PDA

View Full Version : تفاوت بین Login در قسمت Security با User در زیر شاخه هر جدول در SQL Server

ahmad_147
یک شنبه 27 خرداد 1386, 01:16 صبح
سلام
تفاوت بین Login در قسمت Security با User در زیر شاخه هر جدول در چه چیزی می باشد؟ ما از طریق Login که در SQL Server ایجاد می کنیم برای ارتباط ADOConnection در دلفی و بانکمان در SQL Server استفاده می کنیم، پس User ی که در درون بانک در SQL Server ایجاد می کنیم در دلفی چه کاربردی دارد و چگونه استفاده می شود؟ ممنون.

ahmad_147
یک شنبه 27 خرداد 1386, 01:19 صبح
ببخشید به جای واژه ی جدول منظورم کلمه بانک(DataBase) بود

aidinwashere
یک شنبه 27 خرداد 1386, 05:08 صبح
یه مثال میزنم شاید کمک کرد:
فرض کنید خارج از منزل هستی و میخواهی از اتاق خودت چیزی برداری.
اول باید وارد منزل بشی, یعنی مجوز ورود به خونه رو در حالت کلی داشته باشی (این میشه Login)
بعد باید کلید اتاق خودت رو داشته باشی (این میشه User).
روشن شد؟
پس برای گرفتن اطلاعات از یک جدول (برداشتن یک شی از اتاق) اول باید بتونی بری تو خونه (اتصال به خوده SQL Server) سپس باید مجوز ورود به اتاقت رو داشته باشی (این میشه User).
اینم اضافه کنم که برای هر Login میشه چندین User تعریف کرد, یعنی چند نفر میتونن کلید یک خونه رو داشته باشن مثله افراد مختلف خونه ولی فقط یه نفر کلید ورود به اتاق رو داره.
البته در مقام مقایسه SQL Server با مثال من یک سری Bug هایی وجود داره, ولی هدف یادگیری کلی مطلب هست/بود.
با احترام.

aidinwashere
یک شنبه 27 خرداد 1386, 05:12 صبح
ضمنا از مدیر محترم بخش درخواست میکنم تاپیک رو به بخش SQL Server منتقل کنن.
با تشکر.

Bahmany
یک شنبه 27 خرداد 1386, 06:15 صبح
سلام

ببخشید به جای واژه ی جدول منظورم کلمه بانک(DataBase) بوددوست عزیز شما میتوانید از دکمه ویرایش برای اصلاح پست از قبل نوشته شده استفاده کنی

ahmad_147
یک شنبه 27 خرداد 1386, 17:00 عصر
با تشکر از راهنمایتون
فرض کنید من یک DataBase‌ حاوی یک جدول student و userهایی با نامهای admin1 و admin2 را در اختیار دارم (در بانک SQL Server). در برنامه دلفی از طریق ADO Connection و Login sa در SQL Server به بانکم متصل می شم، بعد از وصل شدن به بانک چگونه می تونم مشخص کنم که کاربر از طریق کدام user با جدول student ارتباط برقرار کند.(اگه بتونید یک مثال عملی ارائه بدین عالی میشه)
اگه نتونستم خوب سوالم رو بیان کنم ، ببخشید.

ahmad_147
سه شنبه 29 خرداد 1386, 09:51 صبح
با سلام
سوال من به دلفی ربط داره، چرا به این قسمت منتقل شده؟
امیدوارم در این بخش کسی باشد که بتواند که ما را راهنمایی کند

saman020
سه شنبه 29 خرداد 1386, 14:20 عصر
select * from database.admin1.student
select * from database.admin2.student

ahmad_147
چهارشنبه 30 خرداد 1386, 16:17 عصر
با تشکر
یه دونه Login با نام TestLogin‌ ایجاد کردم و در قسمت user بانک مورد نظر یه دونه یوزر جدید با نام admin1 که دارای نقش های public و db_owner می باشد را ایجاد کرد . و در دلفی با یک ADOConnction و TestLogin به بانک متصل شدم و به وسیله ADOQurey و دستوری که گفتید به جدول بانک متصل می شوم ولی error می گیر و می گه چنین جدول و مسیری موجود نیست. می شه بیشتر توضیح بدین

saman020
پنج شنبه 31 خرداد 1386, 15:11 عصر
در security -> logins خود sql هم این user را تعریف کنید و دسترسی آنرا به بانک مورد نظر بدهید