PDA

View Full Version : ایجاد search

bahareee
جمعه 25 خرداد 1386, 01:30 صبح
چطور میتونم با asp.net و به زبان #c بخش search رو طراحی کنم؟ طوری که همه table ها جستجو بشه

AminSobati
جمعه 25 خرداد 1386, 09:49 صبح
دوست عزیزم،
شما برای جستجوی هر جدول باید Query جداگانه بنویسین.

bahareee
شنبه 26 خرداد 1386, 19:35 عصر
منظورتون از query همون querystring هست؟ میشه با یک مثال منظورتون رو واضحتر بگین؟
فرض کنیم 2 tabel به نام های tbl1 و tbl2 (هر کدام حاوی 2 field )داریم همچنین یک button به نام search یک textbox و یک gridview برای نشان دادن نتیجه جستجو داریم. حالا ممکنه کد مربوطه رو به زبان #c برام بنویسین؟

SYNDROME
شنبه 26 خرداد 1386, 22:49 عصر
با سلام
با اجازه آقا امین.

منظورتون از query همون querystring هست؟ میشه با یک مثال منظورتون رو واضحتر بگین؟

برای جستجو شما باید از دستورات SQL(همان Select خودمان)استفاده کنید.
به طور مثال برای جستجو در Table1 و فیلد Name با مقدار "ALI" چنین عمل کنید.

Select *
From Table1
Where Name='ALI'

فرض کنیم 2 tabel به نام های tbl1 و tbl2 (هر کدام حاوی 2 field )داریم همچنین یک button به نام search یک textbox و یک gridview برای نشان دادن نتیجه جستجو داریم. حالا ممکنه کد مربوطه رو به زبان #c برام بنویسین؟
دوست عزیز برای اینکه نتیجه بهتری بگیری این سوال رو (طریقه جستجو کردن در زبان#C)در قسمت#C مطرح کن تا زودتر جواب بگیری.(البته اگر جستجو کنی احتمالا در این مورد بحث شده است)
نوشتن Query در همه زبانها یک جور است ولی نحوه استفاده از آن در زبانهای مختلف متفاوت است.

bahareee
یک شنبه 27 خرداد 1386, 18:09 عصر
[quote=SYNDROME;353952]با سلام
با اجازه آقا امین.

برای جستجو شما باید از دستورات SQL(همان Select خودمان)استفاده کنید.
به طور مثال برای جستجو در Table1 و فیلد Name با مقدار "ALI" چنین عمل کنید.

Select *
From Table1
Where Name='ALI'

من میتونم برای یک table کد جستجو رو بنویسم اما نمیدونم برای جستجوی چند table چطور باید از query استفاده کنم. لطفآ منو راهنمایی کنید

bahareee
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 00:10 صبح
چرا کسی جواب منو نمیده؟؟؟؟؟؟؟:گریه:

Kamyar.Kimiyabeigi
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 08:25 صبح
چرا کسی جواب منو نمیده؟؟؟؟؟؟؟:گریه:

به لینک زیر یک نگاه بندازی بد نیست
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=69703