PDA

View Full Version : برنامه نصب بانکهای SQL در موقع نصب برنامه

jafari1
دوشنبه 24 فروردین 1383, 23:33 عصر
با سلام
لطفا برنامه و یا طریقی معرفی کنید که در موقع نصب برنامه در vb.net بانک آن نیز در sql server نصب شود (لطفا توضیحات ساده باشد )
با تشکر از دوستان

یاسر احسانی
شنبه 29 فروردین 1383, 14:05 عصر
لطفا بیشتر توضیح بدین یعنی چی

موقع نصب برنامه در vb.net بانک آن نیز در sql server نصب شود

اگر منظورت اینه که خود به خود نصب بشه از نظر من امکان نداره .

شما باید بانک رو از سیستم اصلی Detach کنی و سپس روی دستگاه مورد نظر Attach کنی .
8-)
SQL اجب

jafari1
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1383, 22:35 عصر
با تشکر از توجه شما
منظورم این است که توسط یک برنامه بتوانیم بانک را به sql متصل کنیم و احتیاج نباشد
که خودمان بصورت دستی فایل را attach کنیم
با تشکر

Mahdavi
دوشنبه 07 اردیبهشت 1383, 14:42 عصر
دوست عزیز
شما بهتر است بعد از نصب برنامه ای برای config یا همان setup داشته باشی.
آخه مجبورید از کاربر بخواهید که نام سرور یا ip اونو بده تا شما بتونید یه connection به سرور بزنی.
حالا کافیه از تو برنامه یک Query اجرا کنی که محتویات اون همون دستور Sp_Attach_DB خود SQL باشه و یا میتونی Script مربوط به DataBase شما باشه و اون داده هایی هم که میخواهید بطور پیش فرض داخل بانک داشته باشی بهش insert کنی.
مثل خیلی از برنامه های web مثل AspNuk و phpNuk . یه نگاهی به به اونا بندازی خواهی فهمید.
موفق باشی

vadood
دوشنبه 07 اردیبهشت 1383, 15:50 عصر
اگر از ابزارهایی مانند InstallShield برای نصب استفاده می کنی، قابلیت script نویسی در خود دارند. می تونی تمام این کارها را بسپری (یعنی اون تو براش اسکریپت بنویسی) به اون برنامه installer که درست می کنی.

jafari1
سه شنبه 08 اردیبهشت 1383, 17:16 عصر
از لطف و بذل توجه دوستان تشکر میکنم

jannati
چهارشنبه 10 تیر 1383, 12:44 عصر
آخه مجبورید از کاربر بخواهید که نام سرور یا ip اونو بده تا شما بتونید یه connection به سرور بزنی.
حالا کافیه از تو برنامه یک Query اجرا کنی که محتویات اون همون دستور Sp_Attach_DB خود SQL باشه

آقای مهداوی منم مشکلم همینه که با چه کدی یا چه روشهایی در vbمیتونم اطلاعاتی مثل اسم سرور یا UserIdرا از یک فایل متنی بخونم و به connection stringیک adodcنصبت بدم؟البته خواندن از فایل منظورم نیست.منظورم اینه که نمیدونم چه چیزهایی درباره اطلاعات سرورباید در connection stringقرار بدم تا اگر برنامه را جای دیگه نصب کردم و اسم serverوuserIو... عوض شد اتصال adoمن خراب نشه و درست کار کنه.ممنون میشم کمک کنید!