه توی ویزوال فاکس پرو فارسی توشت ؟ (با همون 2000 با ایکس پی) چون من الان صفحه کلید رو هم فارسی کردم ولب با این حال باز هم فارسی نمیشه نوشت!! باید کلکی چیزی سرش سوار کرد ؟

این فایل ها رو از حالت فشرده خارج کن و کپی کن در پوشه ای که فایل اجرایی فاکس پرو هست.
فاکس پرو رو اجرا کن و قبل از هر کاری دو دستور زیر رو اجرا کن
fars!
fnt4!
از این لحظه تا لحظه ای که از فاکس پرو خارج بشی هر وقت خواستی میتونی فارسی تایپ کنی، فقط برای فارسی تایپ کردن باید دکمه scroll lock روشن باشه وگرنه انگلیسی مینویسه

..::&& یا علی &&::..