PDA

View Full Version : phpBB: دیتابیس کو؟

Abbas Arizi
جمعه 21 فروردین 1383, 22:25 عصر
سلام.
من فروم phpBB رو با دیتابیس Ms SQL Server نصب کرده‌ام. به خوبی هم کار میکنه. اما هرچی میگردم هیچ رد و نشونی از دیتابیس نیست. :roll: :oops:

oxygenws
شنبه 22 فروردین 1383, 00:01 صبح
یعنی چی؟؟ قراره کجا ردی ببینی؟ کجا دنبالش گشتی؟؟
MySQL مثل SQL Server یه سرور داره و تمامی اطلاعات بانک ها هم در شاخهء نصبش قرار دارند.

موفق باشید، امید

Abbas Arizi
شنبه 22 فروردین 1383, 00:10 صبح
همون طور که عرض کردم، من از My SQL استفاده نکرده‌ام از SQL Server استفاده کردم. ولی دیتابیس مربوطه توی لیست دیتابیسها نیست. :shock: توی Enterprise Manager و Query Analyzer و ... نمایش داده نمیشه.

oxygenws
شنبه 22 فروردین 1383, 01:07 صبح
ببخشید، من تو این بخش هر چی "asp" می بینم میخونم "php" و هر چی که توش "sql" داشته باشه می خونم "mysql."

شرمنده، من تاحالا همچین کاری نکردم و چندان SQL Server بلد نیستم!!
فقط یه پیشنهاد..... برید با MySQL کار کنید، مخصوصا زمانی که با phpbb کار می کنید. کاری نداره بهتون که!! کافیه یه دیتابیس بسازید و بقیه کار ها رو خود phpbb انجام می ده.

موفق باشید، امید

Abbas Arizi
شنبه 22 فروردین 1383, 01:15 صبح
شاید آخرش مجبور شدم به توصیه شما گوش کنم. ولی الانم خیلی خوب داره کار میکنه ها. یه جاییشم که یادم نیست کجا بود و بعدا هر چی گشتم دیگه پیداش نکردم حجم DB رو 14 مگ نشون داده بود ولی من هر چی سرچ میکنم فایل mdf مربوط به phpBB وجود نداره.
به هر حال از بذل توجهت ممنون. :flower:

Abbas Arizi
شنبه 22 فروردین 1383, 01:19 صبح
الان که پست بالایی شما رو دوباره خوندم گرفتم چی شد. من فکر میکردم دیتابیس رو هم خودش میسازه ولی با توجه به این جمله

کافیه یه دیتابیس بسازید و بقیه کار ها رو خود phpbb انجام می ده.
متوجه شدم که این طور نیست. جداولش رو توی دیتابیس Master اسکوئل میسازه. :oops:
ای امان :cry: :mrgreen:

oxygenws
شنبه 22 فروردین 1383, 02:35 صبح
:) :تشویق:
موفق باشید و از دنیای آزاد و مهربون open source لذت ببرید :)

rsalimian
سه شنبه 25 فروردین 1383, 13:59 عصر
سلام آقای arizi, من موقع نصب phpbb با بانک sql-server مشکل دارم.
صفحه install.php را در مرورگر اجرا کرده و دیتابیس را هم sql server 2000 قرار داده ام و مشخصات را کاملا پر کردم ولی بعد از submit پیغام زیر می آید :
The PHP configuration on your server doesn't support the database type that you chose

Abbas Arizi
چهارشنبه 26 فروردین 1383, 13:46 عصر
کافیه فایل php_mssql.dll رو در فولدر سیستم ویندوز (System32) کپی کنید و بعد در فایل php.ini عبارت extension=php_mssql.dll رو پیدا کنید و کامنت رو از جلوی اون بردارید.
موفق باشید.

oxygenws
چهارشنبه 26 فروردین 1383, 14:17 عصر
کافیه فایل php_mssql.dll رو در فولدر سیستم ویندوز (System32) کپی کنید
به جای کپی کردن dll ها در شاخهء ویندوز بهتره که فایل php.ini رو باز کرده و مقدار extension_dir رو شاخهء dll های داخل شاخهء php قرار دهید.

موفق باشید، امید

rsalimian
چهارشنبه 26 فروردین 1383, 15:57 عصر
با تشکر از جواب دوستان.
من phpb را روی host آپلود کردم و روی host این مشکل را داشتم. روی localhost اصلا نتونستم phpbb را نصب کنم :(
پس با این وجود admin جایی که ازش host گرفتم این کار را باید واسم انجام بده
در ضمن مشکل نصب نشدن PHP روی lpcalhsot را تو تاپیک جدا مطرح می کنم.
با تشکر.

oxygenws
چهارشنبه 26 فروردین 1383, 19:15 عصر
بله، ادمین باید این کار رو بکنه، یعنی باید این کار رو می کرده قبلا!!!
می تونم بپرسم از کجا فضا دارید؟؟

موفق باشید، امید

rsalimian
پنج شنبه 27 فروردین 1383, 08:29 صبح
فکر کنم parsweb باشه.

oxygenws
پنج شنبه 27 فروردین 1383, 10:09 صبح
ممنون

Ring Eshgh
شنبه 15 مرداد 1390, 12:05 عصر
سلام

من Wamp Server v2.1 رو نصب کردم و phpBB-3.0.9 رو در WWW قرار دادم و بعد Load کردمش از Localhost برای نصب اما تو مرحله گیر میکنه جلوتر نمیره و (Errore 1045 Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES رو میده فایل پیکر بندی شم از سایت PHPBB نگاه کردم درست کردم مثل زیر :
--Edit: I also added the blowfish_secret phrase so I could use cookie authentication.
____

$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'cookie'; // Authentication method (config, http or cookie based)
$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'root'; // MySQL user
$cfg['Servers'][$i]['password'] = ''; // MySQL password (only needed
// with 'config' auth_type)
$cfg['Servers'][$i]['SignonSession'] = ''; // Session to use for 'signon' auth method
$cfg['Servers'][$i]['SignonURL'] = ''; // URL where to redirect user to login for 'signon' auth method
$cfg['Servers'][$i]['LogoutURL'] = ''; // URL where to redirect user after logout
$cfg['Servers'][$i]['nopassword'] = FALSE; // Whether to try to connect without password
$cfg['Servers'][$i]['only_db'] = ''; // If set to a db-name, only

----
و اینم کان فیگ اولیه خودش :
<?php/* Servers configuration */$i = 0;/* Server: localhost [1] */$i++;$cfg['Servers'][$i]['verbose'] = 'localhost';$cfg['Servers'][$i]['host'] = 'localhost';$cfg['Servers'][$i]['port'] = '';$cfg['Servers'][$i]['socket'] = '';$cfg['Servers'][$i]['connect_type'] = 'tcp';$cfg['Servers'][$i]['extension'] = 'mysqli';$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = '';$cfg['Servers'][$i]['user'] = '';$cfg['Servers'][$i]['password'] = '';$cfg['Servers'][$i]['AllowNoPassword'] = true;/* End of servers configuration */$cfg['DefaultLang'] = 'en-utf-8';$cfg['ServerDefault'] = 1;$cfg['UploadDir'] = '';$cfg['SaveDir'] = '';/* rajk - for blobstreaming */$cfg['Servers'][$i]['bs_garbage_threshold'] = 50;$cfg['Servers'][$i]['bs_repository_threshold'] = '32M';$cfg['Servers'][$i]['bs_temp_blob_timeout'] = 600;$cfg['Servers'][$i]['bs_temp_log_threshold'] = '32M';?>اما بازم مشکلم حل نشوده هنوزم همون Errore میده کمکم کنید چه کارش کنم ممنون